Skip to main content

Queen a Adam Lambert na Summer Sonic v japonské v Osace, 16. srpna 2014

 

Když letos na jaře Adam a Queen oznámili, že vystoupí na Super Sonic v Korei a Summer Sonic v Japonsku, zavládlo mezi fanoušky tamních zemí nadšení. Pro Jižní Koreu to bylo dokonce úplně poprvé, co přivítali Queen a podruhé, co měli možnost na vlastní oči spatřit naživo Adama. V Japonsku už Queen několikrát vystupovali a Adam je tam známý a populární, byl i na Summer Sonic v Osace a Tokiu v roce 2012 (https://adamlambert.cz/2012/11/adam-lambert-rozhovor-summer-sonic-v-japonsku/). A poté, co se rozjelo severoamerické turné a fans dostali představu, co asi mohou od vystoupení očekávat, těšili se na tento hudební svátek ještě víc.

První byla na řadě Korea, ale hned poté se Queen s Adamem přesunuli do Japonské Osaky (Fotky a videa z příletu a uvítání s fanoušky jsou zde.)

 

V sobotu, 16. srpna se fanoušci začali scházet na místě koncertu už od časného rána. Po celý den ale pršelo a odpoledne déšť zesílil natolik (a přišly dokonce i bouřky), že už to jednu dobu vypadalo, že koncert je vážně ohrožený. Naštěstí  k večeru déšť už nebyl tak silný a jak jsem četla, během QAL koncertu téměř pršet přestalo. (Klobouk dolů před japonským publikem – nikdo z nich neměl deštník, všichni byli oblečeni v pláštěnkách a nebránili tak ostatním ve výhledu. Teda, při  té příležitosti mně pobavil jeden komentář, který jsem četla na Adamtopii, že kdyby před dotyčnou na koncertě stál někdo s deštníkem, tak by domů odešel s tím deštníkem strčeným někde… :LOL) Adam, Brian, Roger a ostatní trochu zaimprovizovali vzhledem k nepříznivému počasí a také Adamovy převleky se tentokrát nekonaly. I tak byl koncert úžasný a nabitý energií.

 

Videí jsem sice zatím moc nenašla, ale na koncertě byla riddle601b a její videa jsou vždy zárukou kvality. Tentokrát sice stála hodně daleko od pódia, ale díky tomu velkému Q jsme mohli vidět co se dělo na pódiu docela dobře. A zvuk je výborný. 🙂

 

Now I’m Here

 

QAL tentokrát nepoužili oponu – bylo by to asi nebezpečné, instalovat ji, když bylo všechno mokré a klouzalo to. Takže jsme se museli spokojit jen se znakem Queen v tom velikém Q. Brian a členové skupiny přišli na pódium při prvních tónech NIH, Adam stál u Q, ale ve tmě a ukázal se veřejnosti až po jeho „I’m just there!“.

Video od Vanglam (víc zblízka)

 

Stone Cold Crazy Another One Bites the Dust


 Fat Bottomed Girls

 


 Seven Seas of Rhye / Killer Queen / Somebody to Love

 

Na tom videu můžete úplně vidět, jak tam prší.
Adam 4:40: „Ahoj Osako, bavíte se?“ Pak na ně nastříká vodu se slovy: „Jste už stejně mokří, jaký je v tom rozdíl? Děkuji, že jste přišli v dešti, je mi líto lidi, že nemáte deštníky. Ale jste úžasné publikum. A když vy jste mokří, já budu mokrý taky! Teď se chci na něco zeptat lidi. Cítili jste se někdy osamělí? Kdokoliv? Někdy si myslím, že když jsme osamělí, tak dělám takové věci jako že se poléváme šampaňským a sedíme na pohovce, protože hledáme někoho… někoho…’Somebody to Love.“
Adam a Brian na 9:40… AWWW! <3

 


 Teo Torriatte
Brian přivítal obecenstvo slovy „Good evening beautiful people.“ A pak řekl několik japonských vět, což fanoušky potěšilo.
Čekala jsem, že by mohl zpívat Teo Torriatte (Let Us Cling Together – přeložila bych to jako ‚Semkněme se dohromady‘)- spekulovalo se o tom na netu, když jsme se doslechli, že tam budou menší změny v programu a víme, že tato skladba se váže k Japonsku a jeho refrény jsou dokonce v japonštině. Je z alba A Day at the Races, vydaného v roce 1976 a napsal ji přímo Brian May. V Japonsku tahle skladba vyšla i jako singl.
Je také jedním z 38 písní na albu Songs for Japan, které vyšlo jako benefitní album po zemětřesení a tsunami v Japonsku v březnu roku 2011.

Love of My Life
Brian se na začátku pochlubí svou novou hračkou – nástavcem k fotoaparátu a samozřejmě, musel hned udělat několik selfie sebe a publika. A že mu to docela šlo (fotky jsou ve fotogalerii).

Days of Our Lives

 

Under Pressure

 

Who Wants to Live Forever


Radio Gaga

I Was Born to Love You
Musím říct, že kdyby mi Adam zpíval ‚I was born to love you every single day of my life‘, tak budu klidně stát celý den v dešti a ani o tom nebudu vědět. 😀
Na konci toho videa Adam vypadá evidentně spokojený (a Brian taky) a mají proč – první vystoupení s IWBTLY v Soulu bylo perfektní, ale tentokrát to bylo ještě lepší. Fantastické!!!

Crazy Little Thing Called Love

 

WOW, ty Adamovy pohyby pánví na 1:30… A tentokrát sice nešahal Spikeovi na klávesy (v tom dešti a vlhku by to nebyl dobrý nápad), ale přesto si s ním zalaškoval – na 3:50.

 

Bohemian Rhapsody
Chybí tam sice úplný začátek, ale jinak je to dobré video

We Will Rock You / We Are the Champions
Na záběrech zblízka můžeme vidět, že Brian má na sobě Summer Sonic tričko. 🙂

 

[nggallery id=114]
shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli