Skip to main content

May si myslel, že časy jejich show v arénách už skončily

 
Brian věří, že koncerty s Adamem Lambertem v UK jsou darem od boha – a říká, že by k tomu nedošlo, kdyby ten zpěvák “stál za ***” (no výraz za slůvko *shit* si doplňte sami 🙂).

 

Brian May si myslí, že je to fantastické, že Queen budou mít turné v arénách v UK tolik let po smrti Freddieho Mercuryho. A říká, že by nepřicházelo  v úvahu, aby on a Roger Taylor začali pracovat se zpěvákem Adamem Lambertem, kdyby byl špatným člověkem. Tahle sestava byla tento týden jmenována skupinou roku (Band Of The Year) na Classic Rock Roll Of Honour in Los Angeles. Při rozhovoru na tom gala večeru May řekl Nickymu Horne z Classic Rock Magazine Show: “Byl jsem na koncertech (jiných skupin, pozn. př.) a myslel jsem si při tom, ‘Tohle jsme také dělávali – hrávali jsme v arénách a tak různě, ale tohle se už nikdy znovu nestane’. Nebyl jsem kvůli tomu příšerně smutný. Jen jsem si myslel, ‘Dělali jsme to a teď děláme něco jiného’. A náhle jsme byli opět v té samé aréně, pokud mohu použít metaforu. Jak fantastické, že to stále můžeme dělat a že lidi pořád chtějí přijít a naplnit ty arény a my je můžeme parádně pobavit. Je to velmi povznášející”.

 

May říká, že to dokonce může vylepšit   ten fakt, že je dědečkem. “Jedno z mých vnoučat mluvilo se svým učitelem ve škole a řeklo: ‘Oh, měl byste slyšet skupinu mého dědečka’, pomyslel jsem si, Jak se s tímhle srovnáš?” Trvalo chvíli než jsem si zvyknul na to, že mi říkají dědečku; je to jako kdyby ses dostal do určité vrstvy, o které sis myslel, že jí nikdy nedosáhneš. Jsem rád, že nás moje děti mohou vidět a teď dokonce i moje vnoučata.”

 

Zbylí členové skupiny Queen nehledali zpěváka, když Lambert vstoupil do jejich životů, řekl May. “My jsme si jen pomysleli ‘Můj bože, tenhle kluk to dokáže.’ A ten konečný dílek skládanky je to, že je dobrým člověkem. Kdyby byl ‘a shit’, nebyla by to zábava a tohle by se nestalo.

 

“Je dobrý kluk; je s ním legrace, je zábavný, je vstřícný a sám má spoustu nápadů. Když jsme dávali dohromady tenhle program, nebyl jako: ‘Udělám co chcete’ – řekl ‘Koukněte, co kdybychom zkusili tohle?’ Takže jsme měli skutečný tvůrčí proces pro materiál k tomuto turné.”

 
“Jsem velmi vděčný, že jsme tady a že tohle můžeme dělat.”
 
Zdroj: http://classicrock.teamrock.com/news/2014-11-07/brian-may-queen-arena-shows-behind-them

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 66 Comments