Skip to main content

Rozhovor Liama McEwana, moderátora iHeartRadio NZ s Adamem Lambertem

 

Včera Adam a Queen oznámili, že v září spolu vystoupí na koncertě na Novém Zélandu. Liama McEwana si možná pamatujete ještě z doby, kdy pravidelně uváděl v novozélandském internetovém rádiu pořad Hodina s Adamem Lambertem. Od loňského podzimu  pracuje na plný úvazek jako moderátor novozélandského iHeart Radia. A teď se mu splnilo jeho dlouhodobé přání a mohl udělat rozhovor s Adamem:

 

Liam: “Ahoj! Pokud mně sledujete už po několik let, tak, přiznávám, může to znít trochu hloupě, ale mám slabost pro Adama Lamberta a mou největší touhou bylo, abych si s ním popovídal, takže myslím, že tam může být několik z vás, kteří jsou docela natěšení, pokud nás posloucháte. Adam Lambert, jak se máš kámo?”

 

Adam: “Dobře, jak se máš Ty?”

 

Liam: Dobře díky. Děkuji Ti moc za to, že ses s námi spojil a důvodem pro  tohle je ten fakt, že máš nějaké speciální ohlášení na cestě.”

 

Adam: “Přijdeme s Queen do Aucklandu. Jdeme tam k vám dolů a bude to skvělá show.”

 

Liam: “Jo! *potlesk* “Máme něco hodně důležitého, na co se můžeme těšit.”

 

Adam: “Ohlásili jsme všechna ta australská data a pak jsme začali tak nějak uvažovat o tom, že bychom se opravdu rádi vydali na Nový Zéland.

 

Liam: “Jo, nemůžete zapomenout na Nový Zéland při své cestě, pravda?”

 

Adam: “Ne, vůbec ne!”

 

Liam: “Je nebo není Nový Zéland lepší než Austrálie?”

 

Adam: “Oh, s tímhle na mně nechoď. Dej pokoj.” *smích* “Pamatuji si, že jsme tam dole měli koncert  před několika lety. A bylo tam tak skvělé publikum! Byl jsem úplně ohromený. Byla to skvělá show. Publikum se dostalo do varu.”

 

Liam: “Jo, bylo to dobré představení. Pamatuji si to. No, viditelně máš rád Queen. Zřejmě už roky. Zpíval jsi Bohemian Rhapsody jako svůj první song na Tvém konkurzu pro Idol.”

 

Adam: “Jo.”

 

Liam: “Uměl sis vůbec představit před několika lety, že bys s nimi stál na pódiu?”

 

Adam: “Ne, kkdyby mi to tenkrát někdo řekl, nevěřil bych mu. Jako, je to šílené. Ale je to tak organický a přirozený vývoj. Je to fakt skvělé. A já se tak moc bavím, když jsem s nimi na pódiu. Jsou báječní. Jsou to ti nejhodnější lidi. Jejich hudba je šíleně dobrá a chci říct, dělat s nimi vystoupení je doslova jako kdybyste běželi maraton, protože v tom programu jsou všechny styly jaké si umíte představit a je to hodně moc práce. Ale opravdu to stojí za to.”

 

Liam: “Když jsi mluvil o tom, že je to jako běžet maraton, když máš takový zápřah, jak to všechno zvládáš?”

 

Adam: “Víš, když jsme na takovém turné, jako je tohle a já nejsem zrovna na pódiu a mám třeba volný den, snažím se moc nemluvit, snažím se být potichu. Tohle je asi ten nejlepší způsob jak to zvládnout.”

 

Liam: “Hezký. *smích*  “A co se týká fyzičky. Musíš se nějak připravovat (trénovat), abys zvládnul ta vystoupení? Myslím,že to musí být docela fyzicky náročné.”

 

Adam: “Jo, určitě. Cvičím. Snažil jsem se cvičit každý den před začátkem vystoupení , abych probudil své tělo a udržel se ve formě. A snažím se jíst zdravě, ale bože můj, víš, když jsem na turné, tak se tohle hrozně často nedodrží.”

 

Liam: “Ha ha ano. Samozřejmě Ty jsi už měl turné, ať už s Americkým Idolem nebo Glam Nation, a pak s tím malým turné, které jsi nazval We Are Glamily turné. Je tam nějaký hodně velký rozdíl když jsi na turné sám anebo když se s někým spojíš jako  v tomhle případě?”

 

Adam: “Jo, je to rozdílné. Myslím tím, je tady mnohem větší odkaz, který mají zcela očividně. Víš, jsou tady fanoušci a publikum, které ta skupina má po více než 30 let a já jsem tam přišel jako úplně nový kluk, je to úplně jiný vztah a já musím mít velký respekt k fanouškům a také ke skupině víš. Je to jiný způsob hry. Víš, musím říct, že je to pro mně opravdu dobré a dává mi to určitý pohled na věc a nutí mně to cítit vděk za tu příležitost a je to také o pokoře, protože Freddie Mercury je takovou legendou, je definitivně jedním z mých stálých oblíbených zpěváků a textařů. A víš, tak nějak zastupovat ho není vždycky jednoduché, takže, je to dobré. A já mám pocit, že je to dobrá životní zkušenost, víš?”

 

Liam: “Jo, určitě. A když mluvíme o fanoušcích, samozřejmě od té doby, co je tady Queen A Adam Lambert show, máš dva odlišné fandomy. Nemáš pocit, jakoby tam bylo nějaké pouto mezi nimi?”

 

Adam: “Myslím si to. Z toho co vidím mi to připadá, že jsou celkem provázaní. Já nevím, viděl jsem  mix toho všeho v publiku, což je milé. A vypadá to,že online je tam defintivně něco jako kamarádství. Víš, je to legrační, protože z toho, co jsem slyšel, je tam zcela určitě trochu skepse ve stylu ‘oh bože, může to ten člověk všechno zvládnout?’ A když zpívám, je to úžasně vzrušující, protože na pódiu se mi dostává možnost abych jim dokázal co ve mně je, víš?” *smích*

 

Liam: “Tak nějak jsi přivedlQueen zpět k jejich fanouškům a taky jsi je svým způsobem představil svým fanouškům v ne zcela nezbytně novém hudebním žánru . A v tomto směru, jak bys popsal ten pocit když vystupuješ na pódiu s Queen?”

 

Adam: “To co na tom miluje je jejich soubor skladeb. Vypadá to, jako by tam byly úplně všechny styly. Vypadá to, jako by si lidi v poslední době vybírali určité hudební žánry. A pro  mně to prostě není tak úplně podstatné. Míním tím,  jaký je to sakra rozdíl jestli zpívám rockovou píseň nebo pop nebo baladu. Je to všechno hudba. A obzvláště pro dnešní lidi, víš, spousta lidí na na svém iPhone svůj playlist s rozličnými žánry hudby. Myslím, že kdysi se lidi identifikovali s určitými žánry hudby jako součást nějaké komunity. Jako: ‘Mám rád rock, to je co poslouchám, tohle je moje komunita.’ Ale dnes to takhle nefunguje. Myslím, že dneska je to víc o samotném umělci. A o jeho fanoušcích.

A taky si myslím, že skvělá věc na zpívání skladeb Queen je, že je to o různých žánrech. Je tam všechno. A doufám, že mi to umožní experimentovat a dělat nové věci i v mé sólové kariéře.”

 

Liam: “To je skvělé. Mluvil jsi o playlistech a mobilech. Kdybychom se podívali na písničky, které hraješ nejčastěji na Tvých iTunes, co Adam Lambert poslouchá právě teď?”

 

Adam: “Oh, já nevím. Tak nějak vždy po několika týdnech se probírám iTunes nebo sleduji blogy, hudební blogy o tom, co se je právě nového a poslouchám nové věci. Jako, chci vědět co se právě děje. Právě jsem slyšel EP od Kiesza, což je fakt dobré, ona zpívá dobře.”

 

Liam: “Její písnička Hideaway je fakt super.”

 

(Adam nedávno tweetoval cover té písničky od Kieszy: ADAM LAMBERT @adamlambert · Jul 9

I’m LIVING for this! kiesza http://instagram.com/p/qNrFMlONNC/ )

 

Adam: „Je to tak chytlavé. Jsou to devadesátá léta a house styl a tak trochu pohled do minulosti. A její hlas je bezva. Mám moc rád její hlas.  Dělá cover songu What Is Love od Haddaway. Ona to zpívá v baladické verzi a je to nádherné.”

 

Liam: “Jo, slyšel jsem ji. “

 

Adam: “Její EP je opravdu bezva.”

 

Liam: “Je to skvělé.”

 

Adam: “A nové album od Sheerana je opravdu dobré. Taky album Sama Smitha je moc hezké.”

 

Liam: “Jo!”

 

Adam: “Jo, víš, jako, miluji, dobře produkované pop songy, jako skoro každý. Ale je opravdu hezké slyšet nové hlasy a lidi, kteří doopravdy zpívají, víš?”

 

Liam: “Když mluvíme o dobře vyprodukované hudbě a pravdu dobrých věcech, Adame samozřejmě že s těmito zkušenostmi s Queen můžeme očekávat jejich vliv na albu číslo tři, když vezmeme v potaz že na Trespassing jsme mohli slyšet že byl ovlivněný písničkami Queen na Trespassing a tak.  Co ta nová deska na které pracuješ?”

 

Adam: “Nevím jistě. Jako, je to stále tak nějak  v pracovním procesu. Stále jsme to album nedokončili, takže je ještě v pracovním procesu. Myslím, že je to možné. (Že tam najdeme písničky ovlivněné Queen, pozn. př.)

