Skip to main content

II. část recapu silvestrovského vystoupení Adama Lamberta ve WinStar World Casino v Thackerville, Oklahoma.

Chokehold:

Na začátku Adam požádá, aby ztlumili světla (a udělali to tam pro něj více sexy :)). A pak uvede Chokehold podobně jako obvykle: “Už jste někdy byli ve vztahu s někým a věděli jste, že byste se neměli vracet zpět, ale přesto to pořád děláte. Tak o tom je tahle píseň.”

Mad World:

“Myslím, že tuhle byste mohli znát.” Ano Mad World už Adam zpívá od Idolu, ale přesto ta píseň v jeho podání nikdy nezevšední. Tentokrát jí opět zazpíval v odlišném aranžmá – v nižší tónině a bylo to naprosto dokonalé!

Následuje klasické a jako vždy super zazpívané Whataya Want From Me:

Outlaws of Love, Is This Love:

Vypadá to, že Adam nemá žádný proslov před OoL tentokrát, nicméně je zde onen nám už známý přechod do reggae verze (kolem 1:25) a jak následně Adam podotkne – změna energie (“Úplně jsme teď převrátili tu energii té písničky.”), no a tím je vlastně řečeno vše. 🙂

Ještě jedna moje poznámka – je tam úžasná Adamova ‘kudrlinka’ na konci té písničky (4. minuta).
“Jo, pokračujme s tou láskou. Protože láska je mezinárodní emoce, že ano? Je to rovnocenná emoce (equal emotion), že ano?” Tak tohle byl úvod k Is This Love (a myslím, že tímhle Adam řekl všechno co chtěl i bez mnoha slov a pro své fanoušky úplně srozumitelně. Brilantní!)
Adam si moc hezky opět vyhraje s tím koncem ITL a na úplný závěr ukáže do publika a pošle jim polibek. Moc milé. 🙂

(Jen ještě – kolem 6:30 Adam dává pokyn zvukaři, aby stáhnul ten zvuk bubnů, protože jsou moc nahlas. A vůbec můžeme vidět jak po celou dobu toho koncertu Adam velmi aktivně řídí celou tu zvukovou scénu – většinou gestikulací, kdy ukáže na mikrofon nebo na nástroj, který chce zvýraznit nebo naopak utlumit. No a občas vydá ten pokyn i slovně – což dělá tak dokonale, že to skoro vypadá, jako by to do té písničky patřilo. :))

Lay Me Down:

“Tohle je nová píseň, jeto z Aviciiho alba a je to píseň, kterou jsem napsal s Avicii a panem Nile Rodgersem. Jmenuje se Lay Me Down.”

Pak si ještě Adam sundá sako a může začít zpívat. Po nějaké době si všimne, že publikum zpívá s ním a tudíž,že znají slova písně, kterou jak říká pomáhal napsat, což jej samozřejmě potěší a jak napsali fanoušci, kteří byli přímo v sále, ta píseň pak dostala úplně novou energii. No a ta taneční kreace kolem 3:45 – to se prostě MUSÍ vidět. 🙂

Kickin’ in:

Trespassing:

Další Adamova velmi roztomilá improvizace na začátku videa, při které v 0:40 zazpívá publiku “I love you”. Pak se zeptá, jestli se baví a pokračuje: “Je tady jedna věc, kterou bych vám rád řekl ohledně mé osobnosti. Měli byste to vědět do budoucna, nemám rád, když se mi říká co mám dělat. Víte co tím myslím? Reaguju jako: ‘Jo, já vím sám co mám dělat. Díky moc.’ Vsadím se, že fanoušci taky nemají rádi když se jim říká co mají dělat. Víte když vidíte nápis ‘nevstupovat’, Nenutí vás to prostě jít dovnitř? Tohle je tak nějak moje zásada, kterou v životě uplatňuji.” Pak začíná Trespassing, u kterého Adam skvěle vyjadřuje hlasem i tělem své postoje s naprosto nezapomenutelnou pózou na konci.

Red House:

Poté co Adam objasní té části publika, která nezná jeho poslední album (myslím, že takových v tom sále ale moc nebylo :)), že ta předchozí píseň byla z alba Trespassing, že ji napsal jako revoltu a že je šťastný, že může zpívat pro úžasné lidi, že právě zpívá pro úžasné lidi, přejde k další písni – novému coveru (protože jak říká, někdy také zpívá covery) Red House. No a pak spustí úžasné blues doprovázené Tommyho božskou hrou na kytaru (protože tuhle píseň si Tommy fakt užívá).

Mou nejoblíbenější částí téhle písničky je její začátek, kolem 1:00, když Adam začne skákat a mávat rukama. Ty pohyby jsou tak spontánní a navodí tu správnou atmosféru toho coveru – fantazie! No a co se týká Adamova projevu – další důkaz že Adam může zpívat COKOLIV!

Dragon Attack, We Will Rock You, Shady:

“Nevím jestli jste o tom slyšeli lidi, ale měl jsem skvělou příležitost a velkou čest tento rok dělat vedlejšák pro známou skupinu, která se jmenuje Queen. Tahle písnička je tak nějak bi (pokud tomu dobře rozumím, Adam tím ‘bi side’ myslel, ženskou stránku), ale já ji stejně mám rád, jmenuje se Dragon Attack.”

Dragon Attack pak volně přejde na We Will Rock You (2:40) a zase zpět na DA. No a kolem 4. minuty začíná Shady a… 4:30 – Adam zapomíná slova a zachrání to jeho roztomilým: “That’s right, you know the words. Správně, vy znáte ten text.” :DD A pak vyzve publikum ať zpívá s ním. Publikum nezaváhá a my opravdu můžeme slyšet, že zpívají i když Adam na chvíli přestane a natočí mikrofon k nim. Ta interakce mezi Adamem a fanoušky je tady jedinečná. A pak je tam další skvělý a moc roztomilý okamžik, když Tommy zpívá společně s Adamem (asi 6:10).


Free Your Mind, Take My Picture, Band Intro:

Nevím jak se vám líbí tahle a další Adamovy improvizace (já osobně je miluji :)), ale očividně se najdou lidi, kteří je nemusí. Na tomto koncertu to byl případ toho starého pána v první řadě (nebo druhé, teď si to nepamatuju přesně), který si dokonce zacpal uši, aby Adama nemusel poslouchat. Adam si toho všimnul – to je ten okamžik, kdy ukazuje do publika, rozesměje se a pak ukazuje ostatním členům skupiny to gesto se zakrýváním uší (kolem 1:00). Z toho, co jsem četla, toho pána na ten koncert asi dotáhla jeho dcera nebo vnučka (měl určitě už kolem sedmdesáti) a ona sama si Adama zjevně užívala. Bohužel, její příbuzný nikoliv.

Adam dojde k mikrofonu a ještě stále se smíchem se ptá ostatních jestli se baví. No a pak se zastane fanoušků a přímo řekne ochrance, aby je nechala fotit a natáčet. Členové ochranky totiž byli po celou dobu koncertu dost nepříjemní a nechtěli fotografování a natáčení dovolit. (Samozřejmě, Adam určitě ví, kolik fanoušků má na Internetu po celém světě a jak nedočkavě všichni čekají na fotky a videa a naštěstí je na nás hodný. :))

1:30 “Mám na mysli, ‘Vítejte do věku You Tube, pánové!’” – To bylo hezké. 😀

No a následuje několikaminutový jam “Vyfoťte si mně… vytáhněte své iPhony, vemte si své foťáky, chci vidět blesky vašich foťáků, vyfoťte si mně… no tak… vytáhni ten mobil baby… vidím ty blesky… vypadá to jako malí svítící broučci…” (no Adam pak nazve fanoušky June bugs: „It look like a little June Bug“, což jsou malí broučci, kteří lítají v létě venku a na netu proběhla diskuse, jestli si to nespletl se světluškami – firefly. Nevím no, ale každopádně to bylo milé. :D).

