Skip to main content

Adam na hudebních cenách rádia BBC

Jen pár týdnů před koncem roku 2016 se Adam vydal z LA do anglického Londýna, aby si zazpíval duet s jednou z finalistek X Factoru UK, Saarou Aalto (https://adamlambert.cz/2016/12/adam-lambert-and-saara-aalto-x-factor-uk-final/). No a když už byl v Londýně a rádio BBC pořádalo předávání svých hudebních cen, tak proč toho nevyužít a neukázat se tam, že ano? Adamova tisková mluvčí a vedoucí jeho agentury, Shoshanna měla na BBC Music Awards ještě jednoho ze svých klientů, Johna Legenda. Adam, na rozdíl od Johna, na Awards nevystoupil se svou písničkou, ale i tak byl středem pozornosti nejen na červeném koberci, ale i při předávání ceny umělce roku.

Anglický Dailymail o Adamovi napsal:

Dalším ze seznamu mužských hostů byl rocker Adam Lambert – který oživil tradiční oblek purpurovým moiré (v tom článku píšou, že to byly purpurové skvrny, vyleptané kyselinou, ale takhle se ta tkanina nedělá, pozn. př.).

Poté, co skončil druhý na Americkém Idolu v roce 2009, rocker od té doby získal přívržence v UK poté, co byl na turné s legendami Queen.

Když mluvil na koberci o svém blízkém příteli Brianu Mayovi, který nedávno zrušil své sólo turné z důvodu ‘přetrvávající nemoci’, zpěvák potvrdil, že se legendárnímu kytaristovi daří líp.

Řekl: “Mluvil jsem s ním minulý večer a je ve skvělé náladě. Je tak nadšený, že bychom možná mohli udělat příští rok více koncertů, nemohu opravdu prozradit víc, ale je na tom opravdu dobře.”

Adam neměl konverzaci pouze s tímto známým Britem, rozplýval se také nadšením nad svým nedávným setkáním s Robbie Williamsem – který už roky nazývá mladého rockera ‘nádherným’.

Zpěvák povyprávěl o jejich setkání v Austrálii: “Slýchal jsem o Robbiem roky, o tom, jak je úžasný a milý. Konečně jsme měli šanci se setkat a okamžitě jsme si porozuměli, je tak skvělý chlapík. Vyprávěl mi o sv ženě a dítěti a myslím, že se pokusíme spolu setkat v LA. Chci vidět jeho dítě!”

Po celoročním turné kolem celého světa a účasti na Foxově Rocky Horror Picture Show není divu, že je tenhle rodák z Indiany  o těchto Vánocích naladěn na dost potřebný odpočinek.

Zasmál se: “Budu doma a budu si pořádně užívat klidu. Pracoval jsem celý rok, byl jsem na turné, cestoval jsem, takže půjdu domů, odpočívat.“

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-4026326/Pixie-Lott-Fearne-Cotton-dazzles-festive-sparkling-maxi-dresses-BBC-Music-Awards.html#ixzz4SjUM425c

 

Několik rozhovorů s Adamem na červeném koberci

Video  Music-News.com:

 

Na začátku je řeč o Saaře. Adam říká, že je hrozně moc milá a zmíní Saařin tweet o něm několik týdnů zpátky.

Další novinář se ptá na Robbieho Williamse, že viděl jeho fotku s Adamem z nedávné doby a jaký byl. Adam odpovídá, že slýchal o Robbiem dlouho dobu, občas že spolu i tweetovali. A když byl před několika týdny v Austrálii na X Factoru, Robbie tam vystupoval a oni dva měli konečně šanci se setkat. Že Robbie je super chlap a povídali si spolu o jeho rodině a dítěti. Adam se s ním chce setkat v LA, chce vidět jeho dítě. Na otázku, jestli ví, že je Robbie také na Awards říká Adam, že ví, že ho bude muset najít, že je to jeho nový přítel.

Další otázka byla o Brianovi, jak se cítí. Adam prozradil, že s Brianem ten den mluvil a že ten se cítí skvěle a těší se na jejich případné další společné koncerty v příštím roce (o kterých Adam ještě nemůže nic prozradit) a že je v pohodě.

Jsou tam nějaké plány na jejich společnou nahrávku? Adam neví, člověk nikdy neví, uvidí se.

Jestli má Adam nějaké plány na Vánoce? Chce jít domů a užít si klidu. Pracoval celý rok, byl na turné, cestoval, tak že půjde domů a bude odpočívat s přáteli a s rodinou a pokusí se nějak vstřebat rok 2016, protože to byl šílený rok.

Na požádání Adam udělá selfie s jedním s novinářů, rozloučí se a pokračuje dál.

V dalším rozhovoru mluví o tom, jak si se Saarou okamžitě skvěle porozuměli a jak dobře se jim spolupracovalo na tom duetu. Na otázku, jestli je tam možná jejich vzájemná spolupráce v budoucnu odpoví, že nic nevylučuje, možné je cokoliv. Moderátorka se pak ptá na skupinu One Direction a její zpěváky, jestli je s nimi Adam nějak v kontaktu. Adam na to říká, že ne, ale že zná jejich hudbu a je jejich fanouškem.

Ná začátku dalšího rozhovoru (kolem 2:30) novináři Adama pochválí za jeho duet se Saarou, na což Adam potěšeně reaguje s díky. Novinář se zeptá na to piáno, na kterém se Saarou stáli. Adam prozradí, že to pódium bylo hodně malé. Že to bylo větší při zkouškách, ale pro vlastní vystoupení ho pak zmenšili a Adam si uvědomil, že se nemůže nijak moc hýbat a prostě jen stát na místě během toho duetu. Znovu zmíní to, jak je Saara milá, že mu tweetovala několik týdnů zpět a že je skutečně taková, jakou jí vidíme na obrazovce, velmi opravdová.

Adamova odpověď ohledně porotců na XF: Byli skvělí, Adam je potkal, když zpíval na X Factoru s Queen, několik let zpátky (byly to sotva dva roky  QAL vystoupili na XF UK koncem roku 2015, před jejich novoročním koncertem v Londýně, pozn. př.). Pro Adama to bylo definitivně příjemné, opět se s nimi setkat. Zmíní se také, že má moc rád Sharon a že jsou přátelé. Bylo to úžasné a on se skvěle bavil.

V rozhovoru (zřejmě pro irská média) po 4. minutě se Adama nejprve opět ptají na Saaru, a pak jestli Adam někdy vystoupí v Irsku, na což Adam odpoví, že doufá, že ano, protože miluje své irské fanoušky. Zatím nechtěl prozradit nic o svých plánech na příští rok, ale řekl, že má tušení, že to bude dobrý rok.

 

Adam Lambert o One Direction, Saara Aalto a X Factoru pro ODE:

 

Na začátku Adam mluví o tom, jak si se Saarou okamžitě skvěle porozuměli a jak dobře se jim spolupracovalo na tom duetu. Na otázku, jestli je tam možná jejich vzájemná spolupráce v budoucnu odpoví, že nic nevylučuje, možné je cokoliv. Moderátorka se pak ptá na skupinu One Direction a její zpěváky, jestli je s nimi Adam nějak v kontaktu. Adam na to říká, že ne, ale že zná jejich hudbu a je jejich fanouškem.

 

Adam předává cenu a rozhovor ze zákulisí:

Adam (představený jako “King of Queen”) přichází na pódium BBC Awards předat cenu a na otázku, jaké to je, zpívat s Queen odpovídá, že je to skvělé, protože členové Queen jsou k němu úžasní a velmi vstřícní, a že si myslí, že tam je toho v budoucnu víc, takže se máme na co těšit. Adam pak uvede nominace na Britského umělce roku.

Na 2:00 začíná rozhovor s Adamem v zákulisí BBC Awards, kde Adama vyzpovídá Gemma Cairney.

Gemma nejprve představí své hosty, Rebeccu Ferguson, Adama a Matthewa Healy ze skupiny The 1975.

Gemma: “S kým mám začít? (Otočí se k Rebecce a Adamovi) Začnu s váma lidičky. Vypadáte dokonale. Naleštil sis na dnešek pořádně své boty Adame?”

Adam: “O něco jsem se pořádně snažil. Ale nevím, jestli se mi ty boty povedlo naleštit. Vypadá to, jako by se mi tady kousek odštípnul.” Adam pak ukáže na Mattovy boty a Gemma souhlasí, že by se o nich měli pobavit, protože Matt nejen vyhrál cenu za nejlepší “Live Lounge” vystoupení (živý koncert pro rádio), ale má ty nejlepší boty večera a chvíli si pak s Mattem povídá o jeho botách a získané ceně.

Na 3:10 se Gemma otočí k Rebecce s dotazem, jak se jí líbí atmosféra na Awards. Rebecca říká, že ano, že se jí tam moc líbí. Gemmy na to zareaguje, že tyhle Awards jsou určitou reflexí roku 2016, že je zapotřebí hledat nové umělce, oslavovat hudbu, protože tento rok byl hudebně významný v dobrém i ve zlém a my potřebujeme tyto okamžiky, abychom si řekli, ‘tohle je skvělý materiál, který se tady dostává’.

Adam na sto procent souhlasí (od 3:36). Má pocit, že každý má obavy z toho, co se kolem děje, “Brexit a Trump a všechny tyhle sr**ky a abych byl upřímný, máme jeden druhého. A hudba je tím, co všechny spojuje, takže se jí držme.”

Gemma se ptá, jestli dělá na nových věcech, na což Adam zareaguje, že to je bezpochyby, s Gemminou nadšenou reakcí: “ANO!”.

 

BBC Music Awards, co se dělo:

Krátký rozhovor s Adamem můžeme také najít na stránce BBC s časovým sledem děje na hudebních cenách (sjeďte na stránce dolů):

http://www.bbc.co.uk/events/ez22mb/live/cg2rbp

Překlad:

BBC: “Jaké to je, být porotcem na televizní talentové show?”

Adam: “Musíte udržet rovnováhu mezi konstruktivní kritikou a žerty, které odlehčí situaci.”

BBC: “Začínal jsi na Americkém Idolu. Není to podivné, ocitnout se na druhé straně?”

Adam: “Bylo to zvláštní. Viděl jsem nastupovat soutěžící a říkal jsem si: “Oh, ano, já vím čím právě teď procházejí”. Někdy se snažili zpívat a já jsem viděl, že mají nervy na pochodu. Tak jsem řekl: ‘OK, zhluboka se nadechni… Co tam ještě máš?’ Protože někdy prostě potřebuješ druhou šanci.”

BBC: Jaké máš plány pro příští rok?”

Adam: “Mám toho hodně. Píšu a nahrávám tady v Londýně a budu v tom pokračovat v LA až se vrátím domů. Mám několik velkých oznámení, o kterých teď nemůžu mluvit.”

Fotogalerie:

https://www.facebook.com/pg/AdamLambertCZECHSLOVAKfanclub/photos/?tab=album&album_id=1312390688802146

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli