Skip to main content

Přeložila jsem pouze ty části, ve kterých mluvil Adam nebo byly přímo něm – byla to však absolutní většina času té konference, protože téměř všechny otázky směřovaly k Adamovi. 🙂

Adamovo gesto kolem 9:20 – zástupce Hennessy svou řeč začal omluvou, že je nachlazený a jeho hlas proto zní divně. Adam udělal úhybný manévr, načež na něj všichni začali koukat a on jako v legraci naznačil, že si chce odsednout, aby se nenakazil. Všichni v sále se začali smát a byl to takový milý okamžik. 🙂

Asi na 15:40 je Adam požádán, aby se jako první promluvil, načež on začne se svým krásným úsměvem a: “Hi guys, hello.” Pak řekne že je moc rád, že se té události může zúčastnit, řekne, že nedávno spolupracoval s Hennessy v Hong Kongu (no, já myslela že to bylo v Šanghaji :D) a že to byla úžasná práce, při které oslavovali hudbu a udělali si přátele, což je skvělé. Že se hrozně těší a že to bude zítra dobrá show.
Pak řekne že je nadšený, že je ve Vietnamu a Ho Chi Minhově městě, protože tam nikdy předtím nebyl, je to pro něj poprvé a udělalo to na něj zatím velký dojem a že tahle platforma je opravdu oslavou toho jak všichni umělci jsou lidi , kteří mají sny a že tady si můžou plnit své sny, víte,kdyby nebylo toho snu, nebyl bych zde, nezpíval bych, necestoval bych kolem světa a vystupoval pro nové fanoušky a nové tváře. Takže já to opravdu hodně oceňuji.

První otázka na Adama (23:25) – řekl, že je ve Vietnamu poprvé, takže jak se tam cítí.
“Jo jsem tu poprvé a zatím jsou všichni tak skvělí, tolik energie, ta show zítra večer bude skvělé setkání s lidmi z Vietnamu. Vždycky když přijdu na nové místo, dívám se na audienci, snažím se mít co nejvíc očního kontaktu a interakce s publikem. Tohle je můj způsob turismu. No a pak taky nakupování, jak víte. (smích)

Druhá otázka (25:30), jestli Adam zkusil vyjít na ulici.
“Ne, ještě ne. Díval jsem se z okna a viděl jsem spoustu skútrů, které se pohybovaly tak rychle, takže mi to přišlo trochu nebezpečné.”
“Budu muset najít nějaký most.” (Zástupce Hennessy k tomu poznamená, že to je proč oni procházce ve Vietnamu říkají ‘energie’.)

Třetí otázka (dvě otázky začínají někdy kolem 27:40) , a) byl úspěšným účastníkem osmé sezóny AI a teď má hodně písniček na vrcholu hitparád. Jaká měl očekávání pro svou kariéru? Nebo pořád má.
Je to úspěch v AI, co jej udělalo dnes slavným a může se s dnešními soutěžícími AI ve Vietnamu podělit o své zkušenosti?
b) než přišel do Vietnamu, jaký byl jeho dojem z této země?

Adam začíná odpovídat na 30:12:
“Měl jsem si dělat poznámky.” (smích) “myslím si, že Americký Idol byl definitivně můj “watching paid”, Je to vynikající platforma pro sdílení tvého talentu s lidmi v Americe a na celém světě, takže já jsem měl nějaké zkušenosti před AI s vystupováním a prací ve studiu, ale AI mně definitivně umístil na mapu a dovolil mi představit sebe sama. Takže já vděčím té show za hodně z mého úspěchu. Ale po té show jsem se musel rozhlédnout a zjistit jak to udělat, aby to fungovalo. Zpívání je, jak Area řekla velmi tvrdá práce, vezme to hodně času, hodně energie. Ale odměnou za to je, že můžeš dělat hudbu pro fanouškovskou základnu. Jestliže chceš něco dělat, je třeba upnout na to svou mysl a jít za tím. A tohle platí pro každého, i ve Vietnamu. Ta show je “watching paid”, jsou to dveře. Jsou to dveře, vedoucí k dalšímu kroku ve tvé kariéře. A záleží na tom co uděláš potom, jak zařídíš aby to fungovalo.

4. otázka na 33:18 Přítomný novinář se bavil s fanoušky na fb a chtěl by se za ně Adama zeptat kdo je jeho oblíbený umělec a jaký je jeho vliv na Adamovu práci.
“Víte, mám rád hodně druhů hudby a hodně různých umělců. Jsem tak trochu cvok do hudby. Neustále si stahuji nové písničky, snažím se objevovat nové umělce a nové styly v hudbě a mám rád skvělý klasický rock, víte, Freddie Mecrury a Queen na mně mají obrovský vliv, Michael Jackson, Prince, Madonna. Víte, tyhle ikony, lidi kteří dělají skvělou hudbu ale také nám dávají vizuální vjem svou hudbou a mají velmi specifický, jedinečný styl.

5. otázka 34:20 “Moje žena Vás má hrozně moc ráda a já jsem Váš fanoušek.” (“Děkuji.”) “Mám rád ty emoce ve vaších očích když zpíváte. Takže prosím podívejte se na kameru a řekněte něco svým fanouškům, protože oni chtějí od Vás slyšet “Hi””
Adam: “Na kterou kameru?”
Novinář: “Tuhle, to je moje kamera.”
Adam se podívá tím směrem, zamává a řekne: “Hi” a pak ještě udělá gesto od svých očí směrem ke kameře.
“Takže řekněte něco prosím.”
Adam: “I love you.”
“Děkuji.”

Kelly z MTV Vietnam se ptala na spolupráci Ameriky, Korei a Portugalska na téhle akci Hennessy – co si o ní myslí a jak si rozumí.
Adam odpovídá, že spolupracují skvěle, protože hudba je univerzální. Nezáleží na tom, jakým jazykem lidi mluví a odkud přišli, hudba je všechny spojuje.

Hezké je, jak Adam kolem 43. minuty sleduje tu korejskou zpěvačku jak odpovídá na otázku – vypadá při tom tak soustředěně a nakonec se usměje a pokývne hlavou jakoby na souhlas. 🙂

Další otázky na Adama na 47:15 a) jestli to zítřejší vystoupení bude odlišné od toho v Hong Kongu (hmmm, oni se všichni toho Hong Kongu nakonec drží – Adam dokáže dokonce změnit místo akce, dobrý :D) a když tak jaké budou rozdíly
b) otázka na Trespassing a Adamově řeči o hledání balance mezi hudbou a životem a dotaz, jestli Adam už našel rovnováhu mezi životem a hudbou.

Adam: “K první otázce, hodně z těch písniček bude stejných, ale jak víte, pokud se díváte na má vystoupení, já mám pocit, že musím na té show vždycky něco změnit. A to vždycky vypadá odlišně, z jakéhokoliv důvodu. Může to být publikem, výměnou energie, pocity, vždycky je to nové. To je proč rád vystupuji naživo.
Mám 4 členy své skupiny, dvě zpěvačky, dva tanečníky, takže je pro mně velmi důležité včetně celé mé show, že každý tam má své velmi důležité místo a bez nich já bych nebyl schopný dělat tu show. A také jsou tam lidi z personálu, kteří pomáhají hudebníkům aby mohli dělat svou práci jsou taky důležití. Dělat takovou show, do toho je zapojeno hodně lidí.
A co se týká mého alba Trespassing a také toho předchozího, FYE jsou obě o hledání identity, o tom čím chceš být na tomhle světě, kým chceš být k ostatním lidem, o vztahu. Tyhle věci ve mně vyvolávají různé nápady a já se jimi vždycky zabývám. Myslím si že rovnováha spočívá v těch výzvách neustále zkoumat nové věci a tím pádem se zdokonalovat. Takže, děkuji vám. “

Další dvě otázky pro Adama Lamberta 51:30
První – je známý pro dojem, který zanechává při svém vystoupení na pódiu – pak nevím na co se ptal, řekla bych jestli Adam nějak plánuje jak zapůsobí na publikum při svém koncertu ve Vietnamu a Adam odpovídá “No”.

A pak vysvětluje, že neplánuje to jaký bude na pódiu, že nedělá při vystoupení věci plánovaně, že je prostě spontánní. Že to asi bude tím kafem, které mívá před show, že mu to dává tu energii. To je jaký je.
Druhá otázka o jeho poznámce na Twitteru o muzikálu Les Miz, na což Adam mávne odmítavě rukou a s úsměvem dá najevo že nebude odpovídat. (Což je velmi chytrá volba, IMO. :D)

No a pak je tam ještě dotaz na tu korejskou zpěvačku a poté tiskovka končí.

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli