Skip to main content

 

Na svém Glam Nation Tour Adam zpíval píseň ‚A Change Is Gonna Come‚ a doprovodil ji krátkým proslovem s vysvětlením, co pro něj ta píseň znamená. Našla jsem jí dnes na Adamtopia a myslím si, že se opravdu hodí k dnešnímu dni, kdy parlament Nového Zélandu schválil zákon o manželství homosexuálů – Bravo Novému Zélandu!

Dámy a pánové, před šesti lety jsme dělali jednu show. Myslím, že jste slyšeli zkoušku (to žertoval o monteho brnkání na kytaru, pozn. př.). A pak prohodí k Tommymu, cestou na ty schody: ‘Open the fence’ – ‘Dej pryč tu závoru’.

„Na té show co jsme dělali před šesti lety jsem zpíval jednu písničku a Monte vlastně navrhnul, “Měli bychom to zahrát znova. Ten kruh není uzavřený.”

No, když tak o tom přemýšlím, je to divné, protože několik měsíců zpátky jsem byl požádán producentem Amerického Idolu, abych ti písničku zpíval na finále. A když přemýšlím o té písničce, je to úžasná hymna, která byla původně míněná pro práva občanů. A dámy a pánové, já nevím, jestli jste si toho všimli, ale komunita gayů a lesbiček je právě teď v období, kdy se začínají měnit jejich civilní práva. Takže ta písnička má pro mně osobní význam. Co se týká komunity a také každého osobně, před léty nám říkali, jak víte: “Nebudeš nosit ten po***ný make-up a vypadat takhle!”

A když jsem před roky zpíval, řekli mi na zkoušce – dělal jsem na jednom projektu – a oni řekli: “Dejte si ten make-up pryč, hrozně nám to vadí.”  Podíval jsem se na ně a řekl: “Jsem na zkoušce a jsem zpěvák, s čím máte sakra problém?”

Takže jsem byl požádán, abych se držel na uzdě behem vystoupení, a pak po dlouhou dobu slyšel pořád totéž: “Ne, ne, ne, tohle nikdy nedáš, ne, ne, ne… NE, dámy a pánové. Nechci znít namyšleně, protože já nejsem. Jsem jen velmi pyšný a mám přátele, kterým děkuji za jejich podporu. A my právě děláme tohle celosvětové turné a já mám Grammy nominaci.”

“Jediný důvod, proč tady o tom mluvím je, abych vám řekl, že kdokoliv vám řekne NE, řekněte mu ‘Fu*k you’!”

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 15 Comments

  • RoninoVeronika napsal:

    Adam to umí vždycky tak krásně říct 🙂

  • shimoli napsal:

    To ano. 🙂
    Myslím, že proto, že mluví z vlastní zkušenosti a od srdce.