Skip to main content

 QAL koncert ve Vancouveru, 29. června 2014

Nádhera vidět před začátkem každého koncertu, jak se ty velké stadiony zaplňují až po strop. 🙂 Obecenstvo? Tak to bývá různorodé. Samozřejmě jsou tam Queen fans, Adam fans, ale jsou tady muži i ženy, mladí i

starší, děti různého věku. Našla jsem na Twitteru dokonce tweet o 81leté paní, která byla na koncertě a moc si ho užila:

https://twitter.com/Dr_Grumblez/status/483099266345205761/photo/1

Na livestreamu se publikum zdálo být ze začátku trochu chladné, ale pak se se jeho odezva zlepšila. I když, každý koncert je jiný, samozřejmě. Ale i v tom je kouzlo živých vystoupení.

Now I’m Here

 

Stone Cold Crazy

Florbert na 1:30. Mělo by to být už druhé vystoupení, co šel Adam během SCC k zemi, poprvé to bylo v Saddledomu. Z tamtoho koncertu bohužel nemáme dobré video, máme ale obrázek Adama na zemi v Saddledomské galerii. Ovšem tady ho můžete vidět přímo v akci. 🙂

Another Bites The Dust

 

Na tom prvním videu můžeme vidět záběry více zdálky a zleva, druhé video je zblízka. A i když u prvního videa se lidi na bocích začali zvedat na začátku písničky, i přesto mám dojem, že tenhle AOBTD je tak trochu utlumený a jakoby ‚bez života‘. Nemá to prostě tu správnou jiskru. A Adam to asi cítil taky, protože se ani nepokoušel o odezvu publika.

Fat Bottomed Girls

 

To video sice nezačíná úplně od začátku, ale má dobrý obraz i zvuk a hlavně, nechybí tam slavná ‚ride‘ scéna (kolem 3:20).

 

No a tady máte speciálně jen ‚ride‘ scénu z jiného úhlu. 🙂

 

In the Lap of the Gods / Seven Seas of Rhye / Killer Queen

SSOR začíná kolem 2:45 a Killer Queen kolem 4. minuty. A Adam mezitím někde ‚ztratil‘ své rukávy střásněmi. Podle všeho to vypadá, že si je sundal přesně v tom okamžiku, kdy končil ITLOTG a začínal SSOR. Navíc, když si sednul na tu pohovku,  tak se mu nějak porouchalo dálkové ovládání jeho mikrofonu – můžeme vidět, jak ho vytáhnul z kapsy a snažil se ho opravit. Což se mu zřejmě povedlo. Mezitím ovšem nepřestal ani na okamžik zpívat a nevypadl z role. Dobrá práce! 🙂

Adam: „Promiň zlatíčko, namočil jsem Tě? To byl můj záměr. “ Pak se zasměje a dá obvyklou řeč o tom, že se někdy můžeme cítit podobně jako předvedl on na té scénce na pohovce. Proto, že se někdy snažíme něčemu uniknout nebo vyplnit nějakou prázdnotu. A že se někdy prostě snažíme najít ‚Somebody to Love‘.

V tomhle videu je je KQ a na konci můžeme vidět, jak se odnáší ten gauč, mikrofon

Somebody to Love

I Want It All

 

Love of  My Life

’39


Under Pressure / Love Kills / Who Wants to Live Forever

Pokud se rádi podíváte na souboj bubnů mezi otcem a synem Taylorovými, tady je video

Drum Battle

WWTLF točené z ‚horních pater‘ – můžeme tam ale krásně vidět světelné efekty, které tuhle píseň doprovázejí

Guitar Solo

Tie Your Mother Down

 

Nevím jestli jste si toho všimli předtím, ale u téhle písničky  Roger nesedí za bubny. Obvykle stojí bokem a má v ruce tamburínu. No a jeho místo u toho hlavního setu s bubny převezme Rufus.

Radio Ga Ga

 

Tentokrát měl Adam větší štěstí při své ‚call and response‘ pasáži (na začátku videa) a ta fanynka co seděla na pódiu byla ochotná zpívat s ním. A šlo jí to dobře. 🙂

Crazy Little Thing Called Love

Tady se Adam úplně vyřádí. Nejprve žertuje o tom, že teď budou věci trochu ‚crazy‘ a píseň CLTCL začíná slovy ‚Let’s be fu*king nuts‘ (v angličtině ‚být nuts‘ znamená ‚být cvok nebo blázen‘ a celkově je tahle fráze dost silné kafe a nedoporučuji ji používat v běžné konverzaci. Ale s Adamem… tohle je rock n‘ roll baby! :D)
No a kolem 3:30 Adam přejde opět ke Spikeovi a společně s Brianem si zařádí na jeho piánu.

The Show Must Go On

Bohemian Rhapsody

We Will Rock You, We Are The Champions

 

Asi na 5:50 Adam zvedne ze země gerberu,kterou tam hodí někdo z publika, políbí ji a hodí zpátky.

 

 

WATCH – tady můžeme vidět tu scénu s gerberou (kolem 1:55)  lépe a zblízka.

Několik recenzí tohoto koncertu – tentokrát byla všechna reviews kladná.

Edmonton Journal

The Vancouver Sun

Van City Buzz

 

[nggallery id=101]
shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 64 Comments