Skip to main content

Rozhovor Adama Lamberta pro TV pořad Sunrise


Ahoj Austrálie, tady je Adam Lambert a vy se díváte na Sunrise.

 

Jak bys popsal New Eyes?

 

Romance. New Eyes jsou jako milostný dopis naděje, objevení nové lásky a tak nějak nových věcí, které se týkají vášně, ať už je to nový vztah nebo nějaký nový koníček, jídlo, pití, čehokoliv. Je to objevení toho prvního okamžiku.

 

Na co se těšíš ohledně nové fáze své kariéry?

 

Víte já nevím, jak jsem starší, začínám ta nějak… je to jako uzavřený kruh. Mám pocit, že ten poslední proces tvorby nové hudby je jako uzavřený kruh, jako bych se vracel nazpět do doby, kdy jsem s hudbou setkal poprvé. Když jsem poprvé slyšel alba mé mamky a taťky, které hrály v domě, když jsem byl dítě. Bylo to poprvé, co jsem se setkal s rock and rollem, soulovou hudbou, většina z toho byla hudba sedmdesátých let. A mám pocit, že se to stalo součástí mé DNA. A samozřejmě, spolupráce s Queen je také také inspirovala mou muzikálnost jejich katalogem písní. Myslím si, že mé nadcházející album je výsledkem toho obojího a je to skutečná reflexe těchto mých inspirací. Více než kdy jindy. Myslím si, že čím jsem starší, tím víc se stávám sebejistý, bezpečnější a myslím si, že v té hudba se tohle všechno odráží. Víte co, tohle chci udělat. Takhle to teď cítím, nestarám se tak úplně, jestli jsem skutečně trendy nebo co a jak kdo dělá. Chci se ponořit hlouběji do mého vlastního já, do mého srdce a dělat hudbu, díky které se cítím upřímný a autentický.

 

Co nám můžeš říct o svém novém albu?

 

Takže, to album se jmenuje Velvet a vyjadřuje mé představy rockové hvězdy sedmdesátých let. A doufám, že ostatní to potěší také. New Eyes video je vlastně začátek toho příběhu, který bude pokračovat s několika dalšími videi. A v tomhle videu máme tenhle boží zásah, který se tam stane několika různým postavám. Každá charakter obdrží něco, co se stane katalyzátorem změny v jejich životě. Ať už je to objevení svého talentu, zamilování se do někoho poprvé, objevení své vlastní identity, kterou jste mohli skrývat nebo potlačovat nebo se bát ji sdílet. Skutečně to zkoumá ten daný okamžik, okamžik, kdy se stane něco nového. Takže ta píseň New Eyes je, jak můžete říct z toho textu, pokud ho posloucháte, je o vidění světa odlišným způsobem skrz někoho jiného. O tom, že potkáte někoho, kdo vás donutí vidět věci jinak, kdo otevře vaše oči nové naději.

 

Jaké zkušenosti tě přiměly udělat tohle album?

 

Jsem zamilovaný. *smích*

Moderátorka: “Gratuluji!”

Jo, myslím, že jeden z důvodů, proč jsem si byl jistý, že tahle písnička je tou první písní. Má to spoustu různých druhů energie a rytmů v tom albu, ale s tímhle vším mám pocit, že chci být upřímný s tím, co cítím v daném okamžiku, což je, že jsem zamilovaný.

Moderátorka se ptá, jestli cítí v břiše motýlky (jestli se cítí zamilovaně).

Adam: No, už je to nějakou chvíli, takže nevím, jestli tam pořád jsou chvíle, kdy mám motýlky v břiše, ale s určitostí jsem je tam cítil na začátku. Ale cítím se opravdu šťastný a opravdu rád že… mám pocit, že jsem přišel na něco, nejsem si jistý co to je, ale cítím, že jsem dříve sám sobě dělal věci zbytečně moc složité, zbytečně jsem všechno komplikoval a nevěnoval jsem pozornost těm důležitým věcem, které člověka dělají opravdu šťastným  a teď jsem. Takže si myslím, že ta píseň zní hodně jako já.

 

Co ovlivnilo tohle album?

 

Víte, myslím si, že tahle píseň má tak trochu tóny blues. Víte mám rád třeba Tame Impalu,  The Black Keys, alternativy jako tihle, kteří dělali hudbu během té minulé dekády. Oni definitivně čerpají z minulosti, obracejí se k hudbě sedmdesátých let, k tomu nejlepšímu, ke klasice. A pokaždé, když jsem poslouchal písničku od někoho takového, říkal jsem si: “Tohle bych chtěl zkusit.” A obzvlášť u této písně si myslím, že se opírám hlavně o kytaru, baskytaru, bubny, že ten základ tvoří opravdové nástroje, opravdový hlas. Je to definitivně krok pryč od EDM, odklon od popové hudby, kterou jsem dělal v minulosti, což jsem si opravdu užil při její tvorbě, ale teď je prostě čas na něco nového.

 

Jaké je to být na turné s Queen?

 

Víte, je úžasné být na cestách s Queen. Stali jsme se přáteli. Je to teď velmi pohodové. Musím se přestat štípat a říkat si, jestli je to skutečné a jak šílené je to, že jsem s Queen a že jsou pro mě jako rodina. Tihle kluci jsou ikonami. Jsem opravdu vděčný za každý čas, kdy jsem na pódiu nebo si s nimi sednu na jídlo. Cokoliv se na turné stane, zastavím se a říkám si WOW! Kdyby mi někdo řekl, když jsem na konkurzu na AI před 10 lety zpíval Bohemian Rhapsody, že se později stanu jejich zpěvákem, nevěřil bych mu. A víte, Freddie Mercury je zcela jasně jedním z mých největších hrdinů a rockovým bohem. Je nedotknutelný a nenahraditelný. A je někým, o kom si myslím, že mám tu čest, že mu mohu vzdát poctu pokaždé, když stojím na pódiu, že vzdávám poctu té kapele, že je mohu oslavit se všemi těmi fanoušky a s Brianem a Rogerem. Takže to je opravdu výjimečná příležitost, která trvá už více než 10 let.

 

Co máš nejraději na Austrálii?

 

Oh ano, miluji Austrálii. Víte, strávil jsem tady dole nějaký čas, zatímco jsem dělal na X-Factoru před několika lety, což bylo hodně zábavné, měl jsem tady několikrát turné s Queen i své vlastní. Miluji své australské fanoušky. Pokaždé, co jsem tady , mám pocit, že to tu velmi dobře znám. Cítím se tu hodně podobně jako kdybych byl v Kalifornii, takže pokaždé, co jsem tady, nemám pocit, že jsem na opačné straně světa, cítím se bezpečně, mám pocit, že… jo, jsou tu dobří lidé, je to tu přátelské, všichni tady jeden druhého chápeme. Nevím, miluji Austrálii.

*shimoli*

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 973 Comments