Skip to main content

Adam Lambert odtajnil nový single „Ghost Town“: Zde je 5 věcí, které na nahrávce zpěváka  „Amerického Idolu“ milujeme

Překlad @DrakulkaCZ

Takový humbuk, jenž obklopuje tento nový single Adama Lamberta, je obvykle vyhrazen pro příchod nového královského potomka – anebo přinejmenším nové přílohy v Nando´s – ale nechť dlouho přetrvá ta nová nahrávka, která dorazila.

Díky bohu, v pondělí Adam umístil „Ghost Town“ – nepleťte si ho s podobně pojmenovaným singlem Madonny – na své oficiální stránky na YouTube, takže ho konečně můžeme zhodnotit sami.

Odezva od jeho věčně lehce předpojaté fanouškovské základny Glambertů byla v naprosté většině pozitivní – ale jestliže nesledujete každý pohyb druhého z „American Idol“, můžete si to přesto užít?

No, můžete si tu píseň jednou přehrát a udělat si vlastní názor, ale tady je pět věcí, které na Ghost Townu  milujeme my…

 

  • Dramatičnost

 

Poslyšte, jsme pro všechny, kteří následují své srdce a svou uměleckou integritu a to všechno, ale když jsme slyšeli, že Adamovo nové album bude méně teatrální než jeho první dvě nabízená, byli jsme mírně rozladěni. Tenhle člověk umí ovládnout pódium lépe než většina jiných, nechceme, aby se najednou měnil v Jamese Morrisona.

 

Tím, že píseň začíná slovy „včera v noci jsem ve svých snech umřel“, je však očividné, že Adamova dramatická stránka se pořád pěkně potlouká kolem, což nám skutečně dělá radost.

 

  • Produkci Maxe Martina

 

Vyberte si jakékoliv tři ikonické popové pecky za posledních 15 let a máte šanci, že minimálně za jednou se skrývá Max Martin. Švédský popový tahoun je v pozadí takových nezapomenutelných nahrávek jako je …Baby One More Time od Britney Spears, I Want It That Way od Backstreet Boys, Since U Been Gone od Kelly Clarkson anebo nedávné Shake It Off od Taylor Swift.

 

Na Adamově poslední nabídce odvedl svou magii, aby se ujistil, že jde o ušního červa, který zní okamžitě povědomě, dokonce už na první přehrání.

 

  • Když to rytmus fakt nakopne

 

V průběhu první sloky jsme měli trochu pochybnosti, když jsme slyšeli to náladové kytarové brnkání, a začali jsme se obávat, že nám Adam dodal pomalou kytarově laděnou návnadu na jeho nové album.

 

Jasně, měli jsme vědět, že o něm nemáme pochybovat – když to nakopne ten Ibizou inspirovaný rytmus, je jasné, že Ghost Town je víc o trsání nežli o zahleděnosti do sebe, a je tam hodně momentů na to zvednout ruce nad hlavu, což z nahrávky – doufejme – udělá základní stavební kámen tohoto léta na tanečních parketech.

 

  • Odkaz na Hollywood ve slovech

 

Ach, fakt milujeme návratové téma, a prostřednictvím Ghost Town Adam nabízí několik odkazů na starý Hollywood, když prohlašuje: „snažil jsem se věřit v Boha a Jamese Deana“, ale i konec konců: „dnes je Elvis mrtvý“. No, jo… dnes a každou noc, Adame, bohužel.

 

  • A taky ten hlas

 

Na začátku nahrávky zní Adam překvapivě potlačeně a téměř zdrženlivě, oproti hlasové gymnastice, o které víme, že je jí schopen, a kterou podával na předchozích hudebních výtvorech.

 

Avšak když dojde ke svému konečnému „mé srdce je město duchů“, dostane se do výšek, které ho proslavily, a připomene každému, že je nezpochybnitelně jednou z nejvíce strhujících mužských popových hvězd současného světa.

 

„Ghost Town“ si můžete nyní stáhnout, než se dočkáte jeho nového alba „The Original High“, které vychází 12. června.

Zdroj:

Adam Lambert Reveals New Single ‚Ghost Town‘: Here Are 5 Things We Love About The ‚Americal Idol‘ Singer’s Track…


 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli