Skip to main content

Queen a Adam Lambert na X-Factor UK

Když se někdy začátkem října objevily na Twitteru zprávy o tom, že by Queen a Adam Lambert mohli vystoupit na anglické talentové soutěži X-Factor, fanoušci Adama tím byli samozřejmě nadšeni. A poté, co se dozvěděli, že k tomu vystoupení určitě dojde, jejich dohady a diskuse na sociálních sítích nebraly konce. Který díl X-Factoru to bude, budou tam zpívat jednu nebo více skladeb, bude to samostatné vystoupení Queen a Adama nebo budou zapojeni i soutěžící X-Factoru?

Konečně nastal očekávaný den D a díky streamu ivt2, kde byl pořad streamovaný se u svých počítačů sešli Glamberts z celého světa, aby nedočkavě čekali až se na obrazovkách objeví jejich idol. Naštěstí nemuseli čekat dlouho – moderátor ohlásil QAL vystoupení hned po zahájení toho večera. Adam a Queen spolu zahráli jen jednu píseň, Somebody to Love, při které vystoupili společně s Adamem i soutěžící – o tom, že pětice sólistů a skupin, které byly toho večera ještě v soutěži vystoupí a zazpívá s Adamem se fanoušci díky Twitteru dozvěděli krátce před začátkem vysílání a samozřejmě, ta zpráva okamžitě vyvolala obavy o to, aby ten společný zpěv nenarušil atmosféru a celkové vyznění toho vystoupení. Samozřejmě, Adamovi fanoušci vědí, jak jedinečný je jeho hlas a nechtěli, aby se Adam musel přizpůsobovat někomu, kdo nedokáže zpívat jako on (a přiznejme si, nikdo ze soutěžících, kteří byli a jsou na letošním ročníku X-Factor nedosahuje kvalit Adamova hlasu ani zdaleka). Queen a Adam ale celou tuhle věc vyřešili skvěle. Na pódium zpočátku nastoupil pouze Adam s Brianem, Rogerem a ostatními členy skupiny (v četně Rufuse :)) a k velkému potěšení fanoušků u obrazovek i přítomného publika, Adam začal zpívat skladbu Somebody to Love úplně sám a dokonale, jako obvykle. Když se ale přiblížil okamžik, kdy zpěváci v té písni vyzvou publikum, aby zpívalo s ním slova „Find me somebody to love“, Adam vyzval přítomné porotce, aby si zazpívali společně s nimi a na pódium přišli i soutěžící aby se k Adamovi připojili. Bylo až úsměvné pozorovat Adama, jak je nechal odzpívat ten refrén, aby pak opět už sám dal vyniknout svému hlasu v závěru té písně.

Jaký dojem vyvolali QAL svým vystoupením nejen u fanoušků a publika v sále, ale také u samotné poroty X-Factoru jsme mohli vidět na konci vystoupení, když všichni členové poroty ještě před koncem té písně stáli a nadšeně tleskali. A většině lidí u obrazovek neunikl také obdiv, který Adamovi a jeho zpěvu vyjadřovali soutěžící přímo na pódiu.

Po skončení StL následoval krátký rozhovor moderátora s Adamem, Brianem a Rogerem, ve kterém Brian prozradil, že budou spolu s Adamem vystupovat na turné po Evropě a UK, které začne v lednu 2015 a Adam na otázku, co si myslí, že je důležité, pokud je někdo na takovéto soutěži odpoví, že by se měl soustředit po celou tu dobu a myslet dopředu.

Samozřejmě, záznam toho vystoupení se okamžitě objevil na YouTube a na Vimeo a i když některá videa byla záhy zablokována na základě autorských práv, máme tady video na oficiálním YouTube kanálu Queen, které tam doufejme vydrží:

 

 

Ještě jednou na You Tube – v super kvalitě:

 

 

A tady je ještě totéž vystoupení na Vimeo (s kvalitnějším zvukem i obrazem)

 

Queen + Adam Lambert – Somebody to Love, Xfactor performance (30 Nov, 2014) from glamberthungary on Vimeo.

 

Vystoupení se setkalo s obrovským ohlasem nejen v UK, ale také v dalších státech Evropy a v USA (X-Factor je totiž vysílaný kromě Anglie ještě v několika zemích Evropy i ve Spojených státech. A evropská i americká média nešetřila chválou na Adamův výjimečný hlas a jeho fantastický výkon.

Asi si pamatujete Simona Cowella, který byl po dlouhá léta porotcem na Americkém Idolu a to i v roce, kdy tam byl Adam jako soutěžící. I když Simon byl svými jedovatými a nelítostnými kritikami přímo postrachem všech soutěžících a o Adamovi se zpočátku nevyjádřil moc pochvalně – vadila mu jeho teatrálnost, později oceňoval Adamovy výkony a uznával jeho pěvecké kvality a jeho vystupování na pódiu a také Adama jako vůbec prvního ze soutěžících odměnil potleskem ve stoje za píseň Mad World. V posledních letech má Simon Cowell svou vlastní soutěž, je to právě X-Factor v UK a kupodivu, k soutěžícím je zde naopak většinou velmi milý a shovívavý. Na Adama ale zcela určitě nezapomněl a jeho vystoupení s Queen na X-Factoru na něj udělalo veliký dojem, jak se později nechal slyšet, když prohlásil: „They killed it.“ (Zdroj: WATCH: Adam Lambert + Queen Scorch “Somebody To Love” On “The X Factor”). Nakonec jsme jeho nadšení mohli vidět hned během toho vystoupení a především v jeho závěru – škoda jen, že jsme neslyšeli, co říká ostatním porotcům (bylo to ale asi něco podobného jako ten výrok, co jsem tu už uvedla). Později jsem také našla na jeho Twitteru zprávu, kterou tweetnul 1. prosince:

‚Překvapivě se cítím šťastný pro úspěch někoho jiného, který ve mně zanechává neobyčejně hřejivý pocit.  Mám rád ten pocit. Je to normální?‘

Simon neřekl přímo, o kom byl ten tweet.  Ale to načasování a to, že je evidentně pyšný na to, co Adam dokázal (a samozřejmě, jako jeden z porotců na jeho ročníku AI si bere právo cítit se za to i tak trochu ‚zodpovědný‘) mi říká, že by ten tweet mohl mít něco společného s Adamem a jeho vystoupením na X-Factoru. 🙂

 

Ještě několik drobností a postřehů:

Adam měl na sobě černou košili a kalhoty, doplněné zlatým sakem s leopardím vzorem od firmy Saint Laurent, vyrobeném v Itálii:

https://www.ssense.com/men/product/saint_laurent/black_and_gold_leopard_brocade_tuxedo_blazer/109625?utm_source=2178999&utm_medium=affiliate&utm_campaign=generic&utm_term=10569670

 

A pokud přemýšlíte, co měly znamenat ty červené stužky, které měli všichni na klopách nebo na šatech, bylo to proto, že 1 prosinec 2014 byl Světovým dnem boje proti AIDS: http://www.worldaidsday.org/the-red-ribbon.php

 

V galerii najdete i několik snímků trendů z toho večera a to jak ‚Queen a Adam Lambert‘, tak jen ‚Adam Lambert‘.

No a tady jsou odkazy na články k vystoupení Adama a Queen na X-Factor UK:

Adam Lambert Belts Out Queen’s “Somebody To Love” In Astounding “X Factor” Performance: WATCH

WATCH: Adam Lambert + Queen Scorch “Somebody To Love” On “The X Factor”

Queen & Adam Lambert Performed “Somebody To Love” on ‘The X Factor’ UK – Watch

Adam Lambert And Queen Bring Down The House On X-Factor

Adam Lambert Performs ‚Somebody to Love‘ with Queen on X Factor

Queen Brings Adam Lambert On Board, Totally Rocks ‘Somebody To Love’ Performance

Adam Lambert & Queen nastopili na britanskem X Factorju

They Were Rock Gods Before He Was Even Born, But Adam Lambert Holds His Own With Queen.

Adam Lambert & Queen Perform ‘Somebody To Love’ On ‘X Factor’

VIDEO: Queen and Adam Lambert perform ‚Somebody to Love‘

WATCH: Queen + Adam Lambert on the UK X FACTOR… Magical!

ADAM LAMBERT HITS ALL THE RIGHT NOTES PERFORMING ‚SOMEBODY TO LOVE‘ WITH QUEEN ON ‚X FACTOR‘: VIDEO

Yes! Our five finalists rocked it with Queen and Adam Lambert

Queen and Adam Lambert Nail “Somebody To Love”

Adam Lambert + Queen Perform Stunning Rendition Of ‘Somebody To Love’ On ‘The X Factor UK’

Δείτε τους Queen με τον Adam Lambert σε μια απίθανη εμφάνιση στο X Factor!

Die a little with Adam Lambert and Queen’s ‚Somebody to Love‘ anthem

[nggallery id=154]
shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 64 Comments