Skip to main content

Adam Lambert o Queen, Pharrellovi … a nových nahrávkách!!

Tenhle rozhovor mezi Byronem Cookem a Adamem Lambertem proběhl koncem května (ještě předtím, než začal předprodej vstupenek na australské turné pro veřejnost). Takže některé z těch informací už pro nás nejsou nové. A co se týká informací o Adamově nové desce – no, však uvidíte sami jak moc byl sdílný. 🙂 Nicméně, z celého rozhovoru je vidět, že Adam byl v nádherné pohodě, že se asi opravdu těší na nadcházející turné a že věci jsou u něj víc než OK. No a taky se tam často a moc krásně směje. 🙂

Pasáže psané kurzívou jsou mé poznámky nebo vysvětlivky.

Na začátku Byron představí skvělého vokalistu, který právě pracuje na svém třetím studiovém albu a mezitím se vydává na celosvětové turné s legendárními Queen, které dorazí v srpnu do Austrálie – je to Adam Lambert ve speciální edici jeho pořadu Music Geek.

Byron Cooke (0:20): “Tady je Byron Cook, jak se máš kámo?”

A: “Jaj, Byrone!”

BC: “Budu se dneska chovat jak nejlíp to půjde, slibuji. Tohle není nějaká bláznivá show, která by mně nutila dělat něco šíleného abych upoutal pozornost. Budeme mluvit jen o hudbě, slibuji…” (Adam se do toho zasměje) “… nebudu Ti vyznávat lásku, nebudu jak debil, slibuji…. opravdu” (Byron naráží na své minulé rozhovory s Adamem a všechny ty věci o kterých mluvil tam byly vždycky myšleny v žertu samozřejmě 🙂 No a Adam se tomu upřímně zasměje).

A: “To je tak legrační. Moc rád Tě slyším.”

BC: “Taky Tě rád slyším. Jako, je zřejmé, že volám já Tobě, takže nepředstírejme, žes Ty volal mně. Oh, přestaň mi volat, doopravdy Adame! To je tak otravné!” (Tyhle Byronovy řeči berte s rezervou – je to opravdu jen žert. 🙂)  “Pokud mám správné informace člověče – někdy nejsem tak úplně v obraze – jsi buď v Londýne nebo šíleně blízko Londýna, abys zkoušel s Queen.”

A: “Odlítám do Londýna zítra. Jo. Jsem stále v LA. Vlastně jsem byl celý týden ve studiu a nahrával jsem.

(No tak tahle nahrávka pochází z doby těsně před Adamovým odletem do Londýna – teď už samozřejmě je tam a zkouší s Brianem a Rogerem. :))

BC: Tohle je vzrušující a já s Tebou o tom chci mluvit, protože se nemůžu dočkat až od Tebe uslyším nové věci.”

A: “Opravdu?”

BC: “Právě teď je nejdůležitější, aspoň pro nás, to, že spolu s legendární skupinou zamíříš k nám dolů poprvé za 30 let pro australské fanoušky, kteří zatím neměli možnost být svědky té epické podívané, které jsi součástí. Tohle je prostě neuvěřitelné.”

A: “Jo, hrozně moc se těším. Když jsme přidali australské turné, bylo to jako šlehačka na dortu.”

BC: “Jo, jak dlouho jste vlastně plánovali dát se dohromady a hrát spolu a… udělat tohle”

A: “No, byli jsme spolu na iHeartRadio festivalu ve Vegas minulý rok. No a tenkrát jsme si tak nějak řekli ‘Měli bychom spolu zase vyrazit na cesty.’  Udělali jsme krátké turné, s několika vystoupeními ve velkých arénách ve východní Evropě a měli jsme několik show v Hammesmith v Londýně. A všem se nám to líbilo. No a když jsme se opět sešli dohromady ve Vegas, tak to bylo opravdu, jako by to v nás opět zapálilo oheň.”

BC: “A není to skvělé? Protože tahle konkrétní akce (iHeart Radio Festival) je má oblíbená. A já jsem se toho ten rok nemohl zúčastnit. Ale Ty jsi to mohl vidět všechno. Byl tam novodobý pop i etablované věci a všechno mezitím, se všemi odlišnými žánry, které tam byly prezentovány a já si myslím, že hlavní myšlenkou té akce je dát dohromady všechny tyhle umělce a dát najevo, že si nejsou tak navzájem vzdáleni, jak bychom si někdy mysleli, víš?”

A: “Tohle je správný postřeh, víš. Myslím si, že je to nakonec všechno opravdu jen o té hudbě. Můžeme vidět hodně umělců, kteří jsou velmi jednoznačně ovlivněni věcmi, které se staly v minulosti a myslím, že to vede k post-moderně. Víš, znamená to vzít nějaké věci, půjčit si něco a smíchat to všechno dohromady a vytvořit z nich něco nového.

BC: “Jo, tak nějak.”

A: “No a já si myslím, že dát Queen společně s vystoupeními, která jsou právě teď v žebříčku TOP 40 v rádiu bylo velmi zajímavé a je to opravdu bezva, protože tam můžeš slyšet hodně vlivu Queen v některých těch vystoupeních nyní.

 BC: “Ta představa Tebe na turné s Queen, aspoň tady dole když se bavím s přáteli má zastánce všech věkových skupin. Myslím, že jedna věc, kterou se opovážím říct, nemluvím za Briana Maye nebo Rogera Tylera, ale mohlo by pro ně být vzrušující, že mladí lidé se opravdu těší, že uvidí jejich show, tohle musí být pro ně opravdu bezva.

A: “Jo, myslím, že jsme dali dohromady trochu odlišné typy lidí a myslím si, že to bude dobré, že to bude příjemné pro každého. Opravdu se těším, že budu moct zpívat pro skalní fanoušky Queen a myslím, že se jim líbí ta představa, že je tam taky moje hudba o které bude řeč a víš, opravdu, když jsme spolu na pódiu , je to šílené, je to pro nás opravdu, ale fakt dobrý pocit. Je v tom hodně radosti.

BC: “Víš a ono to zní opravdu moc dobře taky.”

 A: “Díky!”

BC: “Což je užitečné.”

BC: “Mluvil jsi o vlivu a o tom, jak noví umělci přebírají věci od klasických umělců a reinterpretují je. Pamatuji si jak jsme spolu mluvili několik let předtím než jsi vydal “Trespassing”, což já považuji za  vrchol, kterého jste dosáhli a je to stále dobré.

A: “Díky, jsem opravdu pyšný na to album.”

BC: “Měl bys být! A jak to vypadá, myslím, že jsem slyšel zvonit Tvůj telefon předtím a měl jsi Queen jako vyzváněcí tón.”

Smích

A: “Myslím, že jo.”

BC: “Je vidět že jsi fanoušek, ale víš, to kultovní intro “We Will Rock You” (zazní v rozhovoru na 4:39), které tady teď zazní a já doufám, že to můžeš slyšet, protože  myslím, že to velmi dobře znáš. Co se mi na tom líbí je, že na “Trespassing” bylo něco trochu podobného, co jsme tam mohli slyšet na začátku té skladby.” (Na 4:50 můžete slyšet začátek “Trespassing”, který má opravdu velmi podobný zvuk jako předchozí “We Will Rock You”).

“Je to očividně zrychlené nebo tak něco, ale tohle je ten nový moderní způsob, který potvrzuje to ovlivnění, víš. Bylo to od Tebe záměrné?”

A: “Jo, ano, myslím, že tam v tom je taky trochu jiná písnička “Another One Bites The Dust” a myslím, že Pharrell je hrozně moc dobrý a velmi chytrý a je příkladem producenta, který je, myslím si,  velmi postmoderní a dokáže slyšet věci a je ovlivněný věcmi, které se mu líbí a já to miluji.” (Adam mluví o Pharrellovi proto, že společně s ním pracoval na písni “Trespassing”.)

BC: “Jo, to je ta základní linie, určitě a já to prostě miluji.

A: “Jo, díky.”

BC: “A když mluvíme o tom, že Queen pořád vystupují a že Tě vzali abys pro ně zpíval, viděli jsme tohle v minulosti u několika velkých skupin, například u AC/DC, někdy se smíšenými ohlasy lidí na to, že tyhle skupiny pokračují ve vystoupeních, ale čím víc o tom přemýšlím, představuji si, jaké by to bylo být tím zbylým členem skupiny, která je tak legendární. A že je tam ta energie a to vzrušení a že je normální, že chceš pokračovat a cítit tohle všechno? Tohle musí být… je to zajímavé, že jo, ale víš, ti ostatní členové Queen byli samozřejmě velmi důležití pro to celkové vyznění té kapely. Samozřejmě oni mají právo pokračovat v tom, co milují a fanoušci je většinou také chtějí slyšet, že ano?”

A: “Jo, chci říct, taky si to myslím. Víš, samozřejmě že tam vždycky budou nějací negativisté, něco jako puristé, kteří jsou jako ‘Ale to není ono’. Ale nikdo netvrdí že je. To nikdy nebude to samé bez Freddieho. Freddie Mercury byl jedinečný, byl ikonou, měl jedinečný hlas. Je jedním z mých hrdinů. A já si myslím,že byl absolutně brilantní. A já nejdu na pódium s myšlenkou ‚Oh, já s ním budu soupeřit‘. Ne, tohle není vůbec můj záměr. Já se prostě snažím vzdát mu hold jako zpěvákovi a jako textaři a společně s tou skupinou předvést ty písně se vším všudy a dát lidem, kteří milují ty písně  dobrou show. Vlastně, když přijedeme tam dolů (Adam tím myslí Austrálii), kdokoliv z těch negativistů, kteří jsou tam a kteří s tím nesouhlasí, tak prostě nechoďte.  Ale necháte si ujít skvělou show.”

BC: “Dobře řečeno. Říkáš to správně, ale abych byl upřímný, neslyšel jsem ani jediný has proti tady tentokrát. Vypadá to, že všichni jsou nažhavení. Ale já si myslím, že pokud jsi všeobecně známý zbývající člen nějaké skupiny, ať už Queen nebo AC/DC, kteří si myslím byli velmi dobří, samozřejmě že chceš pokračovat v tom, co miluješ. Chci říct, kdybych Ti Adame zítra řekl, protože to je něco, co nemůžeš úplně ovlivnit, že nemůžeš už nikdy zpívat, myslím, že by to prostě bylo zničující. Pravda?”

A: “Jo, přesně. A víš, jako zpěvák, který miluje tu hudbu, dostat pozvání abych šel a vystupoval s nimi, tam není jiná volba než ano, víš?”

 Smích

BC: “Jo. Tohle je nějaký rok. Míním tím, je to pro Tebe zajímavé, protože já si pamatuju rozhovor kdysi v Sydney, asi v roce 2009, když jsi začínal být mezinárodně známý po Tvém úspěchu na Idolu a pamatuju si tu dobu, protože jsi vystupoval s Queen a také s Kiss a tam byly zvěsti, že budeš novým frontmanem Kiss. Líbilo by se Ti to?”

A: “Bylo to potěšující. Tohle byly všechno potěšující zvěsti, jo. Jsem rád, že naše spolupráce Queen vyšla. Je to úžasné, je to radost.”

BC: “Jo, samozřejmě člověče. A koukni, já Tě nemůžu propustit bez toho, že bych se nezeptal na tvou novou desku, protože už jsou to skoro dva roky a mezitím se stala spousta jiných věcí, víš, dokonce sis mohl zahrát na Glee, kde jsi odvedl fantastickou, skvělou práci, člověče, to bylo skvělé.”

A: “Oh, děkuji Ti. Skvěle jsem se při tom bavil.”

BC: “Bylo to neskutečně dobré. Ale jak to s Tebou vypadá, protože já se nemůžu dočkat až se dozvím, do čeho jdeš teď, protože netuším o čem je to nové album, víš?”

A: “Jo a proto Ti nemohu říct příliš mnoho, protože bych zkazil to překvapení.”

Smích

BC: “Myslím, že je to částečně proto, že Ty sám to zatím nevíš.”

A: “Víš, já jsem dost hodně nezávislý jako umělec a tvůrčí osoba a nerad plánuji věci příliš dopodrobna, tak nějak je radši nechám ať jdou samy. A byl jsem hodně moc ve studiu posledních několik měsíců a jsem opravdu nadšený a opravdu šťastný s tím novým materiálem, který nahrávám a píšu. Takže budeš prostě muset počkat.”

BC: “Jo, já budu, protože já myslím, tohle je Tvůj názor na tyhle věci v poslední době a Ty to pravděpodobně neřekneš, ale pravda je že na Tvé desce bylo hodně nahrávek produkovaných Pharrellem a měl jsi tam i  Nile Rodgerse a asi o 12 nebo 10 měsíců později jsme viděli tyhle dva spolupracující na jednom z největších hitů vůbec a Pharrellova popularita v popové hudbě pak vyletěla vzhůru znova ve druhé vlně. A víš, nechci tím říct nic jiného než že když si tohle všechno přebíráš v hlavě, tak to dává smysl, že možná kdyby se to spojení před 10 měsíci dostalo na jinou úroveň… Ty víš, co chci říct…” (Byron tady očividně naráží na to, že Pharrell spolupracoval na skladbě “Trespassing” a že tahle skladba měla velký potenciál se stát podobným megahitem jako je “Get Lucky”, ale bohužel, díky tomu, že nebyla dostatečně podporována RCA a nevyšla  jakojeden z prvních singlů, nestalo se tak.)

A: “No, možná…”

BC: “Nepřemýšlel jsi o té možnosti ‘Chci nahrávku s Rogersem, pokud to bude možné aby se zapojil, jak super by bylo, kdyby Pharrell aby produkoval mé věci.’ Tak trochu se to stalo.

A: “Jo, chci říct, tihle dva lidi jsou pravděpodobně  ti nejlepší v tom co dělají a já jsem byl šťastný, že jsem mohl pracovat s oběma z nich. A je to jen záležitost času než se tady objeví něco dalšího od nich, něco velkého. Oni jsou tak talentovaní. A “Get Lucky” bylo… v ten okamžik co jsem to slyšel jsem  se do toho zamiloval. Oni mi oba řekli, že tam bude něco nového s Duft Punk a když jsem to slyšel, byl jsem nadšený, kvůli oběma z nich.”

BC: “Jo, bezva člověče. Bylo to skvělé.

Jsem pyšný, že mohu říct, když jsme se dostali na konec tohoto rozhovoru, že nebyly tam žádné problémy, choval jsem se slušně… ”

Adam se směje

BC: “Jo, kámo, věděl jsem, že se musím začít líp chovat, protože já vím…”

A: “Jsi naprostý profesionál!”

Smích

BC: “V poslední době. Opravdu na tom pracuji. Jo, protože v minulosti vím, že jsme měli problémy, jako například když jsem dostal zprávu, kterou jsi mi jednou zanechal, tady to je: (Adamův hlas na 11:11 – je to stará nahrávka): “Hej, tady je Adam Lambert. Nemohli byste něco udělat s tím DJem Byronem? Pronásleduje mně a nenechá mně na pokoji. Šílím z něho. Prosím, zákaz přibližovat se ke mně, lepící páska, cokoliv…”

Adam se směje a Byron pokračuje: “No tak ten zákaz přiblížení teda zafungoval. (Adamův smích.) Fakt dobrá práce. Dostal jsi mně do problémů na … hodně dlouho.”

A: “O, no tedy. Já doufám, že ta lepící páska nebolela.” 🙂

BC: “Byl jsem umlčen (tedy měl zalepenou pusu), nemohl jsem pracovat!… Tohle je moje živobytí člověče.

Odpočítáváme čas, kdy začne prodej lístků, hlavní prodej lístků ve středu, napříč celou Austrálií na Queen a Adama Lamberta.

Něco na povzbuzení Australanů pro tu show?”

A: “Nemohu se dočkat! Měl jsem dnes schůzku s mou stylistkou se kterou na té show pracuji a probírali jsme nápady co budu nosit, jak budu vypadat… Jsem tak natěšený, bude to velká zábava.”

BC: “Můžeš mi napsat DM na Twitter co budeš mít na sobě? (Direct Message je zpráva přímo pro příjemce, která jde přímo do schránky uživatele a neobjeví se na jeho výpisu, může jí tedy vidět jen on). Protože já nevím, kdybychom na sobě měli oba totéž, byl by to fakt trapas.”

Smích

BC: “Víš, protože víš jak to pak někdy bývá na párty: ‘Kámo, to ne, tohle je moje! Nechci Tě dostat do trapasu, ale já jsem taky módní ikona a …no jak myslíš.”

A: (se smíchem) “Víš, když budeš nosit hlavně růžovou, bude to ok.”

BC: “OK, děkuji. Díky za tip.

Děkuji Adame!”

A: “Bylo fajn si s Tebou popovídat Byrone, ahoj.”

BC: “I s Tebou člověče. Ahoj.”

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 5 Comments

 • Tereza Pavlovcová napsal:

  Moc Ti děkuji za překlad! 🙂 Je to super rozhovor! 😀 Neskutečně jsem se u toho pobavila! 😀

  • Shimoli710 napsal:

   Rádo se stalo a díky za komentář! 🙂 Jo, Byron je Adamův fanoušek a rozumí si i s Glamberts a je vždycky na naší straně. A Adam byl v tom rozhovoru taky úžasný. 😀

   • Tereza Pavlovcová napsal:

    To ano. 🙂 Je moc fajn, když vede rozhovor někdo takový.. Je v tom potom taková ještě lepší energie než obvykle. (Vůbec nevím jak jinak ty mé pocity z toho popsat.. 😀 )

    • Shimoli710 napsal:

     Máš pravdu – ta atmosféra byla jiná. Bylo to takové uvolněné a nestrojené. Už jen ten začátek, jak se Adam ozval se svým „Yay, Byron!“, to bylo skvělé. 🙂