Skip to main content

Adam Lambert hovoří o novém Albu ‘The Original High’: ‘Je to trochu hořkosladká melancholie’

 

Rozhovor s Ryanem Seacrestem o Adamově novém albu a singlu a také o jeho barvě vlasů a spolupráci s Queen (přepis rozhovoru) .

Adam Lambert pozastavil vydání nového studiového alba aby se stal frontmanem Queen na jejich celosvětovém turné, propůjčil svůj hlas pro skladbu “Lay Me Down” na Aviciiho True a mezitím se několikrát objevil v televizi. Teď, po třech letech trpělivého čekání na novou desku bývalý účastník Amerického Idolu oznámil jeho nadcházející album The Original High jako následovníka Trespassing z roku 2012.

Poražený finalista osmé sezóny Amerického Idolu, zaštítěný svým novým týmem u Warner Bros. Records a skladateli-producenty Max Martinem a Shellbackem, by měl spustit svůj projekt 16. června a své odpočítávání The Original High éry začal v úterý vydáním jeho vedoucího singlu “Ghost Town”. Adam, kterému je 33 let, se připojil ve středu ráno ve studiu k On Air with Ryan Seacrest, aby diskutoval o významu jeho posledního kousku a naznačil celkovou atmosféru nadcházejícího alba, které se rozjelo poté, co strávil dva měsíce ve švédském Stockholmu na začátku roku 2014.

 “Bylo to odlišné, protože jsem byl mimo mé sociální zázemí a byl jsem ve Stockholmu a nevěděl jsem jak většina lidí přijme ty lidi, se kterými jsem při tom procesu spolupracoval”, vysvětluje. “Takže to bylo dobré, tak trochu to soustředilo mou pozornost. Dalo mi to hodně času na mé vlastní myšlenky a na možnost ohlédnout se zpět a zamyslet se abych přišel na to o čem chci zpívat.”

Adam nastavil tón nového alba s “Ghost Town”, písní, která začíná s jemnými akustickými kytarovými riffy, které zesilují do sestavy hvizdů a deep-house syntetizátorů. Spolu s texty jako “Volal jsem tvé jméno / ale bez odpovědi / a teď mé srdce je městem duchů” tato přímočará melodie nese zarmucující zprávu.

“Je to trochu schizofrenické”, říká o té skladbě. “Všichni máme zármutek, procházíme v životě různými věcmi, které nás nechávají trochu otrávené nebo zahořklé a tahle píseň se tak trochu ptá: ‘Hej, navzdory tomu všemu, jsem stále schopný milovat? Může to ještě někdy přijít? Mám to v kartách?”

Před vydáním té nahrávky, “Whataya Want From Me” zpěvák představil vzhled coveru alba a seznam všech 14 písní, odhalující spolupráci se švédskou zpěvačkou Tove Lo a Brianem Mayem z Queen. S naznačujícími názvy písní jako “Další osamělá noc”, “´Dábel v noci” a “Věci, které jsem neřekl”, Adam říká, že LP je emocionální projekt o trýznivých pravdách života.

“Je to trochu hořkosladké”, prozradí. “Trochu melancholické. Je to tak nějak o tom, že život není vždycky přesně takový, jaký si myslíte, že bude, ale i o snaze dostat se přes to a zvládnout to většinou a být tím nejlepším člověkem, jakým můžete být   – ale to není vždycky snadné. Naše sny nejsou vždycky tím. čím si myslíme že budou.”

Jedním z důvodů Adamova úspěchu coby platinového prodejce je jeho schopnost trefit se přímo do skutečných životních emocí a zkušeností a schopnost převést je na dokonalé texty. Ale co se stane, až nebude mít nejistotu a zmatek jako svou inspiraci?

