Skip to main content

Queen a Adam Lambert v pražské Q2 aréně 17. února 2015  náš Adam Lambert CZECH-SLOVAK fanclub byl u toho!

Když jsme jako fanoušci Adama Lamberta objevili vloni na podzim, že se turné Queen + Adam Lambert přesouvá na Evropskou půdu, mnozí z nás zajásali a netrpělivě čekali, která města se v seznamu koncertů objeví. A když jsme tam našli Prahu, naše radost nebrala konce. I když s tím přišly i starosti – první z nich byla, jak sehnat lístky a na jaké místo. Někteří měli jasno, půjdou na stání u pódia, jiní to brali hned na plochu a ti, kteří chtěli místo k sezení museli trošku zapřemýšlet, ale nakonec si také vybrali. Členové oficiálního fan clubu Adama Lamberta (a Queen fanclubu) měli výhodu předprodeje a samozřejmě, na našich stránkách byly linky na předprodej taky k dostání. Těšilo mně, když jsem viděla zájem našich fanoušků, i když se to občas neobešlo bez dramatických situací. Přece jen ne všichni Adamovi fanoušci jsou plnoletí a rodiče holt někdy dost těžko chápou, jak je důležité dostat se na koncert, abychom viděli svého idola naživo. Ale naštěstí to většinou všechno dobře dopadlo, a pak už nastala několikaměsíční doba nadšeného očekávání toho velkého dne, o to většího, že tu byla spousta fanoušků, kteří v Praze 17. února měli vidět Adama na vlastní oči vůbec poprvé. Přiznám se, trochu mi dělalo obavy jestli se celá O2 aréna podaří vyprodat, když jsem ani neviděla žádnou veřejnou propagaci toho koncertu a s napětím jsem to sledovala. Dokonce jsem si vedla tabulku v Excelu, kde jsem pravidelně denně počítala, kolik ještě zbývá prodat lístků (ne, já vůbec nejsem pako, jen tak trochu blázen do Adama a i Queen :D). Na přelomu roku už ale bylo téměř vyprodáno a i když se občas nějaké nové vstupenky objevily, zmizely obvykle do několika hodin, maximálně dnů.

Náš fanclub se na Adamovu první návštěvu v ČR a na koncert QAL v Praze intenzivně připravoval a mně dělalo radost sledovat, jak nám přibývají na naší mapě – československé, protože jsme česko-slovenský fanclub Adama Lamberta barevné puntíky s označením míst, odkud naši fanoušci jedou do Prahy. Nakonec se nám ta mapka docela hezky zaplnila a všichni jsme se těšili, že se v Praze sejdem a uděláme i společné foto. Bylo to sice trošku komplikované – někteří měli lístky na stání a tudíž stáli před halou už několik hodin před koncertem, jiní zase hned po koncertě mizeli na Metro, protože chtěli stihnout vlak. Rozhodla jsem se tedy, že těch fotek uděláme několik – prostě se vyfotíme i po skupinkách před koncertem a pak jedna velká skupina těch, kteří se sejdou v hale hned po koncertě.

Takže 17. února kolem půl třetí, jakmile naše základní skupina, ve které jsme vyrážely na QAL koncerty (Jája, Verča a já), dorazila k hale a udělaly jsme první fotky u QAL trucků, které jsme tam našli v ohradě, začala jsem se poohlížet po nějakých ALCZSKFC Glamberts. Bylo to celkem snadné, protože před vchodem stálo zatím jen pár fanoušků. Některé z nich jsem hned poznala, jiní se k nám přihlásil, když uviděli náš trnsparent, a tak mohlo uskutečnit naše první společné minifoto:

http://oi58.tinypic.com/2ik75s1.jpg

Odfoceno a naše základna vyrazila do nedaleké Harfy, aby tam přečkala těch několik hodin do začátku koncertu a kde se k nám připojila i naše druhá adminka Sharka.  Kolem šesté jsme opustili pizzerii a obchoďák a vydali se zpět k hale hledat další fanoušky. Některé jsme potkali ještě v obchoďáku, jiné hned před ním a tak byla za chvíli na světě další fotka:

http://oi59.tinypic.com/2e6a2js.jpg

U vchodů do arény teď už nebylo jen několik málo lidí, ale několikařadové fronty se táhly asi 20 – 30 m před vchod. A protože se přiblížila hodina vstupu, všichni, kdo měli místa ke stání, už netrpělivě čekali a doufali, že se jim podaří dostat na to nejlepší místo na ploše. Přiznám se, nechodím často na koncerty a už vůbec ne do hal, takže nemohu posoudit, jestli je systém dveřních rámů, kterým je vybavena O2 aréna specifický jen pro ni nebo jej mají i jiné haly tohoto typu. Ve vídeňské Stadthalle ani v obou arénách ve kterých jsem byla na koncertě v Polsku (Wroclaw 2012 a Krakow 2015) jsem ale nic takového nezaznamenala a taky kontrola při vstupu mi tam přišla mnohem méně důkladná, než v Praze. Chvíli to trvalo než všichni se návštěvníci koncertu přes ty rámy dostali dovnitř  a usadili se na svých místech (a já, která se předtím oddělila od naší skupinky jsem při příchodu do naší sekce 111 zjistila, že jsem dokonale ztracená, protože osmá řada, ve které jsme měli místo jednoduše ‘zmizela’ a já ji nemohla najít. Zachránila mně Sharka, která se v pravou chvíli otočila ke mně s otázkou co tam blbnu a proč už si nejdu konečně sednout. Teda snad nikdy předtím jsem jí neviděla tak ráda. 😀 Usadila jsem se a šla jsem vyzkoušet, jestli se mi podaří rozjet stream pro naše Glamberts tam venku. Povedlo se a já už chtěla zajásat, když vtom jako když utne. Spojení se přerušilo a já pak nedostala ven skoro nic po celou dobu koncertu. Opravdu nevím, jestli na to mají v těch halách nějakou speciální rušičku (ale po zkušenostech z těch tří koncertů bych na to skoro vsadila) nebo čím to je, ale prostě v době koncertu máte problém připojit se přes 3G (protože mít v dnešní době v arénách Internet  by samozřejmě byl velký přepych a vlastně  na co by jej to publikum vůbec potřebovalo, že jo? :))  k čemukoliv , včetně Twitteru, který jinak na 3G funguje úplně v pohodě. Takže já se omlouvám všem fanouškům, kteří na koncert nemohli a doufali, že jej možná uslyší na livestreamu, ale ač jsem se snažila skoro po celou dobu koncertu (a tím bohužel přišla i o několik hezkých momentů), moc jsem toho ven nedostala. Nicméně jsem si pak na Twitteru a na webu přečetla, že s ven dostalo Save Me, a protože tohle je moje nejoblíbenější písnička z evropské části turné, byla jsem ráda aspoň za to. 🙂

 Začátek koncertu:

Koncert měl svůj obvyklý předzačátek a všichni, kdo už na nějakém Queen koncertě byli nebo koukali YouTube věděli, že je tam dost dlouhá předehra s hrou světel, zvuků a dýmu, určená k tomu, aby nedočkavé publikum troch potrápili a naladili.

 Našla jsem dvě videa z doby před začátkem show, takže si můžete připomenout tu atmosféru nedočkavého očekávání a podívat se na zaplněnou O2:

 

 One Vision:

Konečně se ale za oponou objevily stíny a my věděli, že Adam, Brian, Roger a ostatní zaujímají svá místa. Nedlouho po osmé (naštěstí v evropské části turné se ty začátky opravdu moc neopožďují) se ozvaly první tóny Brianovy kytary ve skladbě One Vision a my na pódiu skrz oponu viděli jeho zvětšený stín. Pak opona vylétla nahoru a ozval se nadšený jásot – ano, z naší části publika především proto, že jsme uprostřed pódia uviděli Adama, jinak ale publikum nadšeně vítalo Briana, Rogera, Adama i ostatní členy, kteří seděli nebo stáli za svými nástroji.

 Video od Sharky (škoda že si jí pak po několika písničkách ochranka našla a zakázala jí natáčet – ten zvuk je skvělý!)

A tady ještě jedno video od naší fanynky Ivky – trošku horší zvuk, ale perfektní obraz:

No a pak už šlo všechno přesně podle předem připraveného programu, jeden hit za druhým. Hned za One Vision nás Adam vyzval, abychom si trochu zabláznili: “Lets get crazy!”

 Stone Cold Crazy

Video točené přímo z pódia – obraz je super, ale zvuk bohužel moc ne

Fat Bottomed Girls

 “All right Prague! (Adam si chvilku počkal na odezvu… :D) “Now, all of my fat ass bitches out there. Get on your bikes and RIDE!”

 AOBTD a FBG od Ivky:

Adam jako obvykle po své ‘bike ride’ zmizel rychle do zákulisí, aby se převlékl na další výstup a my se na chvíli mohli zaposlouchat hlavně do Brianovy kytary.

Pak se ale ozvaly první tóny

 In The Lap of The Gods

a ti znalí už začali koukat vpravo do zákulisí a vyhlížet, kdy se tam objeví Adam. Pokud jste si dosud nebyli jisti, jestli na koncertě byly Adamovy fanynky slyšet, tak tady v tomto videu máte důkaz  že byly. A dost. 🙂

Tady je ještě video od DrakulkyCZ – sice trochu z dálky, ale je na něm taky slyšet reakce publika a jsou tam dobře vidět ty efekty na pódiu a také, že ta audience nebyla zas tak mrtvá, jak si někdy říkáme. Aspoň ta část nalevo od catwalku určitě ne.

  In The Lap of The Gods / Seven Seas of Rhye / Killer Queen

 Dlouho jsem nemohla najít tahle videa s dobrým zvukem a zblízka, a pak jsem v seznamu videí na Idolforum zahlídla jméno Ivka a bylo mi jasné, že to bude to pravé. 🙂 Naše fanynka nezklamala! 🙂

Pod těmi videi jsem četla i komentáře, které nebyly zrovna spokojené s tím publikem. No, je pravda, že ti lidi, co stáli tam kolem toho konce catwalku vypadali, že jsou to už opravdu pamětníci a že si spíš přišli prohlídnout Briana a Rogera zblízka než si tam zakřepčit a zazpívat si písničky Queen. Ale jinak se mi to publikum, hlavně vpředu vůbec nezdálo mrtvé a němé. Slyšela jsem je v tom videu docela dobře.

Adam: “Líbí se Vám to madam? Jsme v Praze. Tady jste rádi mokří, že?”  (Nejsem si jistá, jestli jsem tu poslední větu slyšela dobře, ale tohle tam prostě slyším :))

“Bavíte se? Jo? Budete se bavit dnes večer s námi? Jo!”

“No, chtěl bych být na chvíli vážný a nechat bokem tyhle blbiny, okay? Děkuji vám. Děkuji vám tak moc za to, že jste mi dali šanci lidi, děkuji. Jsem opravdu šťastný, protože mohu vystupovat každý večer s Queen, věříte tomu? Já tomu nemohu uvěřit.  Brian a Roger, tihle chlapi jsou legendy. A jsou úžasní. Je to taková pocta stát s nimi na pódiu. Opravdu je. A víte lidi, musím k vám být opravdu upřímný. Nevěděl bych co bych do pr***e dělal, kdyby nebylo jedinečného a jediného Freddieho Mercuryho. Máte rádi Freddieho? Neslyším vás! Takže dnes večer pojďme oslavit Freddieho a to, proč jste se především zamilovali do téhle skupiny a to je fuck*ng rock’n’roll, okay? A je to skutečný rock’n’roll s Freddiem, takže pojďme být dnes večer svobodní!”

