Skip to main content

19. srpna 2013 se na Martha Clara Vineyard v New Yorku udála výjimečná charitativní akce ‘All For The East End’ (AFTEE), která byla zaměřená na získání peněz pro práci různorodých dobrovolných organizací a kterou organizoval Nile Rodgers. Ten kromě jiných známých a slavných osobností požádal o vystoupení také Adama Lamberta a Avicii. Na celou akci se prodalo asi 4 000 lístků a koncert byl určitě velkou událostí nejen pro fanoušky Adama a Aviciiho.

No a my tady máme náš recap z Adamova vystoupení na tom koncertu, sice s měsíčním zpožděním, ale snad se na něj i přesto rádi podíváte. 🙂

Nejprv ještě několik tweetů, které se objevily na Twitteru druhý den po koncertě:

Adam tweetoval zprávu pro své fanoušky (protože dobře ví, jak zvědaví jsou a jak shánějí informace o každém kousku oblečení a bot co má na sobě), aby jim sdělil:
For those askin- outfit last night: copper jeans by Hugo Boss and shirt by McQueen
“Pro ty, co je to zajímá – moje včerejší oblečení: džíny značky Hugo Boss a košile od McQueen.”

Avicii se po koncertě také chopil Twitteru a napsal:
“Jsem tak šťastný, že jsem částí tohoto skvělého příběhu! Díky @nilerodgers za pozvání a bylo skvělé, že jsem konečně potkal @adamlambert”

Na což Adam odpověděl:
“WOW! Měl jsem se úžasně, zatímco jsem vystupoval společně s @nilerodgers, Chic a poslouchal naši novou nahrávku, „LAY ME DOWN“, pouštěnou hlasitě @avicii!”

No a Nile později oběma odpověděl slovy:
“Mám vás oba rád jako bratry!” 😀

A teď už k Adamově vystoupení:

Adam Lambert a Nile Rodgers, Trespassing:

V úvodu toho videa Nile děkuje publiku za jeho ohlas na předchozí vystoupení. Říká, že pokud lidi přemýšlejí nad tím, proč napsal tolik různých písní, tak je to proto, že to je to, čím se živí. A že prožil docela nelehké období posledních několik let jeho života, když zjistil několik let zpátky, že onemocněl rakovinou a jeho vyhlídky nebyly zpočátku dobré. V ten okamžik Nile začal dělat to, při čem se cítil nejlíp, že začal spolupracovat s jinými umělci a skládat s nimi písně, ještě víc než kdykoliv předtím ve svém životě. Například s Duft Punk – prostě šli do studia a byli jako kluci a dobře se bavili a nahrávali. Pak uvede Adama:
“A ta příští star, kterou chci uvést na pódium zpívá božsky. Začalo to všechno několika tweety a pak jsme se stali opravdu velmi dobrými přáteli a nahrávali jsme spolu ve studiu. Je génius, je úžasný a jednoho dne to svět pochopí! Adam Lambert!”
Adam přichází na pódium, zdraví se s Nilem a ptá se publika: “Bavíte se lidi?” pak pochválí Nileho skupinu CHIC a zpěvačky, že zní dobře a poznamená, že je to dobrá párty (od 1:54). Na 2:05 ukáže publiku své nové boty a zeptá se, co si o nich myslí. 😀
Nile pak požádá o minutku strpení a běží mimo pódium naladit si kytaru, pak spolu s Adamem ještě chvilku laškují na pódiu a ve 3:25 začíná Trespassing.

Adam Lambert a Nile Rodgers, WWFM:

Na začátku se Adam zeptá publika jestli se baví, pak dá najevo, že jej těší a je pro něj velkou ctí, že Nile Rodgers hraje na pódiu jeho písničky, “… protože on je legenda, víte to?”
Na závěr písničky Adam poděkuje publiku a plácne si s Nilem. 🙂

Shady:

Nile: “All right, hádám, že teď zazpíváme písničku, kterou jsme spolu napsali.”
Adam: “Jo, tahle písnička začala jedním tweetem dámy a pánové. Psal jsem tu písničku ve studiu s panem Samem Sparro a potřebovali jsme nějakou disko kytaru. A Sam mi řekl: ‘No, myslím, že potřebujem něco jako kytaru Nile Rodgerse.’ A pak řekl něco totálně neuvěřitelného: ‘No tak tweetněme Nilu Rodgersovi. Na Twitter.’ A já jsem řekl: ‘Můžeme to udělat?’ No a my jsme to udělali a Nile nám tweetnul zpět, nám oboum a byl nadšený a tohle z toho vzniklo.”
Jak jste si už asi všimli i předtím, Adam předvedl při svém vystoupení některé velmi dobré (a smyslné) taneční pohyby a AWWW… ten moment ve 2:15, když si Adam sundá sako… to si nenechte ujít! 🙂

