Skip to main content

Queen a Adam Lambert – ikony a budoucí ikona

 

Všichni mí američtí přátelé na Twitteru mi řekli na co bych se měl dnes večer připravit. Za posledních několik týdnů jsem byl  zahrnut zprávami (včetně nedávného varování, že ‘budu tak ohromený, že bych z toho mohl upadnout a zemřít’).

 

Četl jsem úžasné recenze a díval se na videa na YouTube, která tam nahráli fanoušci. Měl jsem dokonce to štěstí, že jsem měl rozhovor s Adamem Lambertem o turné Queen předtím, než dorazili do Austrálie. (Video s tím rozhovorem je pod originálním článkem a jeho překlad můžete najít zde: https://adamlambert.cz/2014/06/adam-lambert-queen-pharrell-new-material/, pozn. př.)

 

Co se týkalo jeho vystupování v čele jedné ze světově nejvíce legendárních rockových skupin a toho, že je na místě jednoho z nepochybně nejskvělejšího frontmana všech dob, Adamův postoj byl naprosto přesný.

 

“Nikdy to nebude totéž bez Freddieho. Freddie Mercury je jedinečnou ikonou a hlasem, který se vidí jednou v životě. Je jedním z mých hrdinů a myslím si, že byl absolutně brilantní. Nejdu na pódium s myšlenkou, že s tím budu soutěžit. Jdu tam, abych se pokusil splatit můj respekt k Freddiemu jako zpěvákovi.”

 

Tahle slova, která jsem slyšel v našem rozhovoru se naplnila dnes večer v Melbourne. Adam to dokázal. Perfektní balance mezi respektem… a naprosto šmrncovním chováním. Spalující vokály. Podmanivé vystupování na pódiu. A přesto to vybalancoval a zvládnul se smyslem pro přiměřenost, takže to bylo… nu, upřímně řečeno – tak nějak Britské.

 

Adam poskytnul Brianu Mayovi a Rogeru Taylorovi několik soukromých chvil. Strávil v zákulisí dost dlouhou dobu, po kterou  tu fantastickou show vkusně doprovodily video obrázky Freddieho.

 

Byl jsem dnes svědkem něčeho většího než jen skvělé Queen show. Před mýma očima se zrodila nová rocková ikona. V Rod Laver Aréně byli dnes večer Australané, kteří přišli aniž by předtím znali Adamovu kariéru… a odešli s novým oblíbeným zpěvákem.

 

Samozřejmě, tohle není čas nebo místo k tomu, abych to všechno rozebíral podrobněji – dnešní noc byla noc Queen.

 

Originál článku najdete zde.

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 2 Comments

 • Tereza Pavlovcová napsal:

  Skutečně nádherná recennze. :))
  Až mě to dojalo. :))
  Moc Ti děkuju za překlad. :))

  • Shimoli710 napsal:

   Já jsem moc ráda, že má Adam nejen v USA, ale i jinde ve světě takovéhle lidi, kteří jej chápou a dokáží ocenit jeho talent. 🙂
   Děkuji za čtení a milý komentář! 🙂