 

Liam: “Ptám se, protože je tam hodně zvěstí kolem, které říkají, že to bude album Queen a Adama Lamberta. Ale tohle není ono. Bude to album Adama Lamberta.”

 

Adam: “Jo, pracuji na svém sólovém albu.”

 

Liam: “Fajn. Z toho co vidím on line, oblíbená píseň show Queen a Adama Lamberta je Killer Queen. Je tohle píseň, která sotva jsi ji začal zpívat, tak sis řekl ‘jo, tohle bude můj jam’ a je to Tvůj oblíbený song z vystoupení?”

 

Adam: “Mám několik oblíbených písní, které si myslím, že jsou opravdu fantastické. Myslím, mám opravdu rád ‘Another One Bites the Dust’, protože si myslím, že to zní tak nějak sexy.”

 

Liam: “Jo, Tohle je ten prvotní song, který nic nepřekoná.”

 

Adam: “Ne, je to prostě super víš, je to prostě písnička, která mně inspirovala pro Trespassing. Tak trochu. Já nevím. Všechny jsou skvělé. Každá z nich je trochu jiná. (V angličtině Adam říká, že každá má jinou barvu, pozn. př.) Vyjadřuje něco jiného.”

 

Liam: “Když je řeč o barvách. Vím, že jsi  onehdá psal něco o oblečení, která máš pro tyhle show a že tam byla celá řada různých barev jako višňově červená nebo leopardí potisk. Byla tam nějaká inspirace pro ty barvy, které jsi zvolil?

 

Adam: “No, hodně. Jako, chtěl jsem aby ta scéna byla zlatá, to pro mně bylo opravdu důležité. Chtěl jsem to zlaté, aby všecko bylo černé a zlaté a aby to bylo stylové a zároveň aktuální. Takže zlaté je úplně všechno. A taky jsem hledal několik odlišných módních trendů pro inspiraci, jako Versaceho nebo Saint Laurent – to je další módní směr, který byl v posledních letech ovlivněný rock n‘ rollovou módou osmdesátých let a my jsme z toho pro mně získali hodně nápadů a barevných škál.”

 

Liam: “Viděl jsem Tvůj tweet o tom parádním Versaceho spodním prádle. Můžeme očekávat, že je na sobě budeš mít na pódiu?”

 

Adam: “No, možná. Ale těžko o tom budete vědět. Protože já je nebudu nosit jen tak (tedy bez kalhot – pozn. př.).”

 

*smích*

 

Liam: “Tohle je ta nejvyhýbavější odpověď vůbec.”

2. moderátor: “Definuj ‘nejvyhýbavější odpověď.”

 

Liam: “Mluvili jsme o tom, že si bereš lekce. Je tam něco na Queen turné, co bys mohl využít pro své vlastní turné?”

 

Adam: “Jo, naučil jsem se toho hodně. Nikdy jsem předtím nevystupoval na stadiónech, kromě turné Amerického Idolu, které jsme dělali hned po jeho skončení. Nevystupoval jsem předtím v tak velkých prostorách. Je to úplně něco jiného, vystupovat pro 15 tisíc lidí. Liší se to technicky, je to jiná energie. Se štěstím budu možná jednou moct hrát před tolika lidmi na svém vlastním koncertě a pak uvidíme co jsem se naučil.” *smích*

 

Liam: “Hezké. Jo, když se bavíme o spolupráci, právě spolupracuješ s těmi nejlepšími z nejlepších. Tohle už nemůže být lepší. Je tam něco co si myslíš, že by mohl být pro Tebe ten další krok?”

 

Adam: “Hmm, myslím, že to album (A3, pozn. př.) bude významným obratem. Mám z toho opravdu dobrý pocit. Víš, bude to nový styl, jiný zvuk. Bohužel o tom nemůžu moc mluvit, protože na to není ještě není ta správná doba, ale jo, dělám na tom s významnými lidmi a bude to… myslím si, že to bude opravdu solidní, že to bude sakra dobré.”

 

2. moderátor: “Awesome! (Skvělé!)”

 

Liam: “Takhle by se to dalo popsat a my se už nemůžeme dočkat až to uslyšíme. Adam Lambert 3. září ve Vector aréně s Queen. Lístky můžete zakoupit na Ticketmaster.com. Děkujeme moc za rozhovor. ”

 

Adam: “Hrozně se těším až vás uvidím lidi. A děkuji.”

 

Liam: “Moc rádi Tě tu uvidíme.”

 

2. moderátor: “Ještě v rychlosti než se rozloučíme. Máš nějaký vzkaz na závěr pro své fanoušky?”

 

Adam: “Kiwis, pojďme se pobavit! Přijdu tam dolů za vámi, společně s Rogerem Taylorem a Brianem Mayem a se zbytkem lidí a uděláme pro vás tu nejlepší show. Připravte se!”

 

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 68 Comments