Adam si pak ještě chvíli pohrává s tou větou “looks like a june bugs” a s melodií a v 3:05 jde na představení skupiny. Začne u bubnů a Ricka Jordana, pak přejde k baskytaristce Ashley Dzerigian. Na 4:45 tu máme “pretty little kitty”, jak Adam říká Tommymu – hlavní kytarista skupiny s úžasnými sóly (tohle si opět užívá a stejně jako to na tomhle koncertu dělával často Adam, i Tommy jde tentokrát na boční stranu pódia při svém sólo vystoupení). Adam si pak šáhne na jeho ramena a podotkne, že jsou tam vycpávky (shoulder pads). No a pak už jde Adam ke svému hudebnímu řediteli a klávesistovi Brianovi Londonovi, dokončí Shady, poděkuje a odejde.

Are You Gonna Go My Way:

Fanoušci si ale Adama samozřejmě vyvolají a vytleskají zpět a je čas na přídavek. Pokud vím, v plánu byly dvě písničky, AYGGMW a Purple Haze. Adam ale druhou píseň vynechává, proč, to můžeme jen hádat. Možná byl přece jen trochu rozladěný tou chladnější odezvou předních řad střední části publika, možná se mu zželelo toho pána se zacpanýma ušima, kdo ví. Každopádně AYGGMW zní skvěle, včetně dalšího Tommyho sóla – ten na tomto koncertě opravdu přímo exceloval, stejně jako Adam. Na konec Adam poděkuje publiku, popřeje jim šťastný Nový rok, který se už blížil a odchází.

[nggallery id=50]
shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 2 Comments

 • Tereza Pavlovcová napsal:

  Moc děkuju za vaši práci, která vynesla opět skvělý recap! 🙂

  Byl to úžasný koncert! Jen škoda toho vlahého publika na nejlepších místech.. 🙁 Ale to tak bohužel někdy bývá.. že jsou ta nejlepší místa rezervována pro stálé zákazníky, či pro zaměstnance nějaké firmy a tak podobně.. už jsem se s tím taky setkala. 🙁

  Jinak teda nechápu jak to dělá, že má furt plnou hlavu nápadů. 😀 Třeba tu píseň Mad world zpíval už tolikrát a dokázal ji zase udělat jinak a bylo to opět naprosto úžasné! 🙂

  Ale docela ho lituju, že musí zpívat pořád ty stejné písničky dokola několik let.. (Vím jak Michal Malátný z Chinasek nenávidí snad všechny jejich písničky, jak je zpívá furt dokola.. :D) Doufám, že Adam teda při tom netrpí tolik jako Michal, protože já si ty písničky vždycky ráda znova
  poslechnu. 🙂 Ale možná i to je jeden z důvodů, proč Adam tak rád dělá covery. 😀 Každopádně jsem za ty covery taky neskutečně ráda, hrozně mě to baví! 🙂

  A Lay me down byla naprosto bombastická! Tolik energie! 🙂 A ta taneční kreace na 3:40 (před tím než jde do dřepu) jsou myslím jasný Single ladies od Beyonce! Luxusní! 😀 😀

  A u Shady, jak zapomněl slova a šel k publiku, tak to jsem u toho monitoru úplně roztála. 😀

  Mimochodem taky miluju ty jeho improvizace. Je to něco, co jde prostě z něj přímo teď a
  tady, bez pravidel, záležitost okamžiku.. zbožňuju to. 🙂

  • shimoli napsal:

   Já moc děkuji! Tenhle nádherná dlouhý komentář mně opravdu potěšil. 🙂
   Jo, Adam je úplně naprosto dokonalý a pořád trochu jiný. Je fantastické, že i po tolika koncertech, které jsem už s ním viděla, stále nacházím něco nového – nové aranžmá, nové covery nebo dokonce nové písničky.
   S Mad World mně Adam úplně překvapil a to velmi mile. To bylo skvělé.
   No já fakt doufám, že Adama nikdy neomrzí zpívat tytéž písničky dokola. Snad k tomu napomůže to, že dokáže změnit styl a zazpívat tu píseň jinak. No a pak taky že umí skvěle improvizovat. No a o tom, jak dobře kamufluje ty své občasné výpadky textu už ani nemluvím (i když někdy ho podezdřívám, že to snad dělá i schválně – aby někteří nevěřící Tomášové věřili, že zpívá opravdu naživo :D)