Skip to main content

 ROZHOVOR ADAMA LAMBERTA S MATHEWEM BLADESEM

Překlad: @DrakulkaCZ

 

Adam Lambert se k nám dneska připojí.

(úterý 21.4.2015)

Adam Lambert! Jsem si jistý, že když vyrůstal, nikdy si nepředstavoval, že ho život zavede tam, kde právě je. Kdo by jako dítě vůbec fantazíroval, že z vás bude hlavní zpěvák Queen?!

A když už jsme to řekli… Ten hlavní zpěvák Queen se k nám dnes připojí, abychom si promluvili o jeho ÚŽASNÉM novém singlu Ghost Town, který – a to si zapište – fakt milujeme. Obzvláště to pískání, které vás dožene. Promluví o svém současném randění, a jak žije od Idolu.

Poslechněte si interview níže a poslechněte si skvělý song, který dnes budeme hrát každou hodinu.

A ujistěte se, že si pořídíte album, které vychází 16. června!

 

http://www.mix969.com/onair/mathew-blades-49333/adam-lambert-joins-us-this-morning-13520478/

Ta kapela vydala celkem 18 alb, která byla č. 1., 18 singlů, které byly č.1 & 10 DVD, které byly č.1 hitparád. Odhady prodejů se pohybují mezi 150-300 miliony kusů desek, což z nich udělalo jedny z největších, nejprodávanějších hudebních umělců. Jsou v síni slávy a z ničeho nic jsi frontmanem kapely Queen. Neděsí tě to pořád trochu?

(smích) Víš, pořád je to tak trochu fantaskní. S jistotou si myslím, že… Občas mi nedochází, že se to fakt děje. A tak se zastavím na pár vteřin a říkám si: Pane bože! To je pravda.

Jo. Já jsem nad tím dneska ráno přemýšlel, když jsem se jako vždycky připravoval na to, že se s tebou budu bavit. Budeme hrát tu novou píseň Ghost Town každou hodinu. Je to… Mně to připadá jako jedna z těch věcí, o kterých sníš s tím, že je nikdy nemůžeš mít. Mohl sis jako dítě vůbec sednout a říct si: Jednoho dne budu hlavním zpěvákem Queen! Takový sen snad ani nemůžeš mít. A prostě se to stane!

(smích) Já vím, že je to bláznivý. Je to bláznivý. Víš, hodně jsem se od nich naučil a tenhle rok, co jsme byli na cestách a vyprodávali jsme všechny ty arény, to bylo… hodně mě to naučilo. I svým způsobem mi to ukázalo přesně, proč jsem bavič, a proč dělám to, co dělám.

Miluju to, chlape. A teď všichni poslouchali písničku Ghost Town, která dneska vyšla a je dnes k dispozici na iTunes. Ale ty nás nutíš čekat na album – jak dlouho? Co je tohle za hovadinu?

(společný smích)

Myslím, že tak to obvykle chodí, ne?Jmenuje se to The Original High. To je název alba.

Takže jak často říkáš lidem – lidem, kteří k tobě přijdou, a ty řekneš: Co ode mě chcete?

(smích) Stává se to. Pořád se to stává. Když zpíváš „Co ode mne chcete“, tak to je ještě lepší.

To sakra nikdo nevyzpívá, udělals nám to moc těžký!

Můžeš vzít ten spodní part.

Co ode mne chcete (dole), co ode mne chcete (nahoře) – (smích)

Jo, to je ono.

(společný smích)

Dokážeš říct, když ti jde naproti fanoušek, jestli to je tvůj fanoušek Queen nebo tvůj fanoušek jako Adama Lamberta nebo tvůj fanoušek z Idolu? Dokážeš je odhadnout jenom podle vzhledu, když přicházejí?

No, fakt ne. A myslím, že na tom nezáleží. Poslouchej, pokud lidi ví, kdo jsem, a líbí se jim, co dělám, jsem nadšený. Myslím, že proto to dělám.(smích)

OK, to dává smysl. Pojďme si projít dějovou linku Adama Lamberta. Začalo to osmou sérií American Idol, což se zdá být už věky, co?

Bylo to už skoro před šesti lety, věřil bys tomu?

Co bylo, když jsi vyšel z American Idol? To, co sis odnesl z té soutěže, neseš si to stále s sebou a používáš to ještě dnes?

Víš, myslím si, že to tempo, jakým se to všechno dělá – mám na mysli, že se učíš superrychle a svým způsobem toho musíš pobrat hodně najednou… Je to něco jako výcvikový tábor pro byznys a tuhle kariéru. Víš, natáčeli jsme reklamy, běhali jsme do studia, pak dělali támhleto a rozhovory a pak tuhleto a pak jsme si vybírali oblečení… Tak to je i ve skutečnosti. Víš, tenhle byznys je – když naskočí zelená, musíš jet! Takže – naučil jsem se tam hodně. Takže to zapadá do toho, proč pobíhám jako blázen.(smích)

Miluju to! Ok, vraťme se zpátky ke Ghost Town, za pár minut ho budeme hrát znovu, řekni nám – všechno, co potřebujeme vědět o tomhle singlu – co se týče slov, odkud se to vzalo… Mám tím na mysli, že když poslouchám Ghost Town, chci vědět víc než průměrný člověk a chci, abys mi o tom pověděl.

Dobře, víš, to je zajímavé, protože já jsem přemýšlel nad tím, jaké bylo moje propojení, když jsme se před pár vteřinami bavili o American Idol. Například písnička Mad World byla jednou z těch, o které lidi pořád mluví i dnes. A když jsme začínali nahrávat písně na to album, snažili jsme se myslet na to, jak jsem napojen na lidi prostřednictvím hudby. A na té písničce bylo něco – její ladění, její smutek, její upřímnost a poetičnost. A Ghost Town tím vším prochází taky. A taky je to styl slov, který nutí lidi trochu přemýšlet. Není to super doslovné, není to super zřejmé… Je to jako sen. Je to jako divný fantaskní pohled na lásku, na zlomené srdce, je to dotazování se: Hej, jsem ještě schopen milovat?

Teď, když jsme u toho, jsi schopen milovat? Je v tvém životě někdo, kdo je v tuhle chvíli tvojí láskou?

Ne. A určitě doufám, že jsem schopen.

(společný smích)

Víš, to je ono. Na tom albu je hodně témat. Je tam trochu víc melancholie, víš? Myslím tím, že je snadné nasadit úsměv na tvář a zpívat šťastné pošetilé písničky. Ale já chci fakt dělat druh muziky, která by byla tentokrát o trochu křehčí, víš?

Chceš skutečně najít v tvém životě lásku? To je těžké, když jsi v luftě s Queen, protože průměrný věk té fanouškovské báze je trochu starší. Takže když uvidíš proti sobě přicházet kluka, bude mu pravděpodobně přes šedesát nebo sedmdesát.

(smích)

Teď ale budeš na svém turné, kámo! Měl by sis získat průměrnou demografickou skupinu pětatřicátníků a myslím, že tam bys mohl někoho najít.

Byl bys překvapený, jak je ten demografický průřez na Queen show překvapivě mladý.

Fakt?!

Ale ano!

Teď poslouchej, chlape: Ghost Town dneska vyšel, právě teď je na iTunes a v červnu dostaneme celé album. Adame, díky, že jsi k nám zaskočil na pár minut.

Jó, díky, že sis se mnou promluvil, oceňuju to.

Ok. Skvělej den, kámo.

Tobě taky.

Uvidíme se.

 

Přeložila: @DrakulCZ

 

 

 

sharka

Author sharka

More posts by sharka