Skip to main content

Адам Ламберт – (Adam Mitchel Lambert, narozený 29. Ledna 1982 v Indianopolis, Indiana, USA) je americký zpěvák, skladatel a herec. V květnu 2009 skončil na druhém místě v osmé sezóně televizní americké show Americký Idol. Jeho debutové album vyšlo 23. listopadu 2009.

Adam se narodil 29. ledna 1982 v Indianapolis, Indiana. Vyrůstal v židovské rodině, rodiče: Leila, návrhář interiérů a Eber, projektový manažer pro Novatel Wireless.

Lambert se krátce po narození přestěhoval do Kalifornie a vyrůstal v Rancho Penasquitos, San Diego, California, severovýchodně od San  Diega. Navštěvoval základní školu Deer Canyon (první stupeň) a  Mesa Verde (druhý stupeň), kde zvítězil v soutěži (s písní Michaela Jacksona ‘Thriller’) a střední školu Mount Carmel (MCHS), kde se hrál v divadle, byl pěveckém sboru a často vystupoval se školní jazzovou kapelou MC Jazz. K z jeho nezapomenutelným vystoupením v MCHS patří Frederik z hry  ‘The Pirates of Penzance’ a ‘It’s Only a Paper Moon’ s MC Jazz.

Lambert zpíval v hebrejštině na židovských svátcích takové písně, jako ‘Shir LaShalom’ na koncertě v roce 2005 k výročí atentátu na izraelského premiéra Jicchaka Rabina. Adam navštěvoval Temple of the Arts v San Diego a vystoupil na bohoslužbě Kol Nidre během židovského svátku  Yom Kippur. Lambert také zpíval v židovském muzikálu ‘Ten Commandments’, kde jako Joshua zapíval píseň ‘Is Anybody Listening’.

Adam+Lambert+AdamPNG

Adam+Lambert++700x630+PNG+not+b

Více obrázků můžete najít zde: http://www.lastfm.ru/music/Adam+Lambert/+images/77218200

Zdroj: Adam Lambert

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli

Join the discussion 2 Comments