“Asi budu stále chodit s lidmi, kteří se na mně pak vykašlou” žertuje. “ Budu pořád nešťastný,takže budu moct psát dobrou hudbu! Dokonce ten název – The Original High – míním tím, my všichni toužíme po nějakých věcech ve svém životě. Všichni chceme tohle nebo tamto nebo jiné věci. Je to hrozně snadné, dostat se do toho kruhu, ve kterém se vždycky honíš za stejnými věcmi a stále se pokoušíš vrátit zpět ten první okamžik nějakých svých pocitů. Někdy je to opravdu těžké popojít dál.”

Když jsme se ho ptali, jestli si užívá to, že je sám (s nikým nechodí, pozn. př.), Adam hrdě odpoví: “Baví mně to.” Ale usadí se vůbec někdy v budoucnosti?

Pokud potkám tu pravou osobu, mohl bych o tom uvažovat”, přizná. “Je to tak snadné, zaseknout se v těch plánech, které si pro svůj život uděláš, ale ve skutečnosti, z mých zkušeností, beru to tak, jak to přijde. Potkáš ve svém životě lidi a vidíš, jak se nějaký vztah vyvíjí a bereš to, co život přinese – myslím. Pravda?”

Na konci rozhovoru se Ryana Ellen K. požádali Adama, aby vyjádřil svůj názor na bulvární příběhy a titulky zpráv během hry nazvané “Adam-issible Evidence”  (jak to vidí Adam, když nemá dostatek informací). Během této části Adam vyjádřil svůj názor na zvěsti o zatím nepotvrzeném zasnoubení Nicky Minaj s Meek Millem a o tom, že Harry Styles bude dalším členem, který opustí kapelu One Direction.

 

“Slyšel jsem, že je skvělým textařem”, říká Adam o Stylesovi. “Pořád slyším, že je opravdu talentovaný a to na více věcí. Takže možná, nevím.”


Fanoušci si mohou předobjednat The Original High než vyjde 16. června a získat možnost si ihned stáhnout Ghost Town na iTunes zde.

Celý pořad (pouze audio):

 

Na začátku při příchodu Adama do studia si Ryan všimne, že je z něj zrzek (takže se vrací ke své původní barvě vlasů), což Adam potvrdí s tím, že své modročerné barvě dal definitivně sbohem (poslal jí do důchodu). Moderátorka se podiví, protože nevěděla, že Adam je zrzavý a ještě zeptá, jestli to platí i pro jeho řasy, Adam připustí, že možná. No a pak už je řeč o Adamově novém albu a o tom, proč se opozdilo jeho vydání (QAL turné)…

 

Video s rozhovorem (kromě začátku – chybí tam ta část o zrzavých vlasech a o práci na TOH ve Stockholmu)

 

Ryan: „Adamovi je třicet a něco.“

Adam: „Třicet tři.“

R: „Třicet tři? Nedělej to!“

A: „Tento rok v lednu, bylo to v lednu a já jsem byl jako ‚třicet tři‘.

R: „Jsi Kozoroh?“

A: „Vodnář. „

R: „“Krach, já jsem Kozoroh. A víš, já mám pocit, že jak přibývají roky, tak se každým rokem učíme víc o zdravé výživě a o tom jak se vylepšit (Adam přikývne) a ta dobrá věc na přibývajícím věku je, že se tam objeví něco nového.“

A: „Definitivně. Má to své pro i proti. Určitě.“

R: „Líbí se Ti být nezadaný?“

A: „Jo, mám s tím velkou zábavu.“ *smích*

R: „To si myslím. Myslím, že lidi si myslí, že bychom to měli nenávidět, ale nám se to líbí.“

A: „Víte, tráva je vždycky zelenější na té druhé straně, protože když jsi nějakou dobu sám,tak si říkáš ‚Oh, nebylo by to fajn, nebylo by to hezké…‘ a když jsi delší dobu ve vztahu s někým, tak jsi jako ‚Oh…‘.

R: „Ellie mi řekla, že být vdaná je skvělé.“

E: „Jsem vdaná. Miluji to. Někteří lidi jsou pro to stvoření, někteří ne.“ K Adamovi: „Byl jsi už někdy blízko svatbě?“

A: „Ne, ani zdaleka. Ne.“

R: „Umíš si představit sebe s někým, s kým bys byl spojený po zbytek svého života?“

A: „Kdybych potkal tu správnou osobu, myslím, že bych o tom uvažoval. Víš, to je tak snadné, zaseknout se v plánech, které sis udělal ohledně svého života, ale ve skutečnosti, z mé zkušenosti to beru tak, jak to přijde. Víš, v životě potkáváš lidi a vidíš, jak se Tvůj vztah vyvíjí a bereš to tak jak to jde, myslím. Že ano?“

R: „Myslím, že je to lepší než přílišné plánování. Protože já jsem měl tendenci příliš mnoho plánovat tyhle věci, ale možná jsem začal být unavený a už o tom tolik nepřemýšlím.“

E: „Udělat volnější pravidla.“

R: „Tomuhle se říká Adam-issible ano, Adam-issible (jak si o tom Adam myslí, pozn. př.)

E: „Adam-issible evidence.“

R: „Takže, Ty nikdy nesdílíš  svůj názor.“

A: (udiveně) „Já?“

R: „Což je skvělé. Máme rádi Tvou upřímnost. Byl jsi skvělý na Americkém Idolu, fantastický.“

A: „Jo, to bylo fajn. Bylo to jako bych se vrátil zpátky. Byl to takový trapas, dělat znovu konkurz, opakoval jsem znovu svůj konkurz. Bylo to trapné.“

R: „Oni se s Tebou opravdu dobře bavili. Takže si zahrajeme hru Adam-issible. Dáme Ti příběh nebo titulek, o kterém není známo, jestli je pravdivý nebo ne a Ty rozhodneš jestli je to pravda nebo ne. “

Adam: „Jsem porotce. Posoudím to.“

R: „Okay, takže Nicky Minaj, je zasnoubená nebo ne?“

Adam: „Já nevím“

R: „Jo, já už vůbec ne. My si myslíme že ne“

A: „Já nevím jestli je zasnoubená, jsou tam nějaké zvěsti?“

E: „Říká se, že je zasnoubená s Meekem Millem, se ktarým byla v létě na turné, protože má na prstě prsten s velkým žlutým diamantem. Její matka říká, že není, ale Drake jí na Coachella festivalu vytáhl na pódium se slovy ‚Gratuluji mému děvčeti Nicky‘.“

R: „Myslíš si, že je Nicky zasnoubená nebo ne.“

A: „No, Drake ji vytáhl na pódium a pogratuloval a ona má žlutý… myslím, asi ano?“

R: „No, já bych to bral taky, ale…“

E: „Myslím, že ty důkazy ukazují na to, že je to pravda.“

A: „Nemáme žádné jiné konkrétní důkazy, takže…“

R: (k Ellen) „Řekni mu ten zbytek.“

E: „Myslíš to o její matce?“

R: „Ne… jo, to je ono. To co řekla.“

Adam: „Adam-issible důkazy.“

E: „Carol Maraj, která  je matkou Nicky Minaj řekla: ‚Nicky mi volala a řekla, že není zasnoubená.'“

A: „S kým mluvila?“

E: „Mluvila s tiskem.“

A: „Proč?“ *smích* „Já být Nicky tak jsem jako ‚Mami, mami zmlkni!'“

R: „Odchází Harry Styles  z One Direction?“

A: „No páni.“

R: „Co myslíš, já myslím že ano.“

A: „No, já si myslím, slyšel jsem že je skvělý skladatel písní a že je velmi talentovaný na víc věcí, takže snad…“ (Adam své rozhodnutí odklepne soudcovským kladívkem.)

E: „Ty opravdu nejsi dobrý porotce.“

R: „On je dobrý porotce.“

A: „No, já o tom nic nevím.“

R: „Je to pro něj nové a není tím posedlý.“

E: „To je ten důvod,  proč není.

R: „Adam-issible evidence. No já nevím lidi.“

E: „Mně nejde o ta rozhodnutí. Já jsem chtěla jen slyšet to kladívko.“

R: „To je ono.“

R: „Gratuluji, Ghost Town je teď venku. Kdy vyjde to nové album?“

A: „16. června.“

R: „16. června. Poznamenejte si to.“

A: „Myslím si, že ještě vydáme nějakou jinou písničku než to album vyjde.“

R: „No, kterou písničkou jsi, nechci říct nejvíc nadšený, ale kterou máš opravdu…“

A: „Úvodní skladba je opravdu divoká, The Original High.“

R: „No Ty když říkáš divoká, Tvé oči se rozzáří. Co to znamená?“

A: „Je to rychlé, začíná to jako beat a dostává se to do varu, takže… jo. Je tam opravdu dobrý materiál na High, nemůžu se dočkat až to uslyšíte.“

R: „Úžasné , když si to budeme moct koupit, přijď zpátky ať Ti můžeme pogratulovat.“

A: „Děkuji.“

R: „Adam Lambert, KISS FM.“

 

Adam odpovídá na otázky fanoušků: 

„Mám tady několik otázek od fanoušků. První je od Maliha Sallah. A říká:’Bylo by skvělé, kdybys nás provedl tím, co pro Tebe znamenají slova Ghost Town.‘

Opravdu moc jsem chtěl, aby si každý vyložil text k Ghost Town po svém. Je to tenhle druh písničky. Pro mně osobně, já si myslím že je to o otázkách ohledně schopnosti milovat. Víte, všichni procházíme těžkými obdobími v našich životech. Můžeme mít nějaký žal, pochybnosti, procházet složitými životními situacemi, což nás může udělat trochu víc uzavřenými, zahořklými nebo otrávenými. A v těchto momentech se musíte sami sebe ta k nějak zeptat: ‚Je to pořád možné, abych zase někdy někoho miloval?‘

Takže další otázka je od Ghost Town Citizen a zní: „Jaký text (jiného zpěváka nebo Tvůj vlastní) Tě provází v posledních několika měsících a proč?

„Rekl bych, že jsou to slova z úvodní skladby The Original High toho alba, která opravdu hodně odpovídají tomu, co jsem mohl sledovat v posledních několika letech co žiji zde v Hollywoodu a co znám přátele, kteří jsou jak v té branži tak mimo ni. Lidi v tomhle městě něco hledají, ale nevědí přesně, co chtějí najít. Je to jako nějaký pocit, který se snaží zrekonstruovat pokaždé, když něco dělají, ta úvodní skladba je o honbě za Tvým původním vrcholným okamžikem, to je ten háček. Mám pocit, že to určitým způsobem děláme všichni, ať je vašim vrcholným okamžikem cokoliv, něco, pro co jste se poprvé nadchli, jako je třeba pro vás když jste poprvé řídili určitou značku auta nebo pro mně jaké to bylo když jsem se poprvé dostal na pódium, všechen ten adrenalin. Vaše první pusa nebo první osoba se kterou jste se vyspali, možná je to něco takového. Myslím si, že na své cestě životem se snažíme vždycky obnovit nějaký takový prvotní pocit z něčeho a je v tom trochu melancholie, protože ten cyklus je poměrně brutální. Tam vlastně není šance na to, že bychom ten pocit mohli prožít znovu, ale my se o to stejně snažíme, zkoušíme to. Takže, tohle je to, co honba za prvotním vrcholným prožitkem (the original high) znamená pro mně a je to vlastně hlavní téma mého alba.“

 

Zdroj: http://www.ryanseacrest.com/2015/04/22/adam-lambert-talks-new-album-the-original-high-its-a-bit-bittersweet-melancholy/#.VTfDursa8mE.twitter

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 12 Comments

  • janimik napsal:

    Mooc pekný rozhovor 🙂 a tiež ďakujem za skvelý preklad 🙂

    • Shimoli710 napsal:

      Děkuji Jani. 🙂 Rozhovory s Ryanem patří k mým oblíbeným a vždycky se na ně těším. :))