Skip to main content

23. listopadu 2009 Adam oficiálně vydal své první album ‚For Your Entertaiment‘. A 22. listopadu 2009 mělo svou premiéru první veřejné Adamovo vystoupení se stejnomenným siglem z tohoto alba, které vyvolalo v USA (a i ve světě) velký ohlas.

Myslím, že všichni známe historii té písně, jejího debutu na AMAs a toho, co pak následovalo a jaké to mělo pro Adama následky. Osobně si myslím, že to, co tenkrát naprosto ‚pohoršilo‘ Ameriku a kvůli čeho měl Adam na několik let zákaz vystupování na americké ABC je dnes jen slabým čajíčkem proti ‚uměleckému ztvárnění‘ songů, které hudební hvězdy předvádějí na pódiích dnes (jo, koukám na vás, Miley, Gaga, Rihanna… :)). Jenže, ony nejsou ‚openly gay‘. Pravda, nevím, jak by na takovéhle aranžmá veřejnost reagovala dnes, doba se (především v USA) přece jen trochu změnila a to i v tom, jak tam dnes vnímají gaye a jak se stavějí k otázce homosexuality. Pravdou je – Adam byl první, kdo se nebál dát tyto věci otevřeně najevo a stát si za svým přesvědčením a podle mého názoru si pro svou kariéru vybral tu mnohem obtížnější cestu – já jsem prostě přesvědčená, že kdyby se ke své orientaci tak veřejně nehlásil, měl by mnohem méně problémů a rádia jak v USA tak jinde ve světě ( i u nás) by jej hrála mnohem víc. Ale právě proto, že je takový jaký je a že dokázal/že jít za svým cílem, i když ví, že to pro něj nebude jednoduché, vážím si ho a je pro mně číslo jedna nejen jako zpěvák, ale i jako osobnost!

Zajímavé taky je, že to, co ABC před čtyřmi lety tak moc vadilo, jim dnes slouží jako reklama a nejen že Adamovo FYE na AMAs už není něco, co se na obrazovce TV nesmí objevit, ale oni se tímto vystoupením dokonce chlubí a používají je jako promo! Tady je ukázka z pořadu Nightline o AMAs právě se záběry s FYE (THE KISS!) z AMAs 2009:

<a

 

Tady je oficiální FYE video:


 

 

Adam přichází na zkoušku a záběry ze zkoušky:

Samotná zkouška na AMAs:


 

A samotné vystoupení:

 

No a nedávno Billboard začlenil Adamovo vystoupení mezi ‚American Music Awards Photos: 41 Years Of AMAs History

http://www.billboard.com/files/styles/gallery_details_bbcom/public/media/amas-anniversary-adam-lambert-600.jpg

 

Takže HAPPY ANNIVERSARY!

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli