Skip to main content

Thank You For Let Me Be Myself

Adam na konci ‘PTL’ odešel na chvíli z pódia (převlíkání se tentokrát ale nekonalo) a nechal skupinu s jejich obvyklým ‘I Got The Feeling’, na což pak navázali s ‘Thank You For Let Me Be Myself’ – řekla bych, že tentokrát se tady tato část hodila ještě víc než kdy jindy. 🙂 Adam se objevuje zpátky na jevišti velmi brzo (krátce po 1. minutě) a písničku s nimi dokončí.

Na 2:20 písnička končí a Adam si sedá na židli, kterou mu donesli na pódium (“Hele, židle, to je hezké.”) a začne mluvit. Zmíní se o tom, že jejich zkouška odpoledne byla velmi krátká a proto že je to teď: “hlasitěji, tišeji, vypni to…”, protože on a jeho skupina prostě věci neplánují. Pak řekne, že nerad dělá plány, že nenávidí plánování a že když mu jeho přítel volá a říká” “Víš o víkendu bychom mohli…” Adam na to: “Já nevím, já nevím jakou náladu budu mít v sobotu, je teprve pondělí. Sh*t. 😀
Pak se ozve někdo z publika a Adam odpoví: “Vy mně říkáte, že se vám líbí Tommyho vlasy? Řekněte to jemu! To není moje práce, ale Tommyho, to jsou jeho vlasy. Ale není to hezké? Zvedněte ruku kdo si myslíte že jsou modré?“ … „Teď ti, kdo si myslí že jsou purpurové?” Teď zvedá ruku i Tommy. 🙂
Adam k Tommymu: “Říkal jsem ti to. Ne, tys mi to říkal” – Adam se otočí k publiku: “On mi řekl, říkal mi to.” A pak imituje Tommyho: “Já ti to říkal.” 😀
Adam si pak povzdechne a pokračuje: “Rád bych věděl, jestli někdo z vás ví jakou barvu vlasů mám dnes já. Protože já nevím co je tohle dneska za barvu. Nevím jak to nazvat. Je to šedivá, je to modrá, béžová?…no…” a na výkřiky z publika reaguje: “Stříbrná. Tohle není stříbrná. … Co? … To je ‚Antique silver in the winter time.. (tak tohle po mně fakt nechtějte přeložit – ztrácí to pak svůj půvab :))’” Adam se pak zasměje a dodá: “já prostě nejsem připravený zpívat.” A po chvíli: “ Zapomněl jsem ponožky!”

Outlaws of Love

Na začátku tohoto videa Adam změní tón: “Teď chvíli vážně.”
Díky @Kathryn17, která udělala přepis té jeho řeči jsem měla hodně usnadněnou práci, takže tady si můžete přečíst co Adam řekl publiku (a lidem, protože tuhle řeč ať už ve videu nebo přepisem uveřejnilo hodně deníků na svých stránkách) o volební otázce č. 6. Tady to je:

“Tak si na chvíli promluvme o tom, proč jsme dneska tady. Pravda je, můj bratr Neil si ze mně vždycky dělá legraci, protože Neil šel na vysokou studovat politologii a vždycky říká: ‘Ty jsi tak blbý, co se týká politiky’ a já jsem jako: ‘ughhhh, já se chci jen hezky oblíkat!’ Ale vážně, to, co se mi líbí na otázce č. 6 je, že to ve skutečnosti není vůbec o politice! Jo, vy musíte volit a musíte dát ‘ANO’, ale nemusíte být republikán nebo demokrat nebo cokoliv jiného. To nemá nic společného s politikou, pfffft. To je záležitost lidských práv. Takže mí bratři a sestry, kteří nejste tak moc na politiku, tohle je něco, co je opravdu důležité pro každého! A je to velmi snadné. A to je o čem je tahle benefice. Je to o zvýšení pozornosti, abychom dostali lidi ven a volit pro něco, co je tak jednoduché. Chcete dát rovná práva všem lidem vaší komunity nebo ne? To, co bych tady rád rozlišil, když jde o tyhle typy rozhovorů, tohle nemá nic společného s náboženstvím nebo vaší morálkou. To s tím nemá co do činění. Já plně respektuji všechna náboženství. Každý má právo se rozhodnout pro jakékoliv náboženství, duchovní cestu, kterou se chtějí vydat a to je v pořádku. Ale pokud já budu respektovat tuto cestu, vy musíte respektovat má rovná práva.
A to je to, co miluji na otázce č. 6. Je to přímé. Doufejme, že lidé to zjistí a přijdou a budou pro to volit. Dokonce i kdyby to byla ta jediná pitomá volební urna, kterou navštíví. Takže když mi zavolali, že chtějí abych sem přišel a udělal tuhle benefici, byl jsem nadšený, protože jsem cítil, že jsem trochu pozadu v tom, abych se v něčem politicky angažoval. A tohle je něco co můžu z celého srdce podpořit aniž bych zněl jako idiot.
Takže vám všem děkuji že jste dneska přišli. Doufám, že řeknete svým přátelům o Otázce č. 6! Je to velmi důležité. Každý má právo milovat toho, koho miluje! Můžete jít do svých kostelů, synagog, chrámů, kamkoliv. Ale dejte nám rovnocenná práva.”

Poté Adam začíná zpívat ‘Outlaws of Love’:

Whataya Want From Me

Adam přechází opět do lehčího tónu a vypráví publiku o fanynce jménem Kristýna, která byla na jeho koncertě Fantasy Springs a držela telefon příliš blízko Adamova obličeje. Adam jí vyzval: ‚Mary, dej ten telefon dolů.‘ A teď jí každý říká Mary. „A ona se mně ptala, proč jí říkám Mary. A já na to: ‚Protože gayové si takhle říkají. Říkáme si Mary.‘ A ona byla jako, ‚No jo no.‘ A já na to: ‚Okay, Kristýno.'“ Pak se zeptal, jestli to používají v DC (ve Washingtonu) taky? Ano, používají (nevím jak mimo USA, ale pokud vím, tak je tohle oslovení rozšířené a celkem běžné mezi gayi v celých Spojených státech, pozn. př.). “Thank you Mary”, reaguje Adam na přitakání publika.
‘Chokehold’ se Adam rozhodne vynechat a ohlašuje ‘Whataya Want From Me’ jako další písničku.

Naked Love

Na začátku Adam žádá publikum, aby mu někdo půjčil košili (“Fag*ts, give me your shirts.” – OMG! :D). Pak mluví o významu slov, reaguje na to své oslovení publika, a říká, že on, (Adam) věří, že slova jsou slova. A že to je ten emocionální význam v nich, který je dělá negativní nebo pozitivní. Že jsou slova, která by lidi neměli říkat … což je dobře. Ale že on sám je ‘fag’, a že tedy může použít tato slova na f. Leda, že by byly v publiku děti. To by byl problém. Jenže – pak zjistí, že tam jsou děti. No a chvilku si povídá s dvanáctiletou dívenkou, která byla na koncertě (ptá se jí, jestli nepila alkohol a když odpoví že ne, tak jí pochválí a poradí aby nepila a nekouřila trávu a nepoužívala “the f-word”. Načež ona mu připomněla Adamovo (F-word interview), které Adam dělal pro Music Choice. (Ne všechna slova na f jsou špatná :), pozn. př.)
Adam pak opět požádá aby si někdo z publika svlíknul košili (jeden z přítomných kluků to opravdu udělá a podá ji Adamovi) a začne zpívat ‘Naked Love’. Během písničky si dokonce jedna z fanynek na okamžik vyhrne tričko a ukáže mu prsa (2x – můžeme vidět jak na ni Adam ukáže a když to udělá podruhé, tak se raději odklidí na druhou stranu pódia. :D).
Kolem 3. minuty se pak Adam podívá a ukáže přímo do kamery a po chvilce vrátí košili jejímu majiteli. 🙂
Obvyklá soutěž publika ve zpívání začíná na 5:14.

Never Close Our Eyes

Na začátku opět malá konverzace a společně s Tommym předvádějí publiku jak „stydlivě se cítí“ a pak Adam říká, že hluboko uvnitř “Si přeji, aby tahle noc nikdy neskončila”, načež je jasné, že další písnička je – ‘Never Close Our Eyes’. (WOW, Tommy a Adam na 3:20 :D)

Celá kapela i s Adamem pak odešla z jeviště a chvíli to trvalo (celou tu dobu se fanoušci hlasitě dožadovali jejich návratu) než přišli zpátky pro encore.

Cuckoo

“Chcete ještě jednu?”
Začíná – jak jinak, ‘Cuckoo’. 🙂 Na 2:18 jde Adam na chvilku mezi fanoušky, ale hned se zase vrací zpět na pódium.
4:15 – “Chcete se seznámit s mou kapelou?”
“Tahle skupina je všechno!”
Nejprve jako vždycky představí Keishu, Reynu a Ashley, a pak to přijde… 6:33 “I don’t know much about ‚v‘ but the ‚c‘ sounds good!” :LOL Adam si pak s touhle větou pohrává při představování zbytku skupiny a asi se mu opravdu líbila, protože ji na druhý den i tweetoval. 😀
Pak si vzpomene na to dítě v publiku – ptá se, jestli je tam jen jedno dítě s jehož matkou si bude muset po koncertu promluvit (no není, je jich tam víc :)) a říká, že na příště si budou muset obstarat povolenky (permission slips). 🙂
Na 8:38 Adam zkontroluje Tommyho pití a oznámí publiku: “Je to jablečný džus.”, načež představí Tommyho. A následuje krásné Tommyho sólo na kytaru. Jako poslední přijde na řadu při představování Brien (bubeníka Ricka Adam představí ještě před Tommym).
No a úplně na konec Adam předvede nádhernou piruetu (jak se mu při tom totálně nezatočí hlava a neskončí na zemi je mi záhadou), poděkuje publiku, připomene ať volí ano na otázku č. 6 a odchází.

V téhle druhé části jsem se zaměřila víc na Adama, takže jsem tam nemíchala videa od HannaB20, která jsou zaměřená na celou skupinu, ne hlavně na Adama (jako TALC’s videa). Ale protože někdo by se třeba rád podíval i na ně, tak jsou tady:

Outlaws of Love:

Whataya Want From Me

Naked Love

NCOE

Cuckoo

Na začátku se Ashley a Tommy k sobě přiblíží a chvíli hrají společně, pak ale Ashley Tommyho “nakopne” a vrátí se na své místo.

sharka

Author sharka

More posts by sharka