Skip to main content

Adam Lambert – Ghost Town

Publikováno 21. 4. 2015 v sekci hudba – napsal DIJEIZASIN

(Překlad: @drakulkaCZ)

Není o tom pochyb – Adam Lambert je nejtalentovanější z účastníků American Idol. Promiň Kelly (Clarkson) , promiň Carrie (Underwood), promiň Jeniffer (Hudson) – přestože jste všichni neuvěřitelní zpěváci, Adam je skutečný hudební vizionář; schopný přezpívat popové standardy a přimět TEN HLAS k impozantním emotivním chvílím. Naneštěstí když došlo po American Idol na vydávání jeho vlastní hudby, Adamova tendence být mimo střední proud téměř v každém aspektu jeho kariéry znamenala, že se jeho teatrální styl nepropojí s širokým spektrem posluchačů. Bylo jasné, že jeho vydavatel neměl potuchy, jak ho propagovat –  jeho glam-rockový debut For Your Entertainment byl prostě dost slušným hitem, zatímco jeho funky Trespassing, jež dosáhl na první místo Billboard, byla velmi umírněná éra, kdy se nepodařilo vytvořit nějaký humbuk. Prostě a jednoduše, Adamův limitovaný úspěch s RCA Records byl neúměrný množství talentu, který se v něm skrývá.

Takže není divu, že Adam opustil vydavatelství, aby se soustředil na turné s rockovými legendami Queen – na vysoce úspěšnou sérii koncertů a světové turné. Přestože to není každého parketa, spolupráce s Queen posílila Adamovu důvěryhodnost a odhalila jeho různorodost jako umělce a vysloužil si tím rozpoznání na klíčových trzích jako je Velká Británie a Evropa. Chvíle jako jeho parádní vystoupení v britském X-Factoru a Novoroční koncert vysílaný BBC ho pevně usadily na mapu – pokud jste do té doby nevěděli, kdo je Adam Lambert, teď už si to jistě pamatujete. S takovou platformou, poučen a připraven, je čas to zúročit.

Vezměme Ghost Town – žánr definující první single z Adamova nového alba The Original High. Naverbován Warner Bros a se super producenty Max Martinem a Shellbackem, kteří mu pomohli objevit mnohem přístupnější zvuk a přivést jeho styl k tradičnějšímu pop-hvězdnému směru, Adam znovu objevil sám sebe v něčem, co budeme za pár let možná nazývat určující mužskou popovou hvězdou roku 2015. Adam vykresluje inspiraci tradičním folk-popem (evokující The Mamas and The Papas) a otevírá nahrávku smutněním nad ztracenou láskou a osaměním na pozadí akustické kytary. Je to velmi znepokojující nonšalantní úvod, který upoutá. A pak nahrávka přešaltuje. Ale tam, kde by tradiční popové konvence explodovaly v gospelový sbor, nás Max Martin vede do hlubokého housového rytmu a hvízdání, které se stupňuje. Když se později dostáváme k prostřednímu mezizpěvu a poslednímu refrénu, je to jako úžas „pro Krista pána!“. A při druhém poslechu zjistíte, že je to všechno geniální. Obsahuje to vše, co očekáváme od archetypu mužské popstar (ať jste fanoušek Eda Sheerera anebo Sama Smithe), a rotuje to kolem své podstaty – Adam tomu dodává duši a drama přes vyšponovaný house!

Když šéf Warner Bros. Records Cameron Strang říkal, že vidí, že tohle Album Adama katapultuje mezi „světové superstar“, nežertoval. Zatím si stále nejsme jisti, s čím přesně The Original High příjde, ale pokud je stejně kreativní a těží stále z dokonale správných trendů jako tohle, počítejte s námi!

 

Ghost Town vychází v UK 7.6.2015 a The Original High vychází 15.6.2015.

Zdroj: http://thepopshock.com/2015/04/21/adam-lambert-ghost-town/

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 453 Comments