Skip to main content

Adam vystupoval v Dallasu v pořadu Texas Tango pro rádio 1029 NOW v pondělí 29. října večer.

Spolu s ním byli na tomto koncertu ještě Philip Philips – vítěz letošního Amerického Idolu, Gavin DeGraw a Alanis Morissette. Jak už jsem napsala na fb, Adam tweetoval fanouškům aby dorazili na koncert v halloweenském převleku a očividně se sám na své vystoupení v halloweenském duchu velmi těšil, jak bylo vidět i z rozhovoru, který měl před koncertem.
Bohužel cestou do kncertní haly Adam uvíznul v dopravní zácpě (na trase, kudy jel byla velmi ošklivá dopravní nehoda), takže dorazil se značným zpožděním a to zřejmě mělo bohužel za následek že se publikum tentokrát nedočkalo encore – Adam nezpíval Cuckoo, což bylo velkým zklamáním.

Dalším problémem byl zvuk – jeho kvalita byla velmi špatná a Adam se vlastně po celou dobu snažil nějak to napravit. Nejen že před Trespassing zisncenoval se svou skupinou improvizovanou hlasovou zkoušku (když předtím během ‘Shady’ na chvíli zmizel z pódia, zřejmě ve snaze řešit zvukové problémy), ale také jsme jej mohli vidět gestikulovat na zvukaře po celou dobu jeho vystoupení nebo jsme mohli slyšet jak během zpívání říká do mikrofonu že neslyší kytaru (Tommy po koncertě potvrdil, že se opravdu navzájem neslyšeli). Je tedy asi jasné, že Adam musel být tím vším dost rozladěný a naštvaný a určitě pro něj bylo obtížné soustředit se na zpívání. Jeho výkon byl nicméně fantastický a sledovat jej po celou dobu co byl na pódiu byl opravdu úžasný zážitek.

Na scénu tentokrát dorazil – jak se dalo čekat v převleku za vampýra (dokonce i s upířími zuby – jak s tímhle dokázal zpívat je mi fakt záhadou, ale dokud jsem ty zuby neviděla na vlastní oči na obrázcích a videích, nepoznala jsem, že je měl) a byl to samozřejmě odlišný převlek než jsme viděli předtím.
Adam měl při vystoupení na sobě: boty Rick Owense, košili od návrháře Alexandra McQueena, opasek se cvočkama, vestu, vázanku ve stylu western bowtie – vázanka ve stylu motýlka (nazývané taky Colonel Sanders bow tie – vzpomeňte si na KFC :)), a vysoký klobouk. No a při svém rozhovoru měl sluneční brýle, údajně proto že už měl nalíčené oči a nechtěl prozradit jak ještě před vystoupením.

V hale bylo kolem 6 000 lidí a většina z nich tam byla kvůli Adamovi. Fanoušci ostatních umělců se tvářili docela pobaveně, když viděli Glamberts v halloweenských maskách (já tedy věřím, že pro někoho kdo je mimo tento fandom ten pohled mohl být velmi nebvyklý), ale spousta z nich se nakonec nechala Adamovým vystoupením a nadšením Glamberts strhnout a pokud rovnou netančili, bylo vidět že se jim Adamovy písničky a jeho energie s jakou se pohyboval po pódiu líbí. Adam určitě zase získal o něco víc nových fanoušků po tomhle večeru. 🙂

Kromě toho Dallaská televize vysílala rozhovory z tohoto koncertu ve svém ranním vysílání a i moderátoři ve studiu o Adamovi mluvili velmi hezky. Na koncertě byly všechny skupiny lidí (starší, mladší, velmi mladí) a to i přesto, že ten samý večer byl jen o kousek dál úplně vyprodaný koncert Justina Biebra.

Dnes jsem našla nějaká HD videa a dokonce se záběry na Adama zblízka, což je skvělé, protože většina ostatních videí z tohoto vystoupení má skvělý zvuk, ale bohužel ne moc kvalitní obraz. Tahle HD mají dobrý obraz i zvuk, problém je ovšem, že u nich buď chybí konec nebo je tam odseknuté to co Adam říká publiku před tou danou písničkou.
Nicméně, tady je první video:

Kickin’ in

Shady

Kolem 2:35 můžeme vidět Adama zmizet z pódia a po chvíli se vynoří na opačné straně (že by to obešel zezadu?)

Trespassing

Tohle video je od LindsayInTheSky1. Nejsou tam sice záběry moc zblízka a sem tam je to i rozostřené, ale celkově je ta kvalita toho videa dobrá, zvuk je super a písnička je tam až do konce.
Když jsem slyšela tuhle nahrávku poprvé, tak jsem na ten začátek koukala a říkala si: “To je nějaká nová úprava Trespassing nebo co?” Pak se Adam po skončení té krátké předehry omluvil divákům za problémy se zvukem a já pochopila, že to byla improvizovaná zvuková zkouška. (No, pro mně by takovouhle zkoušku mohli dělat při každém vystoupení – Adam byl skvělý, IMO. :))
Na 0:50 si Adam postěžuje, že je tam moc horko a sundá si kabát nejprve se slovy: “Nemůžu věřit, že nosím tuhle paruku. To je tak “fu*king hot”. Pak se chytí za pusu, jakoby si uvědomil, že má být “family friendly” a opraví se : “so frickin hot”. 🙂 A začíná zpívat ‘Trespassing’.

Tady je ještě jednou Trespassing, tentokrát od (Je to celé, včetně úplného začátku té zvukové zkoušky. Zvuk je dobrý, obraz bohužel už tak moc ne.)

sharka

Author sharka

More posts by sharka