Skip to main content

Queen a Adam Lambert v Bostonu, TS Garden, 22. 7. 2014

 

Ke koncertu v Bostonu se mi povedlo najít skvělou recenzi Samanthy Mellman, takže tady je její překlad:

 

RECENZE: QUEEN A ADAM LAMBERT V TD GARDEN

 

Nechyběla tam kůže, cvoky, podpatky a kalhoty do zvonu (v originálu je slovo ‚flare‘, které může znamenat záblesk, ohňostroj nebo také rozšiřující se sukni nebo kalhoty. Vzhledem k tomu, že Adam ve střední pasáži nosil ‚zvonové kalhoty‘, přiklonila jsem se k tomuto překladu) , když se Adam Lambert objevil na pódiu jako frontman Queen. Minulou noc Queen + Adam Lambert poprvé a zřejmě naposledy zazářili v TD Garden.

 

Slavné dny rock ‘n’ rollu jsou nostalgií pro tamty, kteří jsou dost staří a byli toho svědky a klasikou pro ty, kteří se narodili od dob Madonny. Dneska jsme měli to štěstí, že jsme viděli naživo půlku rockové kapely ze 60tých a 70tých let.

 

Brian May a Roger Taylor jsou posledními původními členy Queen. John Deacon (který je stále naživu) odešel ze skupiny v roce 1997. Každý z členů skupiny využil všechny své schopnosti k tomu, aby se svými nástroji podali ten nejlepší výkon. May přenesl publikum do mezigalaktického prostoru svým trippy kytarovým sólem a Taylor soupeřil v epickém souboji na bicí se svým synem Rufusem Tigerem Taylorem.

 

Nebyla jsem si jistá, co mám čekat od hvězdy Amerického Idolu, ale jeho specifický operní hlas vyzpíval všechny skladby odkazu Freddyho Mercuryho. Měl obrovské charisma a spoustu legrace na pódiu a když komunikoval s publikem. “Je tady ještě někdo takový pijan jako já? Ale no tak, tohle je Rock ‘n’ Roll! F**k Yeah!”

 

Byly tam také neskutečně dojemné okamžiky během té noci. Mayovým velkým okamžikem bylo, když zahrál akusticky “Love of My Life” a požádal při tom publikum, aby zpívalo s ním. Řekl, že by se mohlo stát něco kouzelného. A na konci té písně se na obrazovce promítnul Mercury, zpívající posledních několik slov a stadion naplnil nadšený ohlas.

 

Byly tam časté odkazy na Mercuryho během té show. V “Bohemian Rhapsody” vyvrcholilo spojení minulosti a současnosti. Adam tu píseň začal, následován záznamem Mercuryho a skupiny z jejich hudebního videa s doprovodem Maye a Taylora. Byla jsem ohromena, když se May se svým šedivým afro účesem objevil v nejúžasnějším zlatém kostýmu, přímo ze šatníku Queen minulých let.

 

Když Queen + AL opustili pódium, publikum chtělo přídavek a dupali nohama a tleskali v rytmu “We Will Rock You”. Skupina se vrátila zpět pro encore a Adam se zaskvěl v ještě jednom výstředně úžasném převleku. Oblek s leopardím potiskem, zlatý řetěz a třpytivá koruna s křišťály, ztělesnění dokonalé ‘rockové Queen’.

 

Zdroj: http://digboston.com/boston-music-concerts/2014/07/review-queen-adam-lambert-at-td-garden/

 

Now I’m Here

 

 

Stone Cold Crazy

 

 

Another One Bites the Dust

 

 

Fat Bottomed Girls

 

Tohle video je sice točené zdálky a mobilem, ale je to nejlepší co jsem našla.

 

 

Tohle je více zblízka, ale v záběru je víc Brian než Adam

 

 

A ještě naše oblíbené ‚RIIIDE!‘ zblízka.

 

 

In the Lap of the Gods

 

 

Seven Seas of Rhye / Killer Queen / Somebody to Love

 

3:40 „Na zdraví drahoušku! Oh, promiň, namočil jsem Tě? Líbilo se Ti to, že ano?“
Na začátku StL si všimněte jak Adam cestou k tomu schodišti podá ruku fanynce, která sedí na pódiu, ona ji políbí a on pak políbí zpět její ruku – hezký okamžik.

 

 
Killer Queen zblízka

 

 
Somebody to Love zblízka

 

 

I Want It All

 

 

Love of My Life

 

 

’39

 

 

Bass Solo / Drum Battle

 

 

Under Pressure

 

 

Love Kills

 

 

Who Wants to Live Forever

 

 

Guitar Solo (jen krátké video, ale úžasné záběry publika)

 

 

Tie Your Mother Down

 

 

Video se záběry z blízka (ale ne stále na Adama)

 

 

Sing along / Radio Ga Ga

 

Radio Ga Ga začíná kolem 3:45. A podle fanoušků, kteří navštívili více koncertů, tohle RG mělo jeden z nejlepších potlesků při té písničce (pod Adamovou taktovkou).

 

 

Crazy Little Thing Called Love

 

Na začátku Adamova obvyklá otázka, jestli láska dělá lidi ‚crazy‘. A sledovat Adama u toho piána (po 4. minutě) je opravdu zážitek. 😀

 

 

Bohemian Rhapsody

 

Při Freddieho vstupu to chvíli trvalo, než se záznam objevil v tom Q. První minutu byl jen na těch velkoplošných obrazovkách po bocích. No a Adam se opět stačil v zákulisí převléknout během prostřední části BoRhap.

 

 
Encore

 

We Will Rock You / We Are The Champions

 

 

Ještě jedna verze – tentokrát i se závěrečnou děkovačkou. A Adam v záběru po celou dobu.

 

 

[nggallery id=143]

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli