Skip to main content

Bývalý finalista “Idolu” odjel do Švédska aby tam pracoval na nové hudbě s věhlasným popovým expertem

Na třetím studiovém albu Adama Lamberta – jeho první od té doby, co opustil nahrávací společnost RCA minulé léto – momentálně ve Švédsku pracuje popový super-producent Max Martin a několik dalších vynikajících textařů a skladatelů.

Martin, který zaštítil popové trháky Britney Spearse, Katy Perry, Maroon 5, Justina Biebra a bezpočtu dalších superstar středního proudu, koprodukoval dvě písně z Lambertova debutového alba ‘For Your Entertainment” z roku 2009, včetně hitového singlu “Whatya Want From Me”. Martin se nepodílel na Lambertově druhém albu “Trespassing”, které debutovalo na vrcholu žebříčku Billboard 200 v roce 2012, ale finalista “Amerického Idolu” se spojil s Martinem pro to následující album.

“[Martin] prostě dal dohromady spoustu lidí, kterým věří a kteří dělají dobrou hudbu a prostě uvidíme co se stane,” řekl Billboardu zpěvák a textař Joe Janiak z UK, který se nedávno podílel na napsání soundtrackového singlu “Beating Heart” z alba “Divergent”  od Ellie Goulding. Janiak, který pochází z Londýna byl zavolán na začátku minulého týdne, aby přišel do Švédska a pracoval se skupinou expertů na psaní písní, kterou zorganizoval Martin. “”Má společnost, která je opravdu zaměřená na vyhledávání těch nejlepších mladých textařů a na to, aby je shromáždil na jedno místo, takže mohou být ohniskem kreativity a navzájem si předávat nápady,” říká Janiak o Martinovi.

Jedním z textařů, sdílejících čas ve studiu s Lambertem je Tove Lo, švédská zpěvačka, která v současnosti zapůsobila v USA s jejím debutem “Truth Serum”. “Přišel do Švédska, kde pracuje se všemi těmi producenty, je jich tam taková malá společnost a skvěle se při tom baví,” řekla Tove Lo Billboardu o Lambertovi. “Když slyšíte ten konečný produkt ze studia, tak je to o něčem jiném, ale jeho hlas je neuvěřitelný. Nemohla jsem tomu uvěřit.”

“Trespassing”, vydaný v květnu 2012 se stal Lambertovým prvním albem č. 1 a k tomuto datu se jej prodalo podle Nielsen SoundScan 192 000 kopií. Minulý červenec Lambert odešel od jeho dlouholeté nahrávací společnosti RCA Records s tvrzením, že RCA chtělo, aby další album bylo coverové.

Mezitím Lambert účinkoval na “Glee” a naplánoval letní turné po arénách s Queen, jako frontman této legendární rockové kapely. Poté, co byli minulé září Queen + Adam Lambert hlavními hvězdami na iHeartRadio Music Festivalu v Las Vegas, budou společně mít 19 show v Severní Americe, počínajíc 19. červnem v Chicagu.

Není tam žádný harmonogram pro Lambertovo příští album, ale Janiak říká, že Martin a jeho společnost byli schopni vykouzlit ve studiu několik speciálních momentů. “Myslím, že tam budou velké věci na té nahrávce, protože ta pozornost je zaměřena na opravdu dobré texty a zpěv a tyhle věci”, říká Janiak. Opravdu zachycují všechny Lambertovy silné stránky a dělají ho ještě lepším. Myslím, že tohle bude definitivně vzrušující.”

NCOE:

(je v tom originálním článku, tak je přidávám i tady)

Zdroj

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli