Skip to main content

„Spal jsem se ženou. Byla u toho tequila a úplněk…“

Překlad @DrakulkaCZ

S jeho bizarním smyslem pro módu a výtečným smyslem pro humor, nemluvě o TOM hlasu, je Adam Lambert perfektní společník na oběd. Zvažte názory mého objeveného vnitřního Glamberta – říká Celia Walden

Kde? La Conversation, 638 North Doheny Drive, West Hollywood, LA

Adam jedl: Snídaňové burrito se salátem

Celia jedla: Středomořský kuřecí salát

 

Adam Lambert získal naše srdce dostatečně ještě předtím, než skončil jako druhý v osmé sérii American Idol. Tehdy se třiatřicetiletému rodákovi z Indianopolis ani nesnilo – když na svém prvním konkurzu vyzpěvoval Bohemian Rhapsody od Queen – že v roce 2015 bude zpívat jako nový frontman Queen na místě jeho idolu Freddieho Mercuryho. Ó, a taky spolupracovat s Lady Gaga a pobývat s Madonnou. Nad nemravně velkým snídaňovým burritem muž, kterému kapela říká „Přemrštěný Elvis“,  mluví o Bentley, Botoxu a drobných mužských modelech – a vysvětluje proč, až nastane správný čas, by byl rád otcem dítěte s nějakou lesbou.

(CW): Víš, co chceš?

(AL): Uvažuju o krocaním burritu…

(CW): Myslela jsem celkově – v životě.

(AL): Ouha, aha.  (Chvíli přemýšlí.) Pořád uvažuju o krocaním burritu.

(CW): (směje se) Za těch posledních šest let se tvůj život musel pěkně radikálně změnit…

(AL): (Přikyvuje) Jako noc a den. Trvalo mi zhruba pět let, než jsem si na ten posun zvyknul. Přijal jsem výzvy a oběti, které jsem musel učinit, a taky si užívám všechny ty úžasné věci, které mi přišly do cesty.

(CW): Jak jsi to řekl, moje oči spočinuly na klíčích od tvého Bentley (Oba jsme se podívali oknem na tu obří bílou bestii) Už sis ho pojmenoval?

(AL): Ne, ale uvažuju, že jí budu říkat Norma Desmond (ze Sunset Boulevard), protože to vnímám jako klasický Hollywood.

(CW): To miluju. Co bylo tvoje první velké rozšoupnutí, které sis po American Idol dovolil, když začaly přicházet ty šeky?

(AL): No, oblečení bylo vždycky moje. Mám patologický problém, že si vždycky rozumově zdůvodním téměř jakoukoliv sumu, kterou za ně utratím. Například stylistu používám velmi střídmě, což je jeden ze způsobů, jak si to ospravedlním, ale nehodlám lhát: Je to velmi špatný zvyk. Obzvláště s botami je to špatné, protože si dokážu pokaždé, když se nudím, koupit boty online.

(CW) :Takže se stěží najde blbej den, kdy by ses rozhodl pro skromné boty.

(AL):  Přesně. Vždycky vypadají dobře, bez ohledu na to, jak špatně se cítíš. A v terminologii módních designérů je to s nimi snazší než s oblečením z módních přehlídek. Protože kdykoliv vidím oblečení z módních přehlídek a pořídím si ho online, vyzkouším si ho a říkám si: „Ejhle (podrbe se na hlavě)… Moje tělesné proporce jsou jiné než u mužských modelů. Kdo to mohl vědět?“

(CW): Protože většina z nich jsou malí drobní skřítkové…

(Al): (Usrkává rozhodně svůj ledový čaj) Jsou drobní! Obzvláště ti francouzští modelové. Vypadají, že mají celkem hlad. (Dostane hladový výraz sám). Vlastně bych je rád pozval ke mně a držel bych je tam týden nebo dva, abych je vykrmil, spravil jejich polámané údy a ošetřoval je, abych je přivedl zpátky k životu.

(CW): Jako ptáčata vyhozená z hnízda příliš brzy…

(AL): Přesně.

(CW): (Ztěžka) Jo. To má trošku nádech Mlčení jehňátek, ne?

(AL): (Přikývne) V neděsivé formě, samozřejmě…

(CW): Líbí se ti vůbec ženy?

(AL): (Nadšeně) Ale jo. Myslím, že ženy jsou krásné – a vždycky si všimnu, když fakt dobře voní. Jako většinu gayů mne přitahují skutečně sebevědomé ženy.

(CW): Spal bys vůbec se ženou?

(AL): Už jsem spal. Poprvé když mi bylo 29. Bylo to svým způsobem náhodou, ale byl jsem velmi zvědavý…

(CW): A užil sis to?

(AL): JO! Bylo to skvělé. Byla to kamarádka a byla v tom tequilla a úplněk a najednou… (Vyjde z něj úžasně hříšné zakuckání…)

(CW): Myslíš, že se to může stát znovu?

(Z kuchyně se ozvala enormní rána)

(CW): To byla jedna z odposlouchávajících šéfkuchařek. Myslím, že by se jí líbilo, kdyby se to stalo znovu… s ní.

(AL): (Směje se) Chápu správně? „Prosím, spi znovu s ženou!“

(CW): Myslíš, že je v Hollywoodu hodně herců, kteří jsou gayové a předstírají heterosexualitu?

(AL): No jéje! (Zakření se) S pár z nich jsem byl. Ať je to hudba nebo hraní, musíš mít na paměti, že tohle odvětví vedou hlavně muži, takže možná je to proto. Ale vzhledem k tomu, že do kin chodí a desky kupují hlavně ženy, nemělo by na tom jistě tolik záležet, ne?

(Adamovi přinesli jeho burrito)

(CW): Podíval ses na rozměry toho…

(AL): (Zrudne) Díky. Jsem šťastný, že tě vidím…

(CW): Chtěl bys mít někdy děti?

(AL): Pokud by byl správný čas a měl bych dostatek prostojů, tak ano. Ale taky bych chtěl potkat tu správnou osobu. Myslím, že bych chtěl mít jedno s lesbou, protože bych nechtěl být osamocený rodič.  A taky myslím, že náhradní mateřství je krásná věc – to je vyšší level.

(CW): Řekl bys, že jsi marnivý?

(AL): (Zvažuje to) Myslím, že míň, než jsem byl.

(CW): Přesto… na slavné muže je dneska vyvíjen téměř stejný tlak jako na ženy. Podstoupil jsi Botox, když už máš po třicítce?

(AL): (Zakření se – přemýšlí, zda to připustit či ne) Nechal jsem si ho udělat párkrát kolem očí, protože si myslím, že trochu osvěžení je fajn. Ale nechci měnit svou tvář, chci jen vypadat odpočatě (Oba jsme bouchli smíchy). Přesto si myslím, že existuje stádium, kdy to skutečně můžeš přehnat. Když začneš vypadat jako lev, je pravděpodobně dobré přestat. Ale všichni chlapi ve filmovém a hudebním průmyslu to dělají.

(CW): Vím proč. Musí být velmi těžké být neustále konfrontován tvou vlastní image.

(AL): No jéje – to je jedna z nejtěžších věcí, přes kterou se musíš přenést. A myslím, že proto jsem to zpočátku v některých svých stylizacích skutečně přeháněl. Částečně to bylo, abych něco dokázal, ale taky jsem se za některými skrýval.

(CW): Co jsi na sobě neměl rád?

(AL): Ou, vyber si. Pleť – protože jsem měl jako teenager fakt těžkou akné – a váhu…

(CW): Ale tys nikdy neměl problém s váhou, nebo ano?

(AL): Měl! V desáté třídě jsem měl 109kg (240liber). A pak jsem na střední přešel na pořádnou stravu – buďto na Hlídače váhy anebo na Jenny Craig – a hodně jsem zhubnul. Tehdy jsem se cítil poprvé ohledně své osoby dobře.

(CW): Do které hvězdy jsi byl tehdy strašně zabouchnutý?

(AL): Do Leonarda DiCaprio v Romeovi a Julii. Byl jsem do něj zabouchnutý, ale taky jsem chtěl jeho vlasy.

(CW): (Směje se) Nemohu říct, že bych někdy zažila takovou zvláštní kombinaci. A která hvězda tě fascinuje teď?

 (AL): Madonna, protože je to taková ikona. Když jsme se potkali, povídali jsme si o astrologii. Chtěla znát moje znamení, a když jsem jí řekl, že jsem v Beranu, řekla: „No, to nemáš rád, když ti někdo říká, co máš dělat, co?“ A já řekl: „Néé.“ (Bouchnul smíchy)

(CW): Spolupracoval jsi s Lady Gaga a Pharellem Williamsem – jaký máš názor na to, co způsobí v popu soudní výrok, že Blur Lines jsou kopií Got To Give It Up od Marvina Gaye?

(AL): Je směšné, že to je jeden případ, který se takhle zhatil. Když se podíváš na uplynulou dekádu popu, tak tam byl trend: Každý se odkazuje k něčí hudbě. Vezmeš si něco, co tě inspiruje, a uctíš ten styl. Je to o tom, zda je posluchač schopen rozeznat tu druhou nahrávku. Ale je v tom spojitost. A taky návaznost, jak zareaguješ, jakmile si to lidi spojí; můžeš předstírat, že jsi to nevěděl, nebo být upřímný a říct, že jsi se zrovna tou písní inspiroval. Co je v tom za škodu?

(CW): „Inspiroval“ ses někým zvlášť na svém novém albu The Original High? A dej si pozor, co řekneš – může tě to stát pět milionů…

(AL): Možná jsem si „kulturně přivlastnil“ některé současné trendy v Británii – jako obrození housu devadesátých let, který miluju. Ale pro mne je to celkem zanedbatelné – nijak moc přehnaně.

(CW): Čeho bys chtěl dosáhnout před čtyřicítkou?

(AL): Chtěl bych udělat svou vlastní řadu univerzálních (unisex) bot – a po tom, co jsem dělal Glee – možná i hrát ve filmu… tolik věcí. Ale upřímně, v tuhle chvíli jsou v mé kariéře chvíle, kdy si jen myslím: „Páni. Tohle je můj život!“

(CW): Budou v té době stále existovat ti hladově vyhlížející francouzští modelové?

(AL): (Vrátil se mu nepřítomný výraz) Ou, ti malí drobní francouzští modelové…

(CW): (Směje se) Adame, bylo mi potěšením.

 

Zdroj: Časopis Glamour (originální článek – scany – najdete v galerii)

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 13 Comments

 • Katarina Glamsis napsal:

  Díky za překlad. Je skvělý, mít možnost podívat se na Adama i z jiné stránky. Existuje spoustu věcí, který se u něj snažím odhadnout a pak ze sebe zase odkryje něco dalšího a já žasnu, že jsem se strefila, nebo aspoň přibližně 🙂 Líbí se mi tenhle rozhovor, je úplně jiný než ty ostatní.

  • Shimoli710 napsal:

   Ten rozhovor v Glamour se mi taky líbil. 🙂 To, co z něj udělal bulvár (v podstatě na celém světě, u nás bez výjimky) už teda podstatně míň. No ale zase se o Adamovi psalo, no. 🙂

 • Magda Wirknerová napsal:

  jen malá připomínka k překladu, Adam je vodnář….ti nemají rádi, když se jim říká, co mají dělat 😀 Jinak velké díky za rozhovory, doslova je hltám!

  • Shimoli710 napsal:

   Ahoj 🙂
   Omlouvám se, našla jsem ten komentář až teď – náhodou. 🙂
   Jo, to je pravda, že je Vodnář a nerad si nechává „kecat do věcí“. Jen nevím, k čemu se to vztahuje? (Nepřekládala jsem to, jen postovala :))