Let’s Dance:

Nile: “Adam bude zpívat písničku, kterou jsem napsal s jedním z mých dobrých přátel, Davidem Bowie. Jmenuje se to ‘Let’s Dance’ A pro tuhle situaci, tohle není návrh, tohle je rozkaz. Jste připraveni? Jdeme na to!”

Na konci Adam požádá publikum, aby zatleskali skupině CHIC a Nilemu a odchází z pódia, aby uvolnil místo Aviciimu a jeho disko nahrávkám.

Jak jsem se dočetla na fórech a na twitteru ze zpráv od lidí, co byli na koncertě, fanouškové Aviciiho byli dost odlišní od fanoušků, kteří se obvykle účastní Adamových koncertů. Mladí, většinou dost opilí a také hodně ‘drsní’ – spousta Adamových fanoušků to pocítila na vlastní kůži, když byli surově odstrčeni a zatlačení do pozadí v momentě, kdy se Avicii začal připravovat ke svému vystoupení. Ne, já je tu rozhodně nechci soudit, je to prostě trochu jiný typ hudby a tak je samozřejmě odlišný způsob poslechu a prožitku téhle hudby. I tak je skvělé, že se tihle tři umělci (Adam, Nile a Avicii) sešli na společné akci a my jsme mohli vidět Adama, jak si v zákulisí užívá nahrávku LMD (můžete to vidět v tom posledním videu).

Lay Me Down :

Bohužel, většina videí s Lay Me Down byla z You Tube stažena dolů. Takže místo toho tady zatím máme jiné video:

Adam tančí na Aviciiho hudbu v zákulisí

Adam se určitě na koncertě při AVICIIho vystoupení (a nejen tehdy) dobře bavil. Naši fanoušci jej dokonce zachytili, jak tančí v zákulisí.

Tento koncert byl určitě úžasný už jen proto, že jsme mohli vidět Adamovo živé vystoupení s Nilem a také jeho první setkání s Aviciim v přímém přenosu. Ale velmi zajímavé bylo i to, co se dělo po koncertu – Adam, Nile a Avicii spolu strávili několik následujících dnů a jak to vypadá, natočili tři nové písničky. (Nileho tweet) Takže se můžeme těšit na výsledek jejich spolupráce.

Pokud se chcete podívat na Adama, jak se baví na konci vystoupení Nileho a jeho skupiny CHIC, tady je video – akorát si ztlumte zvuk, ten není nejlepší:

Tady jsou ještě odkazy na několik GIFs:

Od @_ninni:

https://lh5.googleusercontent.com/-wkzOZNsR0z4/UhN9BfnYjRI/AAAAAAAAA7Y/3hgnWEGLnx8/s515/Trespassing-AFTEE-1.gif

https://lh3.googleusercontent.com/-G_FRxhrEjcI/UhN80uBRHJI/AAAAAAAAA7I/T8HfgpRYb3I/LetsDance-AFTEE-1.gif

https://lh6.googleusercontent.com/-s-QCenNqZMY/UhN984mjRvI/AAAAAAAAA7w/50T1xSQu6ao/Trespassing-AFTEE-3.gif

https://lh6.googleusercontent.com/-_t7WKln6iwA/UhN9amHkGgI/AAAAAAAAA7k/AeyJPU9LUQ4/Trespassing-AFTEE-2.gif

 

Od citygirl36:

http://31.media.tumblr.com/4d44c81a3096dd79ca3c465119d70666/tumblr_mrtmg7407h1qhdukwo2_250.gif

Adam a Avicii:

http://24.media.tumblr.com/0fa0184a7c0165cb3469b472120f8d9e/tumblr_mrukgjsQAV1ruoc9qo2_400.gif

Tady je ještě odkaz na Twit Longer s linky na videa s Adamovým vystoupením od @EowynRohan:

A pokud se chcete podívat na videa od NightBirdsObsession tak zde:

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli