Skip to main content

Americký Idol: Adam Lambert a debata o coveru 80. let

I když už jsme pro dnešek zvládli jedny poznámky ‘Amerického Idolu’, chceme udělat speciální článek pro příběh, který se momentálně šíří po Internetu a také mezi fanoušky Adama Lamberta: Myšlenka, že zpěvák dává dohromady něco na způsob coveru 80. let pro své příští CD.

Podle The Hollywood Reporter je tam možná diskuse o tom, přimět bývalou star pěvecké show, jenž má na svém kontě už dva komerčně úspěšné disky “For Your Entertainment” a “Trespassing”, aby vydal své další CD složené z coverů populárních písní z výše zmíněné dekády. Vypadá to, že hudební vydavatelství RCA zajímá tahle možnost poté, co prodej jeho druhého alba byl asi pětinový oproti tomu debutovému. (Podle údajů, uvedených v tom THR článku byl údajně prodej ‘Trespassing’ kolem 185 000 kusů – je to ale pravděpodobně pouze prodej v USA, kolik je to celosvětově se můžem jen dohadovat, pozn. př.)

Umíme si představit, že by Adam byl skvělý při rockovém albu coverů a že by přezpíval ty písničky ve svém vlastním stylu?

Definitivně, protože už to udělal na spoustě koncertů v posledních několika měsících. Přesto, je rozdíl zpívat jednu píseň na koncertu a mít z nich udělané celé album; a pokud se zeptáte kteréhokoliv z Adamových fanoušků,  všichni z nich by preferovali slyšet více původní hudby.  “Trespassing” neměl v Americe takovou podporu hudebního vydavatelství, propagaci v rádiu nebo oporu pomocí turné, jakou by si zasloužil, což je škoda: Je to jedno z našich oblíbených popových alb vydaných v minulém roce a my nejsme jediná publikace, která to cítí tímto způsobem. Písně jako “Cuckoo” a “Naked Love” by mohly být úspěšné v rádiu, kdyby jim k tomu byla dána příležitost.

I když konec konců, tohle rozhodnutí je na Adamovi (který je ohledně tohoto tématu v poslední době tajnůstkářský, ačkoliv to předtím popřel) a pokud má pocit, že by mohl být úspěšný s albem coverů, kdo jsme my, abychom řekli ne? Co bychom my osobně rádi viděli je, pokud půjde touto cestou, že by mohl vydat současně s covery svou originální hudbu, protože si myslíme, že jedna z obav jeho fanoušků je, že tohle album by ubralo čas, potřebný k tvorbě více původní hudby.

Co si o tom myslíte: Chcete aby Adam šel cestou coverů ve svém dalším albu? Pokud si chcete přečíst více zpráv ohledně některých dalších umělců “Amerického Idolu” naše rada je, kliknout na tenhle link tady. (Nebo se koukněte na některé články, týkající se přímo Adama)

Zdroj: ‘American Idol’: Adam Lambert and the ’80s cover album debate

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 2 Comments