Skip to main content

Tady je překlad (pro jednodušší přepis jsem použila anglický překlad, který jsem našla na twitteru (translation of @adamlambert Russian Cosmopolitan interview ), ale překládala jsem to taky z originálního textu v ruštině, takže některé části mohou vyznít trochu odlišně).

ADAM LAMBERT

Kdysi jsem každou neděli brala do ruky telefonní sluchátko a hlasovala pro Adama. Věřila jsem, že on musí vyhrát American Idol, obdobu naší “Фабрика звезд” (Ruská verze soutěže American Idol). Nevyhrál, ale to nezastavilo jeho hvězdnou kariéru a tak tady je rozhovor s jedním z nejkontroverznějších a nejtalentovanějších zpěváků Ameriky pro ruské Cosmo – o mámě, fanoušcích, křenové omáčce a také o hudbě.

Q1: Ahoj, jsem z Ruska. Byl jsi už někdy v naší zemi?
A1: Oh, minulý rok jsem byl v Moskvě, ale jen na pár dní.

Q2: Jak se ti líbilo naše hlavní město a lidi v něm?
A2: Publikum na mně udělalo velký dojem – bylo skvělé! A vaše město – nádherná architektura, čisté ulice, luxusní vozy. Dokonce jsem si našel chvilku a nahlídnul do několika obchodů – a udělalo to na mně opravdu dojem…

Q3: Znervózníš někdy během vystoupení? Co děláš když se tě zmocňuje panika předtím než jdeš na pódium?
A3: Já jsem byl velmi nervózní na začátku. Zvykl jsem si a teď už vlastně ani opravdu nervózní nebývám. A pokud se mně začne zmocňovat panika, zkouším relaxovat, zhluboka se nadechnu a okamžitě se uklidním.

Q4: Něco zajímavého v dohledu? Nový singl, video nebo turné?
A4: Právě jsem dokončil práci na svém videu k Better Than I Know Myself. Dal jsem do toho hodně práce a jsem velmi pyšný na to, jak to dopadlo. Miluji celé to video, zejména to poselství, které to má: o temné a světlé stránce lidské povahy a jak to celé spojuje do jedné osobnosti.

Q5: Zdá se že nejsi jedním z těch lidí, kteří si stěžují na paparazzi. A naštvali tě vůbec někdy tví fanoušci? Jako třeba… vyděsili a překvapili?
A5: Mí fanoušci jsou báječní. Většinou mně překvapí nebo mi udělají radost, nikdy mně nevyděsí. Samozřejmě, následují mne kdekoliv a vždycky si mně fotí. Někdy záhadně vyhrabou nějaká zapadlá fakta z mého životopisu – věci, které jsem nikdy nezamýšlel publikovat. Ale jsem si absolutně jistý, že je tak moc zajímá cokoliv co je spojené se mnou jen proto, že mně mají rádi.

Q6: Jsi workoholik?
A6: Jo pracuji skoro pořád (24 hodin denně). Jestliže chceš držet krok s dnešním hudebním světem, MUSÍŠ pracovat velmi tvrdě. Pro představu – vstávám z postele velmi brzo každé ráno a pracuji až do pozdního večera: hodně interview, natáčení, nahrávek… Ale jsem šťastný, protože dělám to co mně baví.

Q7: Věříš ve štěstí? Pokud ano, považuješ se za osobu, která má štěstí?
A7: Ano, věřím. A já často mám štěstí. Jakkoliv, recept na úspěch v životě je: hodně práce s malou troškou štěstí.

Q8: V tomhle čísle Cosmo je část, která se jmenuje “Tělo”. Můžeš nám něco říct k tématu dieta a zdraví?
A8: Tohle téma je mi velmi blízké. Když jsem byl mladší, byl jsem mnohem silnější než jsem teď… a než bych měl být. Je velmi důležité pečovat o své zdraví, včetně diety (diety ve správném slova smyslu, ne hladověním) a zdravé výživy. Je důležité o tom mluvit a psát. A je dobré že to děláte.

Q9: Máš svůj oblíbený song? Snad nějaký, který bys chtěl zpívat?
A9: Ahhh! Upřímně, nedokážu odpovídat otázky typu “oblíbený”. Je příliš mnoho písniček, které mám rád. Koneckonců jsem muzikant.

Q10: Nicméně jdu se stejně zeptat na několik “nejoblíbenějších” – prověříme si, jestli “nedokážeš odpovídat”: Oblíbený sport?
A10: Já se o sport vůbec nezajímám.

Q11: Oblíbené město?
A11: Tak to je nemožné si vybrat – Londýn, Paříž, Tokio, Sydney… Moskva se mi líbila taky, ale pořádně jsem ji zatím neviděl.

Q12: Oblíbený film?
A12: Velvet Goldmine od Todda Haynese. (pozn. překl.: tady je link s info o tomuhle filmu na IMDb: Velvet Goldmine )

Q13Sleduješ American Idol? Chybí ti Simon Cowell?
A13: Abych byl upřímný, Simon mi vůbec nechybí. Občas se na American Idol dívám, zajímá mně. Ale nemám čas sledovat každý díl.

Q14: Máš nějaký sen, který se ti ještě nesplnil?
A14: To si nemyslím. Já vlastně žiju splněný sen a to je zázrak.

Q15: Je slovo “loser” (poražený, nula, outsider) částí tvého slovníku? Máš přátele, kteří jsou skvělí lidé, ale neuspěli v životě?
A15: Nemám rád, když je někdo nazýván “loser”! A nejsem si jistý že chápu co myslíš když říkáš “loser”.

Q16: Tak já se tedy zeptám jinak: Ve Spojených státech je úspěch často poměřován výší tvého bankovního konta. Jsou pro tebe peníze důležité?
A16: Ne, peníze pro mně nikdy nebyly tou nejdůležitější věcí. Nejsem chamtivý.

Q17: Máš blízké přátele z dětství?
A17: Samozřejmě a vidíme se velmi často. Moje nejlepší přítelkyně žije v LA a já ji navštěvuji ne-us-tá-le!

Q18: Jsi si blízký se svou matkou?
A18: Každý se mně ptá na můj vztah s mou matkou. Jsme si velmi blízcí. Stejně tak s mým otcem a bratrem.

Q19: Kdybys věděl že zítra bude konec světa, jak bys strávil svůj poslední den?
A19: Navštívil bych své rodiče a bratra, pozval několik přátel a užili bychom si skvělou večeři diskutujíc spolu v téhle báječné společnosti.

Q20: Umíš vařit?
A20: Trochu. Nemám na to čas.

Q21: Máš nějaké neobvyklé jídlo ve své ledničce?
A21: Křenovou omáčku.

Q22: Tohle je pro Američana neobvyklé!
A22: Jo, je to vynikající, zejména pokud to přidáš k zelenině nebo k rybě.

Q23: Máš jiného koníčka kromě hudby?
A23: Hudba byla vždycky můj koníček a teď se to stalo mou profesí. Nemám čas na jiné koníčky.

Originál

sharka

Author sharka

More posts by sharka