Skip to main content

Dr. Brian May mluví nadšeně o Adamu Lambertovi v rozhovoru pro Redbeard

 

Dr. Brian May a Roger Taylor se sešli ve studiu, aby poskytli rozhovor u příležitosti vydání svého nového alba ‚Queen Forever‘. Řeč byla nejen o novém albu, ale také o jejich současném turné s Adamem a Brian při té příležitosti řekl o Adamovi několik opravdu milých a hezkých věcí, které stojí za to si poslechnout.
Překlad rozhovoru najdete pod videem.

 

 

Moderátor: “Jak se psalo v novinách, severoamerické turné Queen v roce 2014 zahrnovalo skladby ze čtyřicetiletého, rozsáhlého katalogu Queen, které zpěvák  Adam Lambert tím nejpůsobivějším způsobem. Tady je Brian May z Queen.”

 

Brian: “Samozřejmě, Adam zpíval minulou noc (nevím, o které ‚minulé noci‘ Brian mluví, ale i když jsem to poslouchala několikrát, pořád tam slyším „last night“) a kdyby mu to nesedělo, (moderátor poznamená, že to bylo perfektní), bylo by velmi těžké najít zpěváka, který by to zvládnul a vložil by do toho i humor. On má tutéž schopnost udělat si legraci sám ze sebe jako  měl Freddie. A je zcela přirozený. A Adam v žádném směru nenapodobuje Freddieho.  Nemusí. On vnímá věci podobně jako on, je zábavný, přirozený. Mluví s publikem jako by to by mluvil s  přáteli nebo jako když mluví s námi.”

 

Moderátor: “Je velmi pohodový na to, že stojí v čele tak legendární skupiny.”

 

Brian: “Jak to dělá? Je fantastický a není vůbec namyšlený, není u něj vidět domýšlivost.”

 

Moderátor: “Je prostě takový.”

 

Brian: “On prostě ví, že to dokáže a užívá si to a miluje to a, člověče, milujeme ho, víš,on je dar od boha. Je Adam, úžasný. Nikdy bychom tohle nemohli dělat, kdybychom nenašli Adama. A to byla úplná náhoda. My jsme nikoho nehledali. Víš, on byl na té TV show Americký Idol a my jsme byli pozváni na finále, jo protože on byl jasný už v tom okamžiku, kdy byl na konkurzu. A od té doby nám půl milionu lidí psalo a říkali nám: “Toho kluka musíte vidět, je fantastický, měl by být frontman. Takže lidi si to mysleli už tenkrát.”

 

Moderátor: “WOW!”

 

Brian: “Jo, hodně lidí tohle psalo. Takže jsme  šli na finále mezi ním a tím druhým klukem, který byl také dobrý, ale Adam byl prostě zcela zřetelně stvořený z tak výjimečného materiálu, že jsme si řekli jo, tohle by se mohlo uskutečnit. Ale netlačili jsme na to. Byli jsme v úzkém kontaktu, ale Adam se do toho překotně nehrnul a my už vůbec ne, dokud se nenaskytla příležitost v Irsku. Hráli jsme tam na award show a Adam byl náhodou volný, takže jsme si řekli, no, nebylo by to zajímavé, kdybychom to udělali spolu? Takže jsme tam hráli, myslím tři písně We Will Rock You, We Are the Champions and The Show Must Go On,  myslím. A byla to exploze. Všichni zírali. No, my vlastně taky a říkali jsme si, tohle by vlastně doopravdy mohlo fungovat. A opět jsme na to nijak nespěchali. Dali jsme to dohromady hodně narychlo jen s malou zkouškou a bylo to monumentální. Zpíval The Show Must Go On a  Who Wants to Live Forever (Brian tady zřejmě mluví o iHeartRadio show, pozn. př.), můžete tu show stále najít na You Tube a pak jsme byli tam a celý svět, no dobře, celá Amerika byla na nohou a říkali nám: ‘Musíte to udělat’ a od té doby jsme pořád slyšeli: “Proč neuděláte turné, musíte to spolu udělat’ .”

 

Moderátor: “Já jsem si neuvědomil, že tam je taková široká fanouškovská základna. Nemohli jste to zkazit, když jste to takhle udělali.”

 

Brian: Jo, byla tam neuvěřitelná podpora, Adamovi fanoušci jsou úžasní, víte, můžete říct, že má v sobě tu přitažlivost. Je to další Elvis, opravdu je. Bude legendou. Já si to ani nedokážu představit, kam až tohle může jít.”

 

Moderátor: Je zajímavé sledovat zrození možné nové superstar.”

 

Brian: “Oh, absolutně! Možná jsem zaujatý, protože on je teď součástí rodiny, ale mohu vám říct a já vím, že mluvím pravdu, že tam venku není další takový hlas mezi milióny lidí kdo může takhle zpívat. Nikdo! Míním tím, ani Freddie by tohle nedokázal dělat 3-4 noci v týdnu. Freddie by byl první, kdo by řekl: ‘Ty ****, jak to děláš?’ (smích) Řekl by to Adamovi (v dobrém). A líbilo se mu to. Smál by se. Já bych si přál aby tu byl a aby mohli pracovat spolu, ale věci jsou tak jak jsou a bůh to tak chtěl. Jedna úžasná věc, já jsem nikdy ani nepomyslel, že se dostaneme tak daleko, nepředstavoval jsem si,že bych byl tady a že bychom spolu mluvili a že bychom se sbalili a dělali opět turné po státech…

 

Originál rozhovoru najdete zde:

http://www.inthestudio.net/redbeards-blog/queen-forever-brian-may-roger-taylor/

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 25 Comments