Skip to main content

Tahle událost byla významná pro Adama a jeho Glamberts hned z několika důvodů:

Adam dostal ocenění ‘UniteAward’ za všechno, co dělá pro mladé lidi a jejich právoplatné a rovnocenné uplatnění ve společnosti
Bylo to jeho první veřejné vystoupení s Nilem Rodgersem
Bylo to poprvé, co spolu s Nilem a Samem Sparrowem zpívali veřejně ‘Shady’, písničku, na které všichni tři spolupracovali.

Samotný Gala večer se skládal z několika částí. Nejprve to byla vystoupení mládeže – teenagerů, pro které tato nadace slouží a kteří mluvili o tom, jaké mají cíle a plány a čeho se jim už díky nadaci povedlo dosáhnout. Přítomní fanoušci psali nejprve ve svých tweetech a pak také ve svých zprávách po koncertu, že Adam byl (snad jako jediný z tamějších dospělých) po celou dobu vystoupení těch teenagerů zcela soustředěný a věnoval pozornost vystoupení každého z nich.

Pak následovala dražba (a padaly tam opravdu hodně vysoké částky), no a pak už samotný koncert, jehož součástí bylo předání ceny UNITE Award Adamovi a Adamovo vystoupení s Nilem a Samem. Kromě Adama na koncertě vystouili také Rosie Perez, Taylor Dayne a hip-hopový zpěvák Q-Tip.

Za zmínku ještě stojí, že Adama ve své řeči zmínili snad úplně všichni z těch, kdo na tom gala večeru vystupovali. A všichni o něm mluvili jen hezky (zaslouženě :)).

Atmosféra na koncertu byla úžasná a publikum reagovalo na všechny vystupující skvěle, i když, jak napsali někteří z fanoušků, nejživější bylo publikum během té doby, kdy byl na pódiu Adam.

Jo a ještě perlička – pokud jste to nezaznamenali, na Gala večeru byl přítomen i Isaac Carpenter. 🙂

 

Adam přebírá UNITE Award:

Tohle video není totéž, jako to, co jsem dala na naše fb stránky. Na začátku opět můžete vidět Sama a jeho proslov, ve kterém mluví o Nile Rodgersovi a jednom tweetu (tak o tom ten večer budou mluvit všichni a pořád :)) a o jejich spolupráci, ale především o Adamovi a o tom, že Adam je pro něj inspirací. Zmíní se o tom, že Adam to nemá vždycky jednoduché pro to, čím je a jak vystupuje na veřejnosti, ale že on neustupuje od svých názorů a proto je inspirací pro nejen pro mládež, ale lidi všech generací.

Ale od 2:30 je už v záběru Adam, jak přichází na pódium, aby si převzal cenu, poděkuje a krásné je jeho: “Glamberts, what’s up?” (Glamberts, jak je?) “Týden je u konce, takže může začít párty. A jestli jste dost staří na to, abyste si mohli dát drink, dejte si!

Ze všeho nejdřív bych chtěl poděkovat Samovi. Sam je úžasný. Sam inspiroval mně, hudebně, jako osobnost… Pracovali jsme ve studiu, abychom dali dohromady písničku Shady. A měli jsme hotový text i melodii a pracovali jsme s Lesterem Mendezou, velmi talentovaným producentem a řekli jsme: “Potřebujem Nile Rodgerse a jeho disco kytaru. A Sam řekl: “Tweetni mu.” No a takhle to začalo, prostě jsme mu tweetli. To je všechno. Takhle to funguje. Žádná nahrávací společnost, žádná A&R, nic jiného, jen my. Pak jsme se sešli v New Yorku o několik týdnů později a nahráli jsme tu kytaru ve studiu jedno odpoledne a já potkal Nile poprvé v životě a on je ten nejmilejší člověk, velmi skromný, s tolika úžasnými příběhy. Bylo to pro mně tak moc inspirující a tak skvělé, děkuji za tu spolupráci a jsem rád, že jsem dnes tady. Děkuji všem za to, že přišli. Jsem úplně inspirován těmi teenagery, kteří tady předtím mluvili. Připomnělo mi to, jak nejistý jsem byl, když jsem byl teenagerem, protože na mně nebylo nic tak super. Já jsem se prostě snažil, víte, pokusit se získat si nějaké přátele. Ale, hádám, tohle je o čem to všechno je. Je to o tom, abyste si získali přátele, je to o komunitě. A víte, hudební a zábavný průmysl je trochu soutěživý a taky místy trochu náročný. Takže je to hezké přijít sem a připomenout si, že že je to o komunitě, že je to o rodině. Ve všech odvětvích. Protože my sami jsme je vytvořili. Takže děkuji všem za to, že tu dnes večer jste a jsme tu kvůli rock and rollu, zábavě a tanci, takže hýbejme se!”

Tady je ještě link na video od Talcvids – není tam ten Adamův příchod na jeviště, ale je tam velmi dobře rozumět co Sam a Adam říkají:

Adam přebírá UNITE Award (TALCvids video

Let’s Dance

Na začátku Nile mluví o tom, jak se vyvíjela jeho spolupráce s Adamem, že měli problém se sejít, aby si spolu zazpívali, protože Adam byl velmi zaneprázdněný a on taky, ale že se domluvili a zorganizovali tohle setkání a užili si spolu skvělý čas a že spolu nahráli Shady, že Nile má rád oba (Adama i Sama), protože jsou oba skvělí a že tohle setkání je pro něj důležité. Nile pak zmíní Adamovy narozeniny a pak řekně, že další člověk, který je pro něj důležitý a změnil jeho život je David Bowie. A po představení kapely spolu všichni zpívají ‘Let’s Dance’.

Shady

Na začátku Adam chvilku vtipkuje a pohrává si se slovíčkem “shady”, pak říká že jdou na to, že je to písnička, kterou napsali spolu aještě řekne (svým nenapodobitelným způsobem), že tohle bude ‘poprvé’ a Nile k tomu poznamená, že se mu nechce věřit, že tohle všechno začalo jedním tweetem (“Jedním shady tweetem”, dodá Adam) a pak začínají zpívat.

Od 3:30, kdy končí originální verze Shady do 5:40 Adam, Nile a Sam jen tak volně improvizují (přičemž si místy můžeme vychutnat Adamovy skvělé vokály – hlavně ke konci té pasáže).

Sparro pak odchází z pódia a Adam si postěžuje, že je tam “crispy warm” / no, těžko říct, jestli si jeho slova vysvětluji správně, ale ‘crispy’ kromě svého původního významu (křupavý nebo vlnitý), také znamená ‘hot’, neboli ‘sexy’ nebo ‘awesome’, tedy ‘úžasný’ – no ale, když si vezmeme tu úžasnou společnost, ve které se Adam nacházel a když kouknem na to, jak sexy on opět byl ten večer, tak si myslím, že jeho slova o tom, že je to tam ‘crispy’ docela sedí. 😀

Nile pak ještě mluví o tom, jak statečné bylo od Sama, navrhnout ten tweet a uskutečnit to a jak moudré bylo od Nileho, že na tu spolupráci kývnul.

Na 6:51 Nile jen tak brnkne na kytaru a dav okamžitě zabere, protože (z toho jediného akordu) poznají, jaká písnička bude následovat. Určitě to poznáte taky. 😀

A jeeště link na TALCvids video s touto písničkou

Shady

WWFM

Zatímco si Nile připravoval kytaru, vyzval Adama, aby něco řekl:
“Já nemůžu uvěřit tomu, že Nile bude se mnou hrát ‘Whataya Want From Me’ dnes večer. To je to co si já přeji pro mně. Očividně, tahle písnička je pro mně hodně významná, věřím v její poselství a byl vlastně napsaný Pink. A myslím si, že ta písnička koresponduje s každým tady a myslím, že je to jak můžeme navázat kontakt. Doufám, že můžete dnes večer.

Trespassing

Co k tomu říct… snad jen… PERFEKTNÍ!

Na konci Adam poděkuje Nilemu i publiku, rozloučí se a odejde z pódia.
Večer tím pro něj ale zdaleka nekončí, protože program pak ještě pokračuje dalším koncertem Nileho skupina a pak volnou zábavou. A Adam se údajně bavil velmi dobře, tančil, podpořil ostatní vystupující, prostě si to užil 🙂

Pokud byste se chtěli podívat na celý koncert najednou, tady je:

sharka

Author sharka

More posts by sharka