Skip to main content

Nikdo doopravdy neočekával comeback od Queen, obzvlášť ne s přítomností 30ti letého muzikálového nadšence (v originále je použitý výraz “show tune”, což je populární píseň nebo skladba, původně napsaná jako součást skóre pro show nebo muzikál a my víme, že Adam vystupoval v muzikálech a na divadle než šel na Idol, proto jsem požila ten překlad muzikálového, pozn. př.), kterého poprvé potkali na Americkém Idolu. Hodně lidí bylo velmi skeptických ohledně tohoto kulturního střetu, a když byl zrušen festival Sonisphere, poukázali na tohle nepravděpodobné spojení.
Pak zpěvák Adam Lambert vystoupil na pódium s Queen v Hammersmith Odeon v červenci s unikátní kombinací skromnosti a okázalosti – a s prvním hlasem, který od dob George Michaela dokázal vyzpívat všechny noty.

Lambert se ke svým obavám staví čelem můžete najít v Classic Rock No.179, který je teď v prodeji.

Byl sis vědom toho, co o tobě psali fanoušci Queen než jste vůbec začali?
Když jsem poprvé slyšel šepot těch lidí, kteří byli skeptičtí, myslel jsem si, že na to mají právo. Chrání ten odkaz. Chci říct, to je Freddie Mercury! Nechceš aby tohle někdo k***** (Adam v originále říká “to fuck with that”, takže za to “fuck” si prosím dosaďte nějaký svůj výraz. 😀 pozn. př.). Když jsem dostal tu nabídku, řekl jsem okamžitě ano, a pak jsem položil telefon a pomyslel si: “No páni, jak sakra tohle udělám? Tohle bude velké.”

Dali ti Brian a Roger nějaké rady jak s vyrovnat s tím tlakem?
Vlastně, oni byli tak v pohodě, že jsem si říkal: “Okay, co mi neříkají? Jsou stejně skeptičtí jako ti fanoušci?”

Myslíš si, že to byla zvláštní volba?
Ta generační propast a ten rozdíl v našich národnostech byly zneklidňující. Ale pamatuji si, jak jsem na začátku seděl s Brianem a náš rozhovor začal být tak trochu abstraktní. Myslel jsem si, jak bezva je to, že můžeme o těchto věcech mluvit. Roger byl zábavný a rád žertoval a on (myšleno Brian, pozn. př.) je opravdu nostalgický. Oba dva řekli: “Ty a Freddie byste se spolu nasmáli. Moc by se s tebou pobavil.” Tehdy jsem cítil, že mně přijali.

S tebou ta skupina hrála všechen ten disko materiál, na který Queen léta nešáhli. Měl jsi s tím něco společného
Řekl jsem jim, co pro mne jsou základní stavební kameny Queen a ‘Another One Bites The Dust’ byl na špici toho seznamu – více tanečně orientovaný, více R&B a já miloval ten funkový základ. Brian a Roger řekli, že ta písnička byla opravdu milovaným dítětem Freddieho a Johna [Deacona]. Zároveň oba patrně mluvili o tom kytaristovi Nile Rodgersovi [z Chic]. Řekl jsem Brianovi, že jsem s ním právě pracoval na svém novém albu. Byly tam určité momenty během té doby, které připadaly jako by to byl osud.

Během svého dospívání jsi poslouchal muzikálovou hudbu. Před několika lety Roger Taylor řekl, že muzikál nemůže vystát.
Myslím si, že se jim to začalo víc líbit, když to byla jejich vlastní hudba.

Co bylo nejobtížnější na tom být Freddiem?
Ve skutečnosti to byla ta naprostá hustota těch skladeb, které jsme pro ten set dali dohromady. Byly tam písničky, které jsem vůbec neznal, jako například Dragon Attack a další z téhle funkové sekce. První show, kterou jsme dělali byla pro 250 000 lidí na Ukrajině. Nebudu lhát, byl jsem hrozně nervózní po celou první polovinu té show. Po tom vystoupení jsem cítil jako bych povyrostl.

Nevypadalo to, že bys imitoval Freddieho pohyby na pódiu
Myslel jsem si že by to bylo opravdu laciné. Je to opravdu tenká linie mezi vzdáváním pocty a děláním dojmu.

Proč si tě lidi oblíbili?
Protože my jsme věřili, že to může fungovat. Nedovolili jsme pochybám aby nás nahlodaly.

Budeš toho dělat s Queen víc?
Já bych k tomu byl definitivně vstřícný. Je pro mně důležité abych měl svou vlastní práci, ale po všech těch show jsem přišel domů mnohem víc sebevědomý a všestranně rozvinutý. Nebudu lhát – říkal jsem si:”Ha-ha! Koukněte, co jsem právě dokázal!” Jsem na sebe pyšný.

Tenhle článek je v posledním vydání časopisu Classic Rock s datem Leden 2013 a je právě v prodeji. Tohle číslo je věnované Tomu nejlepšímu z roku 2012: závěrečné vyhodnocení posledních 12 měsíců. Nové vydání obsahuje také zdarma kalendář pro rok 2013, CD Best of 2012 a reportáže o Rolling Stones, Duff McKaganovi a Nikki Sixx, Rush, Queensryche, Alice Cooper a dalších.

Zdroj

shimoli

Author shimoli

More posts by shimoli