 Všechny skladby v jenom videu (ITLOTG, SSOR, KQ, IWTBF)

Za zmínku stojí (kromě Adamových hrátek s vějířem a olíznutí mikrofonu v Killer Queen samozřejmě :)) konec I Want to Break Free – asi od 11:40. Adam tam ty výšky moooc hezky podrží (a počká si na odezvu :)). No a pak úplný konec, kde se mu ty třásně připlácnou na pusu a on neodolá a do jedné se zakousne. 🙂

Adam si pak sundal třásně z pusy, vzal si mikrofon a šel se zeptat publika na důležitou otázku:

“Mám pro vás otázku ano? Kolik lidí je zamilovaných?” A to co vidí se mu asi líbí,  protože udiveně reaguje slovy: “Oh, to je hezké!” A pak se zachmuří: “Já nejsem. Jo, člověk je na turné osamělý, hodně osamělý. Takže mohu vás o něco požádat? Mohl by mi někdo najít Somebody to Love?”

A jde se na to:

 Somebody to Love

Nepřehlédněte Adamovy taneční kreace na 2:15 – boží! Před 4. minutou vyzve publikum aby zpívalo místo něj (není to na tomhle videu slyšet, ale já vím, že jsme se snažili) a ve 4:15 nastává jeho okamžik – vezme nás do kostela! A parádně! 🙂 Následují opět tanečky a pak zcela strhující závěr – Adam se při tom tak rozparádí, že si musí i sundat jeden rukáv s třásněmi – asi už mu moc překážely. Ještě než si je stihne sundat, tak se mu ale znova omotají ty třásně kolem pusy.

Troufám si říct, že tohle StL bylo naprosto fantastické a že se při něm Adam docela předvedl. A nebylo to v Praze ten večer naposledy, co nechal vyniknout svůj hlas.

A tady je StL úplně zblízka. Zvuk není dokonalý, ale to video je prvotřídní – Adamovy výrazy můžete vidět úplně detailně.

A taky tam můžete krásně slyšet zpívat fanoušky. Vůbec – od 3. minuty je to pohádka – nejprve Adam drží dlouho to Looooooord  (‘Someday I’m gonna be free, Lord!’) a pak: “Dámy a pánové, budete zpívat s námi?” A Adam od 4:45 – Nádhera!!!

“Jak se máte?” 😀

Dr. Bri je opravdu třída – dokáže říct aspoň několik vět skoro v každém jazyce. A jeho “Jak se máte” znělo moc hezky. 🙂 Jako obvykle vyzval publikum, aby zpíval s ním, protože pak se stane něco zázračného a my jsme všichni opravdu zpívali! Freddie se objevil  dokázali jsme to! 🙂

A pak přišel čas na ‘selfie stick moment’. Samozřejmě s krátkým školením Dr. Bri o jeho novém ‚instrumentu‘.

Brian ta selfie s publikem opravdu miluje a pokaždé je po koncertě dává na YouTube. I tentokrát se tam to video objevilo, dokonce velmi brzo po skončení show.

“Mám nový nástroj dámy  pánové. Není to hudební nástroj, ale je to nástroj, který slouží k fotografování. Takže s vaším svolením, přemýšlel jsem, že bychom mohli udělat něco jako selfie okamžik. Takže tohle je ten moment, kdy se dámy chtějí upravit a zkontrolovat, jestli vypadají dobře, protože teď zapneme světla ano? A já bych nás dnes všechny rád udělal nesmrtelnými s tímhle stereoskopickým selfie nádstavcem. Jste s tím okay? Miluji to. Je to seriózní ‘sh*t’ víte to? Začneme tamhle. Když napočítám do tří. Jedna, dvě a… tři.” (:lol jak se dívám, na té úvodní fotce k tomu videu je krásně vidět náš klubový transparent :))

 

 Po vydařeném natáčení selfie Brian poví publiku příběh (velmi riskantní příběh) o astronautovi, který cestuje ve vesmírné lodi až na úplný konec vesmíru a hledá nové neznámé planety. Cestuje rychlostí světla. A podle Einsteinovy teorie dilatace času jeho čas plyne velmi pomalu, takže když se vrátí zpět, je pouze o jeden rok starší, ačkoliv cestoval 100 let. Dává to smysl?”

Brian si pak pozve k sobě na konec toho catwalku přítomné ‘astronauty’, Rogera Taylora, Rufuse Tigera Taylora, Neila  Fairclougha a Spikea Edneyho (se speciálními klávesami, schválenými NASA), aby společně s ním zazpívali onen příběh, tedy píseň, která se jmenuje ‘39’

 Všichni se pak přesunou zpět na pódium a Roger se chopí mikrofonu tentokrát sám. DoOF a AKoM v jeho podání zní skvěle.

 Days of Our Life

 Krásná vzpomínka na mladá léta Queen.

 A Kind of Magic

 Bylo nádherné sledovat Rogera s Brianem jak si tuhle píseň spolu užívají. A my v Praze jsme byli šťastlivci, protože Roger ji nezpívá vždycky.

 Bass Solo / Drum Battle

 Ti, kteří sledovali program QAL koncertů už věděli, že po Rogerově vystoupení bude následovat Neilovo basové sólo ‘souboj’ otce a syna Taylorových na bubny. A že to všichni tři rozbalili naplno. 🙂 

Under Pressure

Pomalu byl čas, aby se Adam opět objevil na scéně. A zatímco Roger a Brian jemně začali hrát úvod Under Pressure, Adam kráčel ze zákulisí na konec catwalku k Rogerovým bubnům. No a my na začátku můžeme slyšet i nadšené ohlasy fanoušků, kteří na tuhle písničku čekali i s krásným “Oh yeah!”:

 Save Me

 Nevím jak vy, ale já mám tuhle skladbu snad nejraději ze všech, které QAL na evropském turné hráli (těsně následovanou WWTLF). Tady si ji můžete vychutnat krásně z blízka a čistě nahranou Veronikou Bazalovou. A na konci opět jedna třešnička pro nás – to závěrečné ‘Save me’ bylo naprosto výjimečné a Adam si pak počkal na reakci publika – a že byla. 🙂

 Pokud chcete vidět Under Pressure z jiného úhlu následovanou hned Save Me, tak tady je video od Ivky Plodové:

 Po nádheně zazpívaném Save Me přišla na řadu další balada a jedna z vrcholových písní programu

 Who Wants to Live Forever

 A i tady se Adam předvedl a zazpíval jí tentokrát trochu odlišně než jindy s naprosto neuvěřitelnými výškami a přechody. Přiznám se, stále mi není tak úplně jasné, proč se právě Praze dostalo té cti, že mohla slyšet tóny, které v jiných arénách ani nezazněly. Jestli to byl nějaký záměr (třeba dokázat některým Queen fans co opravdu umí) nebo to byl speciální dárek pro jeho české a slovenské Glamberts (přiznám se – tahle myšlenka se mi docela líbí :)) anebo měl prostě náladu a pohrál si s těmi skladbami. Každopádně, byli jsme všichni obdarováni zcela vzácnými a výjimečnými okamžiky na které určitě jen tak nezapomeneme.

Ti, kteří stáli u catwalku to určitě viděli, ti ostatní měli smůlu, protože ta utlumená světla úplně zahalila Adamův a Brianův výraz na konci, ale pokud to bylo stejné jako pak v Krakově (tam jsem totiž měla to štěstí to vidět), tak Adam se po skončení WWTLF krásně usmál a pokynul hlavou k Brianovi jakoby říkal: “Zvládli jsme to.” 🙂

 Guitar Solo

 Adam se odešel převléknout a trochu nabrat dech (i když si myslím, že to ani nepotřeboval, plíce má opravdu dobré a jak jsme viděli z jeho výkonu ten večer, už ani stopy po nějakém zánětu průdušek – což je moc dobře :)) a arénou se rozlehly tklivé tóny Brianovy kytary, doprovázené úžasnou světelnou show. Úplně jsem užasla, když jsem najednou otočila hlavu a uviděla úplně vzadu na stěnách arény tančit spoustu maličkých červených bodů. Jako v pohádce. 🙂

 Tie Your Mother Down

 Adam opět na scéně. A kolem třetí minuty je docela rozverný (taky se tomu pak zasměje). No a parádní riff na konec.

 Pokud byste ten vypláznutý jazyk vidět zepředu a zblízka, tak je v tomhle videu na 3:15. Dobrý obraz, ale bohužel ne dobrý zvuk, takže tady dávám jenom odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=rvh0rWkr4vQ

 All Your Love / WLL riff / I Want It All

Nevím, jestli jste na konci TYMD taky napjatě očekávali, jestli Adam začne singalong, ale já zajásala nahlas, když jsem ho uslyšela notovat to známé “all your love tonight” a nabírat směr levý balkon. 🙂

A tam se zeptal publika, jestli budou zpívat s ním. Pak to začalo: “All your love tonight.” Levá tribuna to zkusila celkem zdárně, až na někoho (nebo některé), kdo seděl úplně na kraji. Adam si toho ale všimnul: “Vy spíte?” A napodobil chrápání. Pak to zkusil znova: “All your love tonight. Zazpívejte to!” S odpovědí nebyl ale vůbec spokojený. “Zníte jako byste spali. Co děláte?” A začal znova:  “All your love tonight.” Tentokrát byla odpověď publika opravdu slyšet a Adam zareagoval spokojeným: “Yeah! (Jo!)” Publikum teď reagovalo docela dobře a Adam se po chvilce vydal z balkónu dolů, přičemž se ještě otočil k oněm ‘spícím fanouškům’ se slovy: “Vy, chci abyste se všichni probudili,okay? Rrrrrrrrrrrrratata!” 😀 a pokračoval: “Já teď půjdu k támhle tomu publiku a oni vám nakopou zadek!” s přeběhl na pravou stranu. Tady byl evidentně spokojený a zamířil na catwalk, kde pány vyzval, že potřebuje někoho s koulema – no, tak to tedy moc nefungovalo (páni jsou u nás trochu ostýchaví zpívat nahlas :)), ale Adam se nedal a pokračoval: “Teď dámy, potřebuji abyste zpívaly opravdu vysoko. A gentlemani, kteří dokážou zpívat vysoko, potřebuji vás taky.” Singalong ještě chvíli pokračuje a Adam se vydá zpět k pravému balkonu: “All your love. All you wake. … You love me…. O jé…” Singalong končí Adamovým jamováním.

Milým překvapením byl Brianův riff (na 4:25), ve kterém zkušení Glamberts okamžitě poznali úvodní tóny Whole Lotta Love, písničky, kterou Adam zpíval na Americkém Idolu i na svém prvním turné. Adama to nejprve překvapí, ale pak se upřímně rozesměje.

Následuje asi dvouminutová improvizace a pak

I Want It All

 

 Radio GaGa

 Jako obvykle i tentokrát se Adam uprostřed Radio GaGa vydal do uličky mezi publikum aby potěšil fanoušky kteří stáli okolo catwalku. A taky se několikrát zastavil, aby si s některými plácnul nebo jim dokonce zazpíval. Mít Adama doslova na několik kroků od sebe, moci se jej dotknout nebo se mu podívat do očí – tak to je skutečně zážitek na celý život. A já jsem ráda, že mnohým fanouškům z našeho fanclubu se to povedlo. 🙂 

 Na tomhle videu (není celé) můžete vidět jak celá plocha tleská jako jeden muž. Ten les zdvižených rukou je skutečně impozantní. Škoda, že se nepřidali i všichni na tribunách. Tak příště. 🙂

New Man / Crazy Little Thing Called Love

“Bylo hezké se s vámi tam dole setkat. Ženy jsou tady velmi silné. Málem mi utrhly ruku. To bylo skvělé. JO” (Adam to ‘jo’ řekne jako jejich ‘yeah’ – no ono to zní skoro stejně :)) “Rock’n’roll” A jde předat mikrofon Brianovi se slovy: “Bavíte se lidi? Jo, jo, jo…”

Brian: “Dámy a pánové. Otázka. Tak co si myslíte o tom novém? Cosi myslíte? Mistr Adam Lambert!”

Publikum řve své “JOOOOO!” a Adam děkuje úklonou  a vzdušnými polibky. “JO. Tohle je mé československé jo.” (Nevím jestli jste si všimli, ale on opravdu řekl československý! 😀  Buď neví, že byl v Česku anebo – moje teorie – viděl náš transparent a věděl, že jsou v hale čeští i slovenští fanoušci. Každopádně, je skvělé, že ne slovenské fans nezapomněl. 🙂 )

“Chcete si s námi ještě zazpívat lidi? Zazpíváme si ještě o lásce jo? O tom jak nás láska dělá bláznivými, pravda? Cuckoo.” :DD

Bohemian Rhapsody

 Když zazněly první tóny “Mama, I killed a man…” věděli jsme, že se nezadržitelně blížíme ke konci.

 We Will Rock You /  We Are the Champions

 Bohužel najít opravdu dobré video pro We Will Rock You a We Are the Champions byl v podstatě nadlidský úkol. Tohle má dobrý obraz, horší zvuk. Ale je asi nejlepší co jsem našla.Konec!
I když…
Ne ještě tak úplně. Teď měl přijít náš okamžik a náš fanclub se měl sejít k dlouho plánovanému focení. Šárka, Veronika, Jaja a já jsme stály na tribuně a mávaly transparentem, doufajíc, že se k nám fanoušci nasměrují. Některým se to povedlo. Sešla jsem i dolů k ploše, jestli tam nenajdu někoho, kdo by se k nám hlásil, ale tam jsem moc velký úspěch neměla. Takže jsme vyšli z haly do chodby a koukali, kolik se nás sešlo. Naštěstí existují mobilní telefony a já dala docela dost lidem své číslo, takže ti, kteří mi zavolali věděli, kde nás najdou. A tak vzniklo foto hned po koncertě ještě v aréně:

http://oi57.tinypic.com/os76a9.jpg

Pak někoho napadlo, že bychom se mohli vyfotit u těch QAL trucků venku (díky moc!). Ochranka už s námi uvnitř stejně ztrácela trpělivost, takže jsme vyrazili ven.
A tady se to konečně povedlo! Díky mobilům a obětavosti a snaze našich fanoušků jsme sehnali ještě další, kteří byli poblíž arény a na světě bylo výsledné foto, které teď hrdě zdobí naši úvodní stránku fanclubového facebooke:

http://oi61.tinypic.com/2vja3uw.jpg

Další fotky najdete v galerii pod článkem.

Děkuji moc všem, kteří byli ochotni se pro náš fanclub vyfotit ať už před nebo po koncertě. Já vím, ta organizace nebyla z mé strany dokonalá, ale taky to bylo poprvé, co jsem něco takového organizovala. Příště budu zkušenější. 🙂

Celé to scházení se a focení přece jen nějakou chvíli trvalo, takže byl nejvyšší čas chytit metro, tramvaj, cokoliv na cestu domů nebo někam blíž centra, kde by se dalo počkat na ranní vlak (naše skupinka asi deseti lidí přečkala čas od půlnoci do pěti do rána v pizzerii Roma Uno v Praze na Vinohradech – je tam nonstop provoz, vaří v podstatě pořád a prostředí i obsluha byly příjemné, takže pokud někdy budete pozdě v noci hledat podnik v Praze kam zapadnout, doporučuji). Cestou tam jsme v metru narazili na dva kluky, kteří si prohlíželi videa (z koncertu) na fotoaparátu jednoho z nich a já jak jsem byla v ráži jim říkám: „Teda já doufám, že to uploadnete na YouTube hned jak se dostanete domů!“ Začali na mně nechápavě zírat a mně došlo, že mi asi nerozumí. Takže jsem se jich zeptala na totéž anglicky a oni nadšeně přikyvovali, že ano. No, nevím, jestli to opravdu udělali, ale těch videí je na YouTube docela dost, tak možná ano. 🙂

Skvělá nálada všem členům naší noční skupiny vydržela až do rána, kdy jsme se rozloučili a nasedli každý do vlaku, který nás měl dovézt domů. Pak už přišla jiná realita, když jsme našli první recenzi, ale o tom tady mluvit raději nechci. Prostě ten koncert byl nádherný, Adam s Brianem a s ostatními se na pódiu skvěle bavili a my jsme prožili úžasné dvě a půl hodiny s Adamem, legendami jako jsou Brian a Roger, ostatními členy skupiny a s nezapomenutelnými hity Queen. Ta cesta do Prahy určitě stála za to a my už se těšíme na další koncert – doufejme, že tentokrát se samotným Adamem. (I když si myslím, že každý z těch, kdo v Praze byli by docela rád viděl někdy v budoucnu Queen a Adama Lamberta opět spolu. To spojení jim sluší! 🙂

Já chci ještě jednou poděkovat všem, kteří do Prahy přijeli a pomohli vytvořit tu úžasnou atmosféru, která tam během koncertu byla. A velké díky všem, kteří se podíleli na našich skupinových fotkách a také těm, kteří mi pomáhali (hlavně naší admince Sharce a také Veronice a Jaje, které byly moje pravá ruka a bez nichž bych všechnu tu organizaci, výrobu a mávání transparentem, výslednou grafickou úpravu našeho posteru, focení a natáčení prostě nezvládla). Všichni, které jsem v Praze potkala, byli jsme naprosto skvělí a báječní! Díky moc a těším se na další setkání!!!

Tady jsou linky na videa od našich fanoušků (aspoň co znám, pokud je někdo, kdo má videa na You Tube nebo někde jinde a nejste tu, dejte mi prosím vědět, doplním vás tady)

Náš Adam Lambert fanclub:

https://www.youtube.com/channel/UCFCZkPuNTHWbgC0hhNbPt-g

Veronika Bazalová:

https://www.youtube.com/channel/UCch56BxdDZRH5naRTl8hI8Q

Ivka Plo:

https://www.youtube.com/user/ivkaplo

Drakulka CZ:

https://www.youtube.com/channel/UCyfFnj519fbOB63A7Ue-06g

Hana Fris:

https://www.youtube.com/channel/UCaDWRyX9APDymDY5_fwiAiA

Monika Nádvorníková

https://www.youtube.com/playlist?list=PLL-602NA5qCQiCT9LEedIrrlLBvCwh-25

A Idolforum (tam najdete ta videa skoro všechna)

http://idolforums.com/index.php?showtopic=718994

 

Recenze, které stojí za přečtení:

http://drakulaneum.cz/queen-adam-lambert-praha-o2-arena-17-2-2015/

http://www.koule.cz/cs/clanky/queen-byli-v-praze-skveli-ale-smetanu-sliznul-bozsky-adam-lambert–48274.shtml?komentare=zobrazit

http://www.ireport.cz/recenze/20438-live-queen-v-praze-diky-adamu-lambertovi-vzbudili-iluzi-ze-je-freddie-stale-mezi-nami.html

http://musicserver.cz/clanek/49746/queen-adam-lambert-o2-arena-praha-17-2-2015/#nazory

http://www.musicweb.cz/reporty/legendarni-queen-vyprodali-o2-arenu

 

A fotogalerie  (nejsou tady ještě všechny fotky, protože jich je strašná spousta, ale budu je postupně přidávat z těch zdrojů, co jste mi poslali).

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 22 Comments

 • Ady napsal:

  Předem Moooc díky za Recaps z Prahy.Podle popisu to musela bejt mega mega bomba,nejviic mě pobavilo když se náš poklad Adam ptal publika jestli spí:-)A atmoška musela stát zato jelikož je Adam skutečně živel:_)

  • Shimoli710 napsal:

   Dík za komentář Ady. 🙂 Jo, to s tím spaním bylo boží. 😀 A chybělas nám tam. Příště musíš s náma!!! 🙂

 • Jana napsal:

  Tohle je vážně úžasný recaps. Moc vám děkuju. Je to krásné si to znovu celé připomenout. 🙂

  • Shimoli710 napsal:

   Děkuji moc za komentář. 🙂 Právě jsem koukala znova na ten koncert a říkala si, jak byl skvělý a jak je dobře, že máme tolik videí a fotek a všeho. Nádherné vzpomínky